הרבה מאוד זמן חיכינו לפתיחה של קאב קם, בר המסעדה החדש מבית בית תאילנדי, אחד ממוסדות האוכל האסייתי הכי אהובים בישראל. אותו מוסד שחי ובועט כאן כבר למעלה מ-20 שנה. בימים אלה נפתח סוף סוף המקום להרצה (צננו את ההתלהבות, בימים הקרובים מדובר בהרצה סגורה בלבד).

כפי שנכתב בשלט המוצב בכניסה למקום, קאב קם (Kab Kem), תתמקד במשקאות ו"ביסים" תאילנדיים. קרי, לא מדובר כאן במסעדה רשמית כמו בית תאילנדי אלא במקום פורמאלי פחות שאליו ניתן להגיע למשקה ונשנוש או לפתוח שולחן עם שלל מנות שרינג קטנות שמשלימות אחת את השנייה מבחינת טעמים וחווית האכילה.

קאב קם - (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
קאב קם. חדשות נהדרות | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב
קאב קם - המסעדה (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
קאב קם. הולך להיות חם אש | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

כרגע פועלת קאב קם בגרסת הרצה מצומצמת, ולכן גם התפריט כאן טרם נקבע סופית וצפוי שישתנה בהמשך. מה שבטוח הוא שגם בפתיחה הרשמית, יכלול התפריט לא מעט מנות המתאימות לצמחונים וטבעונים, מגוון מנות שכוללות בשר לבן, ושפע מנות פירות ים ודגים.

מה עוד תמצאו כאן בגזרת האוכל? מגוון וריאציות לסלט פפאיה: סלט בגרסה קלאסית, סלט בתוספת רצועות חזיר פריכות וסלט פפאיה חריף במיוחד לאמיצים שמוגש עם סטיקי רייס; מנת עלי שיאפו ובתוכם קוביות לברק מטוגנות עם למון גראס, בוטנים, שאלוט, לימון וג'ינג'ר; מנת פירות ים מהווק של שרימפס, קלמרי וקוקי סן ז'אק; מגוון מנות אטריות המיוצרות במקום כמו פורק בלי בקערה עם כיסוני אסיאתיים; ואטריות עם טופו במרינדה תאילנדית ופטריות. וכמה זה עולה? בין 38 שקלים ל-108 שקלים למנה. בגזרת האלכוהול (שמאוד מתאים לאווירה הקולינרית במקום) תמצאו בקאב קם מבחר קוקטיילים עם נגיעות תאילנדיות מובהקות לצד קוקטיילים קלאסים.

יריב מלילי בית תאילנדי (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
מרחיב את העסק לראשונה ופותח את קאב קם. מלילי | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

בדומה למסעדת האם, גם העיצוב של קאב קם כולל נגיעות תאילנדיות ושימוש ניכר בעץ בהיר. עם זאת, כאן מדובר בגרסה צעירה ומודרנית יותר, שנועדה להיות בר אוכל סקסי וקליל, כזה שמעבירים בו שעות ארוכות באוכל ואלכוהול - מה שאומר שהדרישה לאותנטיות תאילנדית ויזואלית הכרחית קצת פחות.

על הפתיחה של מקום חדש מבית בית תאילנדי סיפרנו לכם כבר לפני למעלה משנה, בראיון עם בעלי המסעדה יריב מלילי. מאז אותו ראיון היה מלילי בתהליך של חיפוש מקום והרכבת צוות שיתפעל את בר המסעדה החדש באותה רצינות בה הוא מתפעל מלילי את בית תאילנדי. קאב קם היא הפעם הראשונה בה מרחיב מלילי את פעילותו ויוצא מגבולות כור מחצבתו, אך לאור הניסיון הרב שצבר עם השנים, אנחנו בטוחים שגם קאב קם תהפוך לסיפור הצלחה. 

יריב מלילי מסר: "אין תגובה"

_OBJקאב קם - KAB KEM. לינקולן 11, תל אביב. 03-6889960. שני- שבת 18:00-02:00. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל