בתקופה האחרונה ניכרת התעוררות משמעותית בזירת משלוחי האוכל - עם וולט, שמתברר כשירות משלוחים שתענוג להזמין דרכו (בייחוד ממסעדות שעד כה לא פעלו במתכונת של משלוחים), או שירותים מגניבים שצצים מפעם לפעם כמו שיתוף הפעולה בין רשת וניליה ל-Gett ושירות המאנץ' הכיפי נייט קוקי.

לאותה זירה תוססת מצטרפת עכשיו כנאפה הכנופייה - שבניגוד לכל שירות אחר מבצעת משלוח של מוצר אחד בלבד: כנאפה חמה. מאחורי כנאפה הכנופייה עומדים שני חברים צעירים - פול גובין ושרית ברזילי, הוא אובססיבי לכנאפה והיא קונדיטורית - שהחליטו שהגיע הזמן שגם הכנאפה תגיע אלינו במשלוח ולא תאלץ הגעה מיוחדת וזמני המתנה מיותרים.

כנאפה הכנופייה  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
כנאפה הכנופייה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

שירות המשלוחים של הכנופייה פועל באופן קבוע בחיפה והאזור (על שעות הפעילות רצוי להתעדכן בעמוד הפייסבוק), ובימים אלה החל את דרכו גם בתל אביב. בינתיים הוא מוצע ברחבי העיר אחת לשבוע בלבד (בימי שלישי), אבל בהמשך הפעילות עשויה להתרחב. אז לאור ההתלהבות ברחבי הרשתות החברתיות, החלטנו להזמין ולבדוק במה מדובר.

100 שקלים עולה מגש של כנאפה (כולל משלוח), שלטעמנו יכול לספק את הצורך במתוק לארבעה עד שישה סועדים (מגש הכנאפה שמגיע הוא בסדר גודל של פיצה אישית). הכנאפה מגיעה בצידנית ששומרת על החום שלה, כך שהטמפרטורה בעת ההגעה עדיין חמימה ונעימה.

הגבינה בתוך הכנאפה של הכנופייה היא מוצרלה, ולא הג'יבנה הערבית - שכן המוצרלה היא גבינה שמצליחה לשרוד משלוחים היטב (בכל זאת, מיליוני יצרני פיצה במשלוח לא טועים). מצד שני, יש לה השפעות על המרקם של הכנאפה; המוצרלה נגיסה יותר מהג'יבנה, עבה ובשרנית יותר, והיא מפרישה פחות לחות, וכאן היא מייצרת חוויית מתיחה שמזכירה אכילת פיצה.

ומבחינת הטעם? הכנאפה של הכנופייה עדינה ונהדרת. ניכר במיוחד השימוש בחמאה אמיתית ולא בשמן צמחי (כפי שנהוג בלא מעט מקומות), שמייצר חוויה נעימה ועשירה במיוחד ומותיר את הקדאיף פריך ועם זאת לא יבש. אין כאן שימוש בצבעי מאכל כך שהכנאפה אינה כתומה זרחנית - וגם זו נקודה לחיוב. אם יש מקום לשיפור אנחנו חושבים שהוא יכול לבוא לידי ביטוי בתוספת טובה של פיסטוק או גלידה, שתקפיץ את המנה. טיפ נוסף: אנחנו טעמנו את גרסת הכנאפה עם ובלי תוספת של סירופ סוכר, והעדפנו את הגרסה המתוקה פחות. לשיקולכם.

בשורה התחתונה, מדובר ביציאה טעימה ומהנה שיכולה להיות אחלה קינוח לקבוצת חברים או למשפחה. אנחנו רק מקווים שהסטנדרט של הטעם יישמר גם כשהביקוש יהיה גבוה יותר.    

לפרטים נוספים: 054-4657280