הכנת כריך טוב היא אומנות שאין לזלזל בה. המרכיבים חייבים להתחבר נכון זה לזה, הלחם חייב להתאים, הסידור של הכל יחד לכדי מנה חייב להיעשות בצורה מושלמת כך שבכל ביס תקבלו את קשת הטעמים שאליה התכוון היוצר.

כריכי הבשר שפוגשים בישראל בדרך כלל מגיעים בתוך ג'בטות בעלות יכולת ספיגה גבוהה, הטרנד הלוהט של הרגע הוא כריך פניני האיטלקי ואנחנו צופים גל חדש של כריכים מעניינים שהולך לשטוף את ישראל בקרוב. כריכי הבייגלה, לעומת זאת, נדחקו בשנים אחרונות לפינה. לפני עשרים שנה הם כיכבו בכריכיות והיה אפשר להעמיס לתוכם שפע תוספות חלביות (השילוב המפורסם ביותר היה ללא ספק בייגל עם גבינת שמנת וסלמון). אז כל חובבי הבייגלים ישמחו מאוד לשמוע שמה שעמית שמעוני ודניאל פלג עשו במזללה השכונתית החדשה והצנועה שלהם בקריית אונו, עם בייגלה אמריקאי קלאסי הוא בגדר הגשמת חלום לאוהבי הסנדוויצ'ים.

מדובר במזללה קטנה שבה שני השותפים מתפעלים את עמדת ההזמנות, את הפלנצ'ה ואת פס ההכנות וכל המנות יוצאות עם תוספת, שתייה ורטבים: איולי כתום חרפרף ואיולי שום עם לימון ופלפל שחור. הכריך נארז לתוך בייגל אמריקאי מסורתי, שעובר התפחה במים והוא גדול ושמנמן ובעל גלייז מבריק.

עמית שמעוני ודניאל פלג. בייגל'ז קריית אונו (צילום: לין לוי, mako אוכל)
עמית שמעוני ודניאל פלג. בייגל'ז קריית אונו | צילום: לין לוי, mako אוכל

מנת הדגל בתפריט היא בייגל בריסקט שעובר עישון של 18 שעות (70 שקלים לארוחה). הבשר מפורק ונערם עם חרדל, צ'ימיצ'ורי, ריבת בצל וקונפי שום, והתוצאה היא כריך מעולה, עשיר ומפנק שנוטף מקצועיות, שלצידו מגישים תפוח אדמה אפוי שלם חצוי. לפני ההגשה גם הבייגל וגם תפוח האדמה עברו למשך 3 דקות בתנור, מה שגם הוסיף קריספיות וגם מיזג בין כל המרכיבים טוב יותר. הבייגל הזה היה ממופת הכריכים הבשריים, אבל מנת השוס כאן היא דווקא בייגל עם הודו שעובר עישון של 10 שעות (65 שקלים לארוחה). מדובר בכריך מפתיע מאוד שמלבד הבשר היו בו גם צ'ימיצ'ורי, מיונז, כרוב סגול ושום, ואליהם הוספנו גם גבינת צ'דר שנמסה בזמן החימום בתנור והפכה כל ביס לנפלא עוד יותר. התוצאה הייתה כריך חלומי, טעים להפליא ומיוחד מאוד, והוא הגיע עם צ'יפס תפוחי אדמה שמנמן ליד.

בייגל'ז קריית אונו (צילום: לין לוי, mako אוכל)
בייגל'ז קריית אונו | צילום: לין לוי, mako אוכל

חוץ משתי מנות הדגל יש בתפריט גם בייגל עם קורנדביף מעושן בעישון קר עם חרדל, מלפפון חמוץ וכרוב פולני מבושל (65 שקלים), בייגל עם קריספי צ'יקן (56 שקלים), בייגל ילדים ובייגל טבעוני עם רידיפיין מיט (72 שקלים).

המקום עצמו נחבא מן העין, כי הוא מוסתר בתוך הפינה הרחוקה של מתחם מסחרי ישן, ויש בו רק 4 שולחנות ישיבה, אבל תור ארוך של אנשים שממתינים לאוכל יעיד על כך שבמעט הזמן שהוא קיים הוא הספיק לצבור קהל מעריצים לא קטן.

בייגל הודו מעושן. בייגל'ז קריית אונו (צילום: לין לוי, mako אוכל)
בייגל הודו מעושן. בייגל'ז קריית אונו | צילום: לין לוי, mako אוכל

בייגל'ז הוא למעשה המשך של פופ אפ הקורונה של עמית ודניאל, חברי ילדות שצברו 15 שנות ניסיון בעבודה במסעדות. הרעיון לכריכי בשר בבייגל נולד במהלך הסגרים. אחרי המגפה שניהם חזרו לעבודות הרגילות שלהם, ועם תחילת מלחמת 7 באוקטובר החליטו להחיות את המיזם והפעם הלכו עם זה עד הסוף: במקום פופ אפ מהבית שכרו מקום קבע.

Bagel'z הוא מקום קטן וצנוע, אבל הכריכים שמוגשים בו מצוינים. מי שגר בסביבה הרוויח בגדול, ולמי שלא התמזל מזלו אנחנו ממליצים להגיע לכאן במיוחד.

הנשיא 57, קריית אונו. שעות פעילות: ראשון-חמישי 12:00-22:30. לא כשר