מאז סגירתה של מיס קפלן הטבעונית במתחם שרונה בתל אביב, לא קמה מחליפה שמהווה בשורה קולינרית מעניינת לקהל הטבעוני. לחלל הריק הזה נכנסת עכשיו מסעדה חדשה בשם 416 ששואפת להתחרות לא רק במסעדות הטבעוניות אלא לשבות גם את לבם של אוכלי כל: "יש עדיין סטיגמות על אוכל טבעוני ואנחנו מתכוונים לשבור אותן דרך אוכל מושקע שיתחרה ביתר המסעדות הטובות בעיר", מצהיר הבעלים, אל רחמני.

ב-416 ינסו לפתות אתכם על ידי שחזור של מנות מוכרות כמו סטייק, חריימה, שווארמה או קלמארי מטוגן - בגרסאות טבעוניות. על המטבח של המקום אמון השף דוד סיני בריזלי שיצר את התפריט לאחר עבודה מאומצת. חשוב להבהיר כי המטרה היא לא בהכרח חיקוי מבחינת טעמים אלא יותר להזכיר ויזואלית את המנות המקוריות: "אנחנו לא באים לחקות בשר אלא את צורת ההגשה שלו", מסבירים כאן. "ככה יותר קל לאנשים להתחבר לאוכל".

סטייק טבעוני 416 (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
ככה הוא מגיע. הסטייק הטבעוני | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

את 416 פתחו שני אחים, בין ואל רחמני (בני 29 בלבד), כביסטרו-קוקטייל-בר תוסס בסגנון ניו יורקי. המקום המעוצב (שמותג על ידי דויד ברעם), פועל אמנם רק מספר ימים ונמצא עדיין בתקופת הרצה, אך הוא כבר מלא, על כל 93 המקומות שבמגוון החללים שבו, כולל לא מעט אנשים שמגיעים הנה וממתינים למקום. ייתכן שהסיבה לפופולריות נעוצה בכך שהבעלים מקפידים על אווירה בליינית לצד האוכל, כולל מוסיקה בווליום מעט גבוה מזה שנהוג במסעדות, ועם דגש על קוקטיילים שאת כל מרכיביהם מכינים במקום. 


ומה בגזרת האוכל? תמצאו פה מנות כמו שווארמה עם בצל מטוגן ופטריות צרובות עם טחינה הר ברכה ותפוחי אדמה (64 שקלים), ריזוטו ירוק עם ציר ירקות, יין לבן וחמאה ירוקה עם ירקות ירוקים ופרחים אכילים (58 שקלים), קלמרי מטוגן שמבוסס על פטריות מלך היער ברוטב מרינרה, רוטב טרטר ולימון (48 שקלים) וגולת הכותרת כאן היא סטייק טבעוני שמבוסס על תחליף שנוצר מחיטה ועובר יישון שמזכיר את זה שעובר בשר, בתהליך שאורך בין שבועיים לשלושה. לאחר מכן נצרב "הסטייק" ומוגש על מחבת יציקה עם צ'ימיצ'ורי, בצל, פטריות מוקפצות ותפוחי אדמה (68 שקלים).

עוגת גבינה טבעונית 416 (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
עוגת גבינה. טבעונית כמובן | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

סטייק טבעוני? ברור שטעמנו

זאת בהחלט לא הפעם הראשונה שבה אנחנו נתקלים במנות טבעוניות שנקראות על שם בנות הדוד הקרניבוריות שלהן כמו המבורגר טבעוני או נקניקייה, אבל בסטייק טבעוני שמנסה לחקות את הבשר באופן הזה (ולא מבוסס על נתח טופו משמים) - טרם נתקלנו. היינו חייבים לטעום אותו, ואלה המסקנות: טעם של בשר - אין פה, אבל בהחלט הצליחו ב-416 להגיע לתוצאה מסקרנת במיוחד של נתח בעל טעמים טובים ומרקמים בשרניים, שמוגש בצורת שעושה כבוד לסועד, טבעוני או לא טבעוני, ומעבירה אותו את חוויית הסטייק הצרוב במחבת (שיוצאת מעשנת לחלוטין) גם בלי דם, וזאת כנראה הייתה כל הכוונה. נכון לכרגע, גם אם היא עדיין לא מהוקצעת לחלוטין, 416 מצליחה להגשים את החזון ולהצית סביבה באזז: "המטרה שלנו היא שאנשים יקפצו אלינו לארוחה סתם כי זה המקום הכי טוב בעיניהם, בלי קשר לאם הם טבעונים או לא", מצהיר אל רחמני. "אנחנו שואפים להפוך את הטבעונות למשהו מיינסטרים בלי להתפשר על טעם, מרקם או הגשה".

416. הארבעה 16, תל אביב. 03-7755060. ראשון-שבת 18:00-00:00. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל