מצד אחד, נדמה שהחיים עצרו מלכת ועולמנו השתנה לעד. מצד שני, למרות הסיטואציה הלא פשוטה שבה אנו חיים כרגע, מסעדות חדשות ממשיכות להיפתח. רק בשבוע שעבר בישרנו על בראסרי חדש שפתחו אנשי טריגר והשבוע אנחנו עם המסעדה היפנית החדשה של יוצאי MOON האהובה ושמה וואט סאנג סושי & מור.

המטבח היפני לא הצליח להכות שורש עמוק בארץ, לא משנה כמה ניסו ומה לא עשו כדי לגרום לקסם הזה לקרות. המרחק בין הים התיכון למדינת השמש העולה לא פשוט לגישור בצלחת. אנחנו אומנם אוהבים סושי ולמדנו לאכול ראמן, אבל בזה פחות או יותר מסתיים הרומן שלנו עם המטבח היפני. וואט סאנג וזוהר שטרך כנראה חושבים אחרת, וכשהם הגיעו לשכונת לבונטין, הם החליטו שדווקא כאן מכל האזורים האחרים בתל אביב חסרה מסעדה ודווקא מסעדה יפנית.

וואט סאנג - יפנית חדשה בתל אביב (צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור)
וואט סאנג - יפנית חדשה בתל אביב | צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור
וואט סאנג - השף והמנהל של מון משתפים פעולה (צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור)
וואט סאנג - השף והמנהל של מון משתפים פעולה | צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור

שכונת לבונטין קטנה ואינטימית מאוד וכבר לא מעט שנים פועלת מסעדה יפנית אחרת, "אוקינאווה". כאן גם נמצאת הפיצרייה הטבעונית המפורסמת "החתול הירוק" ופיצריית "סופר פיצה". האם הייתה חסרה כאן מסעדה יפנית נוספת? אנחנו לא בטוחים, אבל את המסעדה החדשה של וואט סאנג, השף המיתולוגי של מסעדת MOON ושל זוהר שטרך, המנהל המיתולוגי של מון האהובה - בוודאי תשמחו להכיר.

וואט סאנג סושי & מור היא תוצאה של מערכת יחסית ארוכת שנים של וואט סאנג וזוהר שטרך שעבדו יחד במשך 24 שנים באחת ממסעדות הסושי הטובות בתל אביב. במסעדה החדשה שלהם יש בה השפעות ממזרח וממערב: אורז משם ואירוח מכאן, בר דומיננטי ושמח, אבל גם פינות אינטימיות לדייטים ושולחנות גדולים לחבורה שרוצה לטעום קצת מכל דבר או בקיצור - פיין דינינג שמאפשר לכל אחד למצוא את עצמו -  בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, רק הפעם בתוספת רובאטה, תנור הגריל היפני המפורסם.

וואט סאנג - יש גם ראמן (צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור)
וואט סאנג - יש גם ראמן | צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור

ומה בתפריט?

התפריט נפתח עם מרק מיסו (22 שקלים), סלט מלפפונים (29 שקלים), עגבניות שרי במרינדה יפנית (31 שקלים), אספרגוס צרוב ברוטב יוזו (41), חצילים במיסו (39), סקאלופ בחלב אורז ונתחי בס ברוטב דלעת יפני (75 שקלים), קימצ'י (23 שקלים) וטמפורה של שרימפס או ירקות (49-58 שקלים). יש גם שתי גרסאות ראמן - עוף ושרימפס - שבעבעו תשע שעות על האש (72-76 שקלים).

וואט סאנג - עוד יפנית בלבונטין (צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור)
וואט סאנג - עוד יפנית בלבונטין | צילום: זוהר שטרך, יחסי ציבור
_OBJ

מבחר הסושי כולל מאקי כמובן (31 שקלים לרול צמחוני, 39 שקלים לטונה), אינסייד-אאוט עם דג (49 שקלים) או שרימפס (43 שקלים), למשל, קונוס טמאקי גדול (36-42 שקלים), שלוש וריאציות של סשימי (קלאסית, חיתוך עבה עם רוטב יוזו-כמהין וגם רול), ניגירי על בסיס איקורה או טוביקו, קערת צ'יראשי צבעונית (81 שקלים לסלמון, 89 שקלים לטונה), וגם טרטר, אינארי, בטרה נטול אצה. בגזרת הרולים יש לא פחות מ-15 גרסאות מיוחדות, מ"אלסקה" (טונה, אבוקדו, מלפפון, טמאגו, עירית, סלמון, בצל קריספי, 65 שקלים), ועד חלפיניו ואהי-טונה.

"חשבנו הרבה איך תיראה הדרך העצמאית שלנו, והבנו שאנחנו רוצים מקום שלא יוותר על הזהות היפנית שלו, ובמקביל לא ישכח את הזהות הישראלית" אומר זוהר שטרך, "ומקום שלנו מוקפד ומושקע, אבל כזה שהכניסה אליו והבילוי בו לא יהיו פרויקט מיוחד כי יש בו תפריט שמושך לאותנטי, וכל הזמן מספק גם הפתעות".

וואט סאנג סושי אנד מור. הרכבת ,12 פינת לבונטין (מאחורי בית המכס הישן), תל אביב. שעות פעילות: 12:00-20:00. לא כשר