חודשיים אחרי הסגירה המפתיעה של מסעדת וייס ברחוב הרצל בתל אביב ועל רקע טענות העובדים על חובות בגובה עשרות אלפי שקלים, תיפתח במקום מסעדה חדשה. בימים האחרונים הבחינו העוברים והשבים שחלפו על פני המבנה הבחינו בשלט החדש, שהוצב היכן שפעם היה כתוב שם וייס. המבנה ההיסטורי יאכלס מסעדת שף חלבית כשרה בשם פוזיטנו (על שם הכפר האיטלקי שעל חוף אמאלפי) עם תפריט שיציע קלאסיקות מהמטבח האיטלקי. 

מסעדת וייס סבלה לא מעט טלטלות בחודשים האחרונים: לפני כחצי שנה עזבו בטריקת דלת השף גיל דהאן, הקונדיטורית מיכל גולדברגר ומנהל המסעדה לירון סנאדו. בפוסט שפרסם דהאן הוא קשר את העזיבה שלו במוסר התשלומים של העסק ושל הבעלים אלכסנדר מולוג'נוב, שגרמו לו להבין שהוא לא יכול להישאר שם. לפני כחודשיים כבר הכריזו במסעדה על שף חדש וצעיר (יונתן כהן) ועל תפריט רענן, אלא ששבוע אחרי ההכרזה הודיעו על סגירה במפתיע. לדברי העובדים, את "פוזיטנו" יפעיל גורם המקורב למולג'ונוב.

מסעדת פוסיטנו בית וייס (צילום: צילום פרטי)
מסעדת פוסיטנו בית וייס | צילום: צילום פרטי

לפי המידע שהגיע אל "חדשות האוכל של ישראל", כספים רבים עדיין לא שולמו לעבודים ולספקים של וייס. החוב לעובדי פלור ומטבח עומד על כ-90,000 שקלים, כשחלקם ממתינים למשכורת חודשים רבים. ספקים מדווחים על חובות בהיקפים דומים, שלטענתם מנסים כבר כמה חודשים לקבל את הכסף בחזרה, ולדבריהם אין מענה. גם מסעדת רוטשילד 11 שבבעלות הקבוצה שהפעילה את וייס עומדת ללא פעילות כבר כמה חודשים. לפי עמוד האינסטגרם של המסעדה הם "סגורים לשיפוצים מה-20.3" אך לא ברור אם ומתי ייפתח העסק שוב.

עובדת המסעדה מספרת: "עבדתי תחת אלכסנדר מולוג׳נוב תקופה ארוכה, לאורכה ניכרה הזילות בצוות העובדים והספקים החל מהיחס האישי וכלה בתשלומים. כמעט תמיד היו איחורים או חוסרים. אי התשלום בפני עצמו הינו עגמת נפש ופתיחת המסעדה החדשה העונה לשם פוזיטינו הינה הקש ששב את גב הגמל ופגע בכולנו כצוותים בכלל המסעדות הקודמות. מיותר לציין שאין מענה ממנו כבר תקופה, מה שמחזק את התחושה שהיינו רק כלי שמשמש לסגירת החודש ותו לא"

*פנינו לקבלת תגובה מטעם מולג'ונוב וטרם התקבל מענה.