אחרי חודשים ארוכים של שמועות ובלי יותר מדי נוכחות של לקוחות, ולצד הרצון להעמיד את המסעדה להשכרה וניסיונות רבים מצד יחסי הציבור להרים את המותג, מסעדת פושון בשרונה מרקט, מי שהייתה הסניף הישראלי של מותג האפייה והמעדניות הצרפתי, נסגרת סופית. למרות הבשורה הלא נעימה, חשוב לחדד: מי שנסגרים הם בית הקפה והמסעדה של פושון שפעלו בחוץ לשוק, ולא הדוכנים שימשיכו למכור את המאפים, המקרונים ומתוקים נוספים שמפעיל המותג בתוך השוק עצמו.

מסעדת פושון הייתה קיימת קצת פחות משנתיים, ונפתחה בקול תרועה רמה שהכריז על המותג כזה שינסה להביא לתל אביב את הטעמים הצרפתיים של המאפים שכל כך מאפיינים את אותו לצד מנות צרפתיות קלאסיות. בתחילת הדרך המקום התאפיין בתור ארוך של סקרנים שהשתוקקו לטעום מה עומד מאחורי השם האייקוני, אך במהרה התור שכח והמסעדה נתקלה בביקורות קשות; הן על התמחור והשירות והן על איכות המזון.

פושון תפריט קיץ (צילום: ברק חסיד,  יחסי ציבור )
לא עמדה במבחן הזמן והטעמים. המסעדה של פושון בתל אביב | צילום: ברק חסיד, יחסי ציבור

בשבוע שעבר, אחרי ביקור באילדיז, הדוכן התורכי והחדש של השף אביב משה, יצאתי לסיבוב מחוץ לשוק ועברתי גם כן בפושון; הדבר הבולט מכל היו דווקא המבצעים השונים שהיו כתובים על קירות המסעדה, עם דגש מיוחד על מנת פיש אנד צ'יפס, משום שככל הנראה החליטו אנשי המקום להמיר את חלל המסעדה לסוג של מסעדת פיש אנד צ'יפס בלבד. מנה שבואו נודה על האמת - הקשר שלה למטבח הצרפתי הקלאסי לא ברור במיוחד. סועדים אגב, לא ממש ראיתי במקום, למרות התמחור האטרקטיבי.

כעת, מודיעים בעלי המסעדה והחנות על סגירת שני המקומות, יחד עם סגירת המפעל שהיה אחראי על ייצור המאפים הצרפתיים לפושון ישראל (על פי מתכוני המותג הרשתיים) ופעל בראשון לציון. למרות הסגירה, אלו מכם שכבר מתגעגעים למקרונים מבית המותג יכולים להירגע משום שבעלי פושון בישראל (פייר בסנינו) מתכנן לכוון החל מעכשיו את פעילות המותג בעיקר לדוכנים שיפעלו בקניונים, בדומה לדוכן שכבר פועל בתוך שרונה מרקט. הכנת המאפים והמתוקים הוצאה כעת לחברה חיצונית שתכין את המתוקים עבור הדוכנים של פושון, וכל התהליך הזה קשור כמובן להמשך מגמת ההשתלבות של מותגי מזון מעניינים בתוך דוכני האוכל המשודרגים של קניונים ברחבי הארץ.   

אז מה הוביל לסגירתה של המסעדה המדוברת? מתברר שלא מעט אצבעות מאשימות מופנות לכיוון מתחם שרונה והמרקט עצמו. "הם לא ממשיכים עם המסעדה בגלל הציפיות הגדולות שהיו משרונה מרקט ובהמשך התבררו כלא ריאליות", מספרים מקורבים להנהלת המקום. "המתחם הוא ממש לא מה שהיה בהתחלה - אין בו תנועה והשכירות מאוד יקרה ולא שווה את הכסף שמושקע בה. הייתה ציפייה ששרונה מרקט תהפוך למשהו עם אפיל יוקרתי כמו המותג פושון. אבל זה לא באמת המצב". סגירתה של פושון איננה השינוי היחידי שחווה המקום לאחרונה, ולצד סגירה זו (כרגע אין למקום עדיין שוכרים אחרים) נסגר לאחרונה גם בר היין והמסעדה הז'אז'ו ווינו, בו יפתחו בקרוב חלל נוסף למוזיאון הוויסקי בר, ולשוק עצמו נכנסו לאחרונה שמות נוצצים נוספים כמו אביב משה ורן שמואלי במטרה להפוך אותו לאטרקטיבי הרבה יותר.