יש דברים שקשה לנו לעמוד בפניהם, והרבה מאוד מהם מרוכזים בחנויות של שוויצריה הקטנה (רמת גן, חולון, נתניה ואשדוד). כשעברנו ליד הסניף הקרוב לביתנו לא יכולנו שלא לשים לב למקרר חדש לגמרי, מלא כולו בגלידות ושלגונים של מותגי שוקולד וחטיפים מוכרים. כבר באותו רגע ידענו שאנחנו חייבים לטעום את כולם.

לא עבר יום ורכשנו את כל סוגי הגלידה שמצאנו (לצערנו את גלידת הטובלרון פספסנו, אבל שמועות מספרות שהיא מצוינת), והתפנינו לבדוק מי מכל אלה באמת שווה את הכסף שלכם. 

גלידת אוריאו
גלידת אוריאו | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

קסטה אוריאו

מכל הגלידות שטעמנו, זו הגלידה שהכי דומה לחטיף שעליו היא מבוססת, למעט כמה הבדלים קטנים. קודם כל, הקסטה גדולה יותר מעוגיית אוריאו רגילה, כך שלא מדובר בגלידה קטנטנה, למרות שהיא עדיין הקטנה ביותר מבין כולן. ההבדל הנוסף הוא שהעוגיות פה רכות לגמרי. זה אולי נשמע מבאס, אבל אם העוגיות היו קשות כנראה שלא היה אפשר לנגוס בגלידה הזו בלי שהיא תישפך מהצדדים, ולכן מדובר על פשרה סבירה. לעוגיות היה עדיין אותו טעם מתוק ומעט מלוח של עוגיות האוריאו המקוריות, ויחד עם גלידת הווניל, שנשארה רכה גם אחרי הקפאה ארוכה, מדובר בחטיף טעים ומוצלח, גם אם לא מסעיר.

מחיר: 24.90 שקלים למארז של שישייה.

שלגון לוטוס
שלגון לוטוס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

שלגון לוטוס

אם היינו צריכים לבחור מנצח אחד למבחן הטעימה הזה, זה היה ללא שום ספק השלגון של לוטוס. גם אלו בצוות הטעימה שלא חובבים את העוגיות או הממרח לא הצליחו לעמוד בפני הקסם של השלגון הזה. גלידת קרמל מצוינת, עם חתיכות קראנצ'יות של העוגיות המוכרות, עטופה בשכבה עבה וקסומה של שוקולד חלב מצוין שמלאה בחתיכות מקורמלות של העוגיות, ומתחתיה שכבה דקה של קרמל רך. עשיר בדיוק כמו שזה נשמע, וממש לא מוגזם כמו שאולי עלול להישמע. השלגון הכי יקר במבחן שלנו התברר גם כהכי מוצלח, וזה שהכי נרצה לאכול שוב.

מחיר: 35 שקלים למארז של רביעייה.

ארטיק מילקה
ארטיק מילקה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ארטיק מילקה

במארז של ארטיקי המילקה מסתתרים שני טעמים - אחד רגיל, של שוקולד-וניל, והשני בתוספת פצפוצי אורז. בסך הכל מדובר בארטיקים חביבים, אבל פשוטים עד מאוד, שהזכירו לנו את הגרסאות הבסיסיות של מיני מגנום. גלידה וניל, ציפוי שוקולד פשוט וזהו בערך, חוץ מתוספת הפצפוצים. בתוך הגלידה עצמה יש גם פסים דקים של שוקולד, אבל הם כל כך עדינים ולא מורגשים, שאין בהם הרבה תועלת.

מחיר: 24.90 שקלים למארז של שישייה.

עוגת גלידה, מילקה
עוגת גלידה, מילקה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

עוגת גלידה של מילקה

עוגת הגלידה של מילקה יצרה אצלנו את הציפיות הכי גבוהות, בעיקר בגלל האריזה. גם השליפה שלה מתוך הקופסה גררה קריאות התלהבות, והיא נראתה מצוין. כמה חבל שהטעם אכזב, והמרקם אפילו יותר. אולי הכיתוב שלפיו מדובר בעוגה נטולת גלוטן היה אמור להזהיר אותנו; הטעם של העוגה הזכיר לנו בעיקר עוגות טורט של פסח, כאלה שעשויות מאגוזים טחונים במקום קמח. במקום פריכות כיפית של בצק, שתשתלב עם גלידת השוקולד, קיבלנו בצק רכרוכי וספוגי. היו מי שאהבו את העוגה, אבל רוב הטועמים השאירו אותה בצלחת. אגב, למרות שהיא לא נראית ענקית, העוגה עשירה מאוד ודחוסה, והכמות שלה יכולה להספיק ל-8-10 אנשים בקלות.

מחיר: 29.90 שקלים לעוגה.

גלידות סניקרס
גלידות סניקרס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

גלידות סניקרס

במבחן הטעימה שלנו טעמנו שלוש גלידות שונות של סניקרס. הראשונה, בצורת החטיף, היא גרסה שכבר קיימת כמה שנים בארץ, והיא טעימה ומאוד מזכירה את גלידת האגוזי עם ציפוי שוקולד עבה, גלידת וניל והמון שברי בוטנים. דווקא הטילון, שמאוד התלהבנו לגלות, היה מאכזב ולא ממש הזכיר לנו את חטיף הסניקרס, למעט הבוטנים שהיו מפוזרים בו.

גלידת הסניקרס קרמל הקטנה, לעומת זאת, היתה מצוינת. ממש כמו גלידת החטיף הרגילה, מדובר בגלידת וניל עם שברי בוטנים שמצופה בשכבת שוקולד עבה למדי, אבל פה התווספה שכבה לא דקה של קרמל רך, שהפכה את הגלידה לפינוק של ממש ולחטיף קטן וכיפי.

מחיר: 9.90 שקלים לטילון, 8 שקלים לגלידת הסניקרס ו-19.90 למארז של שישיית סניקרס קרמל.

גלידת טוויקס
גלידת טוויקס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

גלידת טוויקס

לא ברור לנו מה קרה לגלידת הטוויקס הזו, אבל איפשהו בתהליך היצירה שלה מישהו חשב שזה יהיה הגיוני לוותר על המאפיין הכי חשוב של חטיף הטוויקס, העוגייה הפריכה שבמרכזו, ולהחליף אותו בעיגולי שוקולד קטנים. ובכן, מדובר אולי בגלידה חביבה עם עיגולי שוקולד פריכים באמצע ושכבה דקה של קרמל, אבל אין שום קשר בינה לבין טוויקס, אחד מחטיפי השוקולד האהובים עלינו. לא יפה.

מחיר: 19.90 שקלים למארז של שישייה.