דווקא בימים בהם מרבית המסעדות בארץ וברחבי העולם סגורות או פועלות במתכונת משונה של משלוחים בלבד, מגיעות אלינו חדשות טובות במיוחד: היום קיבלו לראשונה השפים אסף גרניט ואורי נבון כוכב מישלן ראשון, למסעדתם הפריזאית שבור, שנפתחה רק בחודש ספטמבר 2019.

שבור הפכה ללהיט מרגע הפתיחה שלה והצליחה להביא אליה לא רק את התיירים שמחפשים את המסעדות הטרנדיות ביותר אלא גם את הפריזאים, שהפכו את המקום במהירות למקום בילוי בולט במיוחד באחת הערים הקולינריות החשובות ביותר בעולם, אם לא החשובה שבהן.

חודשים ספורים אחרי הפתיחה של שבור, בהובלת השף דן יושע, קיבלה המסעדה את התואר המסעדה הטובה ביותר בעיר ממגזין פיגארו סקופ. לאחר מכן המשיכה להיות בכותרות ולזכות בשלל סופרליטיבים מגופי תקשורת המסקרים את זירת הקולינריה הפריזאית, ולאחרונה נוצרה סביבה גם חרושת שמועות על כוכב מישלן שמתקרב. 

View this post on Instagram

A post shared by danyosha (@danyosha)

כעת, אחרי חודשיים שבהם המסעדה כלל אינה פעילה בשל מצב הקורונה בעיר האורות, קיבלה לראשונה קבוצת המסעדנות הירושלמית את ההכרה מאחד ממדריכי הקולינריה המכובדים ביותר בעולם, עם כוכב מישלן ראשון לשבור הצעירה.

טקס חלוקת כוכבי המישלן התקיים, לאור המצב בצרפת, בשידור ביו טיוב, כשבמסעדת מחניודה הירושלמית הוא הוקרן בשידור חי בנוכחות השפים אסף גרניט ואורי נבון שמובילים את הקבוצה, שנראו בחשבון האינסטגרם של המסעדה נרגשים מאוד ומוקפים בעובדיהם שחגגו את המעמד. במקביל, צפה בהכרזה גם צוות העובדים בפריז, בהובלת השף דן יושע שמתגורר בעיר, וההתרגשות הייתה ניכרת.

גרניט ונבון אחראים לכמה מהמסעדות המוכרות בארץ שפועלות בירושלים, בראשן מסעדת מחניודה בשוק מחנה יהודה שהפכה לאבן שואבת לתיירות קולינרית מקומית. בנוסף השניים מפעילים מסעדות בפריז, לונדון ובקרוב ביעדים נוספים באירופה.