רשת ההמבורגרים האמריקאית האהובה על הישראלים שייק שאק ("Shake Shack") פתחה הבוקר את הסניף הראשון שלה בישראל ברחוב דיזנגוף, באחד המיקומים המבוקשים העיר - בין הרחובות בר גיורא לבר כוכבא וסמוך לדיזנגוף סנטר.

אחרי שנים של ערגה לטעמים של אמריקה וציפייה מאז הבשורה על הגעתם - עשרות ישראלים ניצלו את יום השבתון, יצאו להצביע לבחירות המקומיות, ואת שאר היום, כך נראה - העדיפו להעביר בתור כדי לטעום המבורגר ב-39 שקלים והמבורגר כפול 51 שקלים - ללא צ'יפס ושתייה. המחיר של אותו המבורגר יחיד בארה"ב אגב, עומד על 28 שקלים וחצי, ומחירו של המבורגר כפול עומד על 38 שקלים וארבעים אגורות. 

שייק שאק (צילום: פרטי)
סניף ראשון מתוך 15. שייק שאק | צילום: פרטי

לדברי מבקרים שעמדו בתור, התור מתנהל בצורה "אמריקאית להפליא": "אין כאן לחץ, יש מאבטח בכניסה שלא מכניס אנשים עד שאחרים לא יוצאים. אין עומס בכלל בתוך המסעדה, התור הוא רק בחוץ, ובכניסה יש מישהי אמריקאית ומישהי ישראלית שמקבלות אותנו יפה. האמת? כיף לראות שזה מנוהל ככה. עוד לא טעמתי אז אין לי מושג אם זה כמו בניו יורק", מספר ל-mako יהונתן שנכח במקום.

את שייק שאק מביאים לישראל קבוצת ירזין-סלע מסעדות (מבעלי "מגזינו", "קפה איטליה", "טאקריה" ועוד) יחד עם איש העסקים הראל ויזל. "מתרגשים להגיע לתל אביב כשהשאיפה היא לפתוח כ-15 סניפים ברחבי ישראל עד 2033", אמר בעת ההכרזה על ההגעה לישראל מייקל קארק, מנהל הרישוי הגלובלי הראשי של הרשת.

שייק שאק (צילום: פרטי)
התפריט. כולל ספיישל תל אביב | צילום: פרטי

ויזל עצמו התייחס גם הוא לחתימה עם הרשת והבטיח ללקוחות הישראלים "חוויית 'שייק שאק' בלתי נשכחת". עוד הוא מסר: "'שייק שאק' היא בשורה גדולה לצרכנים בארץ אשר יוכלו ליהנות מאחת מרשתות המזון האהובות בעולם. אין לי ספק כי הישראלים יתאהבו במהרה".