גורדון רמזי (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
מפרגן בגדול. רמזי | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

בעוד שרוב העולם התמקד אתמול בצד המחריד של אירוע חלוקת כוכבי המישלן, התאבדותו של השף בנואה ויולייה, במקביל התקיימה שמחה גדולה, בעיקר למסעדות ולשפים שזכו לראשונה בכוכב כזה. אחד מהם הוא השף הישראלי גלעד פלד - השף בפועל של המסעדה החדשה של גורדון רמזי Le Pressoir d'Argent במלון בורדו בבורדו שבצרפת (זו המסעדה השנייה של קבוצת גורדון רמזי בצרפת והראשונה בבורדו).

למרות שבאופן רשמי כוכב המישלן מגיע לשף והבעלים גורדון רמזי, רמזי עצמו מצא לנכון להודות לשף הישראלי בחשבון האינסטגרם שלו: "בראבו לגלעד ולצוות של Le Pressoir d'Argent שבמלון בורדו שזכו היום בכוכב המישלן הראשון שלהם על ידי מדריך מישלן צרפת 2016 בתוך זמן קצר מאוד". רמזי צבר עד כה לא פחות מ-26 אלף לייקים לתמונה שבה הוא ניצב לצדו של פלד, שניהם במדי שף. 

Un grand bravo to Gilad and the team Le Pressoir d'Argent at Le Grand Hotel Bordeaux who've earned their first star today in Michelin guide France for 2016 in an unbelievably short amount of time! Gx @intercontinental_bordeaux

A photo posted by Gordon Ramsay (@gordongram) on

המסעדה המדוברת, המגישה מנות כמו כבד אווז עם תאנים שחורות, סלק, ברווז מעושן, ענבי מוסקט ופלפלים וטרטר בקר עם קרם אויסטרים וצמחי בר, נפתחה רק באמצע 2015, כך שזכייתה בכוכב מישלן היא באמת הישג בלתי רגיל.

פלד, בן 31 בלבד, החל את הקריירה הקולינרית אחרי שירות צבאי מלא כקצין. עוד כנער הוא נהג לבשל בביתו, וכשהשתחרר מצה"ל השקיע את כל חסכונותיו בלימודים קולינריים בקורדון בלו שבלונדון. אחרי הלימודים, בהיעדר אשרת עבודה, מצא את עצמו עובד במסעדות ידועות בלונדון בחינם - ואחת מהן הייתה המסעדה המובילה של גורדון רמזי בצ'לסי בלונדון, Royal Hospital Road.

במסגרת עבודתו במקום בישל פלד ארוחה לרמזי, וזה התלהב כל כך שכעבור ימים בודדים הצליח להנפיק עבורו אשרת עבודה. כעבור שנה, כשהסתיים תוקף הוויזה שלו, חזר פלד לישראל ופתח את מסעדת פושקין היוקרתית, שפעלה בתל אביב כמה שנים והייתה ידועה בסועדיה האוליגרכים. פלד הגיש במקום מנות יפהפיות ומורכבות, אך הז'אנר היוקרתי הזה לא הצליח לתפוס בישראל, וב-2011 נסגרה פושקין ופלד עזב את המסעדה בתחושות קשות כלפי הסצנה הקולינרית בארץ.

אחרי חזרתו לאירופה עבד פלד בכמה מסעדות מכוכבות מישלן, עד שב-2014 רמזי יצר שוב קשר וקרא לו להוביל את המסעדה החדשה שלו בבורדו - אחד האזורים הפוריים והמוצלחים ביותר בצרפת, אם לא בעולם, לחומרי גלם משובחים. משם - ההמשך ידוע. עכשיו רק נותר לנו לקוות שנזכה לראות את פלד בקרוב גם במחוזותינו - עם או בלי כוכב. 

>> לכל חדשות האוכל