מחניודה, קבוצת המסעדנות הירושלמית של השפים אסף גרניט ואורי נבון, לא עוצרת לרגע. עוד לא חלפה שנה מאז שנפתחה מסעדת הברברי (The Barbary) - האחות הקטנה לפאלומר הפופולרית של הקבוצה בלונדון, וכעת מסתמן כי הקבוצה ממשיכה להתרחב באירופה, הפעם עם מקום חדש בעיר הקולינרית ביותר בעולם: פריז. 

בחשבון האינסטגרם של הקבוצה הועלתה מוקדם יותר היום תמונה ובה נכתב: "מופעלת עליי צנזורה קשה אז חדדו חושים ותגדילו ראש - אי שם בפריז". בתמונה נראה מקום בשיפוצים, שיהווה ככל הנראה את המסעדה החדשה של הקבוצה בבירה האירופית. מאז כבר הורדה התמונה מחשבון האינסטגרם וגם מחשבון הפייסבוק של המסעדה. משיחותינו עם נציגי הקבוצה עולה כי אכן מסתמנת ההתרחבות, על אף שלא התייחסו נקודתית לתמונה האמורה.

צילום המסך מחשבון האינסטגרם של מחניודה

את פאלומר, המסעדה הראשונה של הקבוצה בלונדון, פתחו גרניט ונבון בחודש ספטמבר של שנת 2015. מאז היא גרפה אינספור תארים ומחמאות ממבקרי האוכל בבריטניה ומהעיתונות המקומית. גם ברברי, מאז שנפתחה, קוטפת תארים וממשיכה את המסורת. הסצינה הקולינרית בלונדון אמנם תחרותית ביותר, אך זו שבפריז תהיה זירה תחרותית אפילו יותר עבור הקבוצה. על ההתרחבות ליעדים נוספים באירופה דיברו גרניט ונבון בעבר לא מעט, כשבין היעדים האפשריים היו ברלין ופריז.


בינתיים ממשיכה הקבוצה להתרחב גם בירושלים: ביולי האחרון היא פתחה בר מסעדה חדש בשכונת רחביה בעיר, שחובר ליתר המסעדות שלה בעיר - מחניודה הוותיקה, היודלה, הסדנא וטלביה.  

>> לכל חדשות האוכל