שצף המבורגריות הגורמה אינו פוסק: אחרי ההתרחבות של סוסו אנד סאנס של עומר מילר לקניון גינדי ופתיחתה של רשת ההמבורגרים החדשה של שגב משה, קראנץ' בורגר, בראשון לציון, גם חובבי ההמבורגרים הכשרים זוכים לעדנה - עם סניף ירושלמי חדש שייפתח בעוד כשבועיים להמבורגר הגורמה הכשר ממפיס.

מסעדת ממפיס נפתחה ברחוב קרליבך בתל אביב לפני שנה בדיוק, והתחייבה להגיש המבורגר כשר מבשר בקר טרי שלא ייפול באיכותו ובטעמיו מהמבורגרי פרימיום אחרים ולא כשרים. הביקורות המהללות (גם אצלנו) לא איחרו להגיע, וממפיס הפכה למקום עמוס מאוד, שבחזיתו תור ארוך של סועדים בכל רגע נתון.

הפופולריות של סניף האם בתל אביב, שאותו פתח אורי מלמד (מבקר אוכל כשר), הביאה לרצון להתרחב, ובסוף חודש נובמבר אומנם ייפתח סניף נוסף וגדול יותר של ההמבורגרייה, הפעם ברחוב אגריפס ההומה בשוק מחנה יהודה בירושלים. התפריט בסניף במחנה יהודה עתיד להיות זהה לזה המוגש תל אביב - המבורגר בשני גדלים, 180 או 250 גרם, שמוגש עם רוטב הבית שמוכן במקום (ובלי אפשרות לתוספות של רטבים אחרים תעשייתיים), עם תוספות כמו ביצת עין, חזה אווז או נתחי אנטרקוט. בנוסף להמבורגר יוגשו בסניף הירושלמי שתי מנות שמלמד עבד על פיתוחן זמן רב: מנת עוף על הפלנצ'ה וגרסה כשרה ומלהיבה לכריך שכבש את תל אביב - קריספי צ'יקן - עם פטנט מיוחד שמחליף את הרוויון שאיתו נהוג להכין את המנה.

המחירים בממפיס ינועו בין 45 ל-55 שקלים להמבורגר ובין 9 ל-12 שקלים לתוספת, ותהיה גם ארוחה במחיר של 59-69 שקלים. ללא כל קשר, לכבוד חגיגות השנה יציעו בסניף התל אביבי של ממפיס בירה חינם בכל הזמנת המבורגר.

ויטרינה סניף חדש אבן גבירול עוף מטוגן (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
לא האמנו שיצליחו להכין אותו בגרסה כשרה. כריך קריספי צ'יקן בוויטרינה | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

"קיוויתי מאוד שממפיס תצליח. ידעתי שהמוצר הוא ממש טוב אבל לא ידעתי כמה התגובות יהיו טובות, מכל הכיוונים - דתיים או חילונים, זה לא משנה", אומר מלמד. "במובן מסוים, בגלל שאנחנו מקום כשר היה הגיוני יותר שנתחיל את הפעילות שלנו בירושלים, אבל אני תל אביבי אז החלטתי להתחיל כאן. ועכשיו, כשתל אביב ברוך השם הולך יפה, נתרחב לסצנה החזקה והמתפתחת של ירושלים".

והפתיחה של ממפיס בירושלים היא לא הבשורה החיובית היחידה בגזרת אוכל הרחוב בבירה: אחרי סגירה מפתיעה, השף אבירם חיוקה שב ופותח את מסעדת הפיתות הפופולרית שלו חיוקה בפיתה, הפעם בשכונת עמק רפאים. יהיה טעים.

ממפיס. אגריפס 68, ירושלים. ראשון-רביעי 12:00-00:00, חמישי 12:00-אחרון הלקוחות, מוצ"ש משעה אחרי צאת שבת עד אחרון הלקוחות. כשר