קרוב לחצי שנה חלפה מאז סנסציית "ההמבורגר המחתרתי" שהתחוללה במרכז הארץ. במשך שבועות הסתובבה שמועה על המבורגר מעולה שניתן להזמין הביתה רק דרך ווטסאפ, ואיש לא ידע מי עומד מאחוריו - מה שגרר באופן בלתי נמנע גל של כתבות בנושא, שניסו להבין מי מפעיל את ההמבורגר המחתרתי ומה הסוד של הקציצות שלו.

ואז הזמן חלף, ושמועות על זהותו של המפעיל (שעדיין קורא לעצמו הפרופסור ומתעקש להישאר בעילום שם ולא להיחשף) החלו לדלוף וכמו שקורה עם כל עסק שמתחיל בקטן והופך למדובר ומבוקש במיוחד - ההמבורגרייה שפעלה רק במשלוחים פותחת בימים אלה מקום רשמי, שבו יהיה אפשר להצטייד בהמבורגר האמור בדרך פחות פתלתלה, בפינת הרחובות טשרניחובסקי ואלנבי בתל אביב.

ההמבורגר המחתרתי טשרניחובסקי  (צילום: דניאל דולי,  יחסי ציבור )
וככה מזמינים | צילום: דניאל דולי, יחסי ציבור

גם הדוכן החדש אינו חף מממד השואו והמסתורין, בלשון המעטה. למעשה לא מדובר בדוכן של ממש אלא במעין חור בקיר, שסגור בדלת מסורגת. הלקוחות יצטרכו לצלצל בפעמון ולהמתין לאיש שירות חמוש במסיכה, שאת פניו לא יוכלו לראות. אחרי שישלמו לאותו איש מסתורי יקבלו את האוכל על מגש קרטון מדלת נסתרת שנייה. את הארוחה הם יצטרכו לאכול בפארק הסמוך או על ספסל, כי אין כאן מקומות ישיבה.

ההמבורגרים של ההמבורגר המחתרתי נצלים במעשנה קרוב לשעה ומועשרים בנתחי אסאדו. שמם יצא למרחקים בקרב חובבי ההמבורגרים בזכות הטעמים המעושנים אבל גם בגלל המחיר הגבוה יחסית: ארוחה זוגית ובה שני המבורגרים, שתי מנות תפוחי אדמה ותוספות להמבורגר כמו סלט ביצים, עגבנייה, מלפפון חמוץ, בצל סגול, סלט כרוב ואיולי צ'יפוטלה ושום עלתה 189 שקלים, ולא הייתה אפשרות להזמין ארוחה ליחיד.

ההמבורגר המחתרתי טשרניחובסקי  (צילום: דניאל דולי,  יחסי ציבור )
אוכלים על ספסל | צילום: דניאל דולי, יחסי ציבור

במקום החדש עברה ארוחת ההמבורגר שדרוגים, וגם המחירים הוזלו ונעים כעת לארוחה בין 49 ל-79 שקלים. הקציצה עדיין מוכנה במעשנה, אך מוגשת כעת במבחר גדלים (דנוור- 160 גרם, טוקיו 220 גרם, והלסינקי- 320 גרם) בלחמנייה שחורה (הארוחה מוגשת עם כפפות כי הלחמנייה מלכלכת את האצבעות בשחור), לצד צ'יפס על בסיס תפוחי אדמה דרוסים. גם טבעונים יוכלו סוף סוף לטעום את ההמבורגר המחתרתי - בגרסת הביונד מיט, שמוכן גם הוא כאן במעשנה.

הדוכן יהווה גם נקודת משלוחים חדשה, כך שההמבורגרים לא יצטרכו לעבור דרך ארוכה עד שיגיעו מגיעים למזמין. הפתיחה הרשמית של נקודת המכירה תתקיים מחר. שעות הפעילות של המקום יחלו בשש בערב וימשיכו עד שהבשר נגמר. המשלוחים יוצעו לפתח תקווה, גבעתיים, רמת גן, רעננה, רמת השרון, תל אביב והרצליה.  

ההמבורגר המחתרתי. טשרניחובסקי פינת אלנבי, תל אביב. 051-5050145