בשורות עצובות עם פתיחת סוף השבוע. עזרא מרמלשטיין, מי שהקים את ברבוניה, אחת ממסעדות הדגים המצליחות בישראל, הלך לעולמו היום בגיל 73. מרמלשטיין החליט לסיים את חייו בשוויץ, זאת לאחר שני אירועים מוחיים שעבר במהלך השנים האחרונות, והותירו אותו במצב פיזי לא טוב. הוא נפטר היום בשעות הצהריים, יום אחד לפני ציון הולדתו ה-74.  

ההיסטוריה של מרמלשטיין בזירת המסעדנות הישראלית ארוכה מאוד. הרומן שלו עם דגים החל עוד כשהיה בן 16, ועבד בבריכות הדגים של קיבוץ גן שמואל. כשהגיע לתל אביב, היה אחראי למקומות כמו החוף המערבי, והתק"ם (התנועה הקיבוצית). בשנת 1993 פתח את מסעדת ברבוניה, שפועלת כיום במתכונת של שתי מסעדות, משני עברי הכביש ברחוב בן יהודה שבתל אביב. מסעדת ברבוניה בגרסתה המשפחתית יותר, מנוהלת על ידי מזל, אשתו של מרמלשטיין, וממול פועלת המסעדה המקורית והקטנה יותר, בר ברבוניה, עליה לקח בשנים האחרונות פיקוד בנו יוני.

מרמלשטיין היה דמות מוכרת וצבעונית מאוד בזירת האוכל הישראלית. בר ברבוניה הפך במשך יותר מעשרים שנות קיומו למוקד משיכה עבור אושיות תל אביביות - עיתונאים, שחקנים, אנשי רוח וחברים רבים של מרמלשטיין מתעשיית הקולינריה. מסעדת ברבוניה שממול לבר הפופולרי, נחשבת לאחד המצליחות בתל אביב, ונכללת בז'אנר מסעדות הדגים הקלאסיות, אליהן מגיעים כדי לפתוח שולחן עם שפע סלטים ודגים על הגריל. נתן זהבי, חברו של מרמלשטיין, ספד לו היום בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט הוא כתב: "בשעה 14:00, האיש, החבר, הנשמה, שיחרר עצמו בנכר, בשווייץ, מהכאבים והייסורים שסבל מהם בשנים האחרונות".