מסעדת צפרירים 1 בחיפה, שמוכרת כאחד ממקומות הבילוי הפופולריים בעיר, פותחת בר אוכל רחוב חדש תחת השם מנגל. הבעלים של המקום, יותם בן עמי (שהוא גם הבעלים של צפרירים 1), החליט להתרחב לתחום חדש יחד עם שף המקום ירון וידר ולהתמקד בצליית בשר על גחלים.

במנגל מציעים מבחר של פיתות ולאפות במילוי בשר ודגים על האש (המקום כשר), עם אפשרויות כמו חלוויאת (שקדי עגל), קבב שנעשה במקום, מוח על האש, נתחי אנטריקוט, פיקנייה, כבדי עוף, פרגית ונקניקיות מרגז.

מסעדת מנגל חיפה  (צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור)
מקום שכולו גחלים | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור
מסעדת מנגל חיפה ברבוניות  (צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור)
יש גם דגים | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור
מסעדת מנגל חיפה קבב  (צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור)
ולא לשכוח רטבים | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור

במנגל מציעים גם לא מעט אפשרויות לעל האש צמחוני ועל בסיס דגים וביניהן פיתה עם דניס, ברבוניות, לברק שלם או פיתה במילוי שיפודי סלמון. האופציות הטבעוניות כוללות פיתה במילוי פורטבלו צלויות, פיתה כרובית מדורה ופיתה משוויאה.

הבשרים, הדגים והירקות נעשים במקום על גריל לבנים רחב ידיים שהוא לב המסעדה ואת הפיתות אפשר לאכול בישיבה בשולחנות, ברחוב או בעמידה תוך שימוש במגוון הרטבים שנעשים כאן כמו קונפי שום, צ'ימיצ'ורי, טחינה, חריף או עמבה.

המקום פתוח בשעות 12:00-21:00 בימות השבוע ובשישי בשעות 11:30-15:30. לאור ההצלחה של מקומות גריל בתל אביב כמו ג'סמינו, שהפך מזמן למוקד עלייה לרגל לחובבי העל האש, נחמד לראות גם את האופציה החיפאית החדשה לסטריט פוד שמשיב לתחייה את אחת הדרכים הטעימות ביותר להכין אוכל, על המנגל כמובן.

מנגל. מוריה 54 חיפה. 04-8324244. כשר