אם אתם עוקבים אחרי מדורי האוכל בוודאי הבחנתם שבשנתיים האחרונות נפתחות עוד ועוד פיצריות חדשות ומוקפדות ברחבי הארץ - ועדיין, כל פיצה שמאחוריה אדם עם המון תשוקה משמחת אותנו. במקרה הזה הפיצרייה החדשה גם ממוקמת באחד המקומות היפים בארץ, עמק יזרעאל, כך שהשמחה היא כפולה ומכופלת.

היזרעאלית פיצה מרגריטה  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
לא לוותר. פיצה מרגריטה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
היזרעאלית פיצה שקשוקה  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
פיצה שקשוקה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

הפיצרייה החדשה שנפתחה בחודשים האחרונים בכפר גדעון נקראת הפיצה היזרעאלית, והיא ממוקמת בסוג של טריילר ומשקיפה על השדות של העמק (רלווונטי בעיקר בימי שעון הקיץ, היות שהפיצה מתחילה לפעול בחמש בערב בלבד). הבצק של הפיצה מבוסס מחמצת ולכן הוא קליל ונעים, וגודלה אינו גדול - מה שמוגדר כפיצה אישית.

היזרעאלית מציעה מבחר פיצות שונות וגם ספיישלים מתחלפים, אבל לטעמנו המרגריטה הקלאסית היא הטובה ביותר כאן - ואם מגיעים למקום אסור לוותר עליה. בנוסף יש כאן פיצות מיוחדות כמו פיצה שקשוקה ללא גבינה, עם חלמונים, רוטב עגבניות וכוסברה; פיצה עם פטריות וארטישוקים; פיצה אנטיפסטי; פיצה לבנה עם תרד, גבינות וביצת עין; פיצה עם קרם חצילים וגבינת עיזים; פיצה עם קרם בטטה, עגבניות מיובשות ופרמזן; ופיצה לבנה עם סלמון מעושן, פרמזן ובצל ירוק. לקינוח מציעים כאן קלצונה שוקולד.

המקום כשר ופתוח בימות השבוע מ-17:00 ועד 23:00 (בחמישי עד חצות), ובמוצאי שבת מ-20:00 ועד חצות. בנוסף, מציעים כאן משלוחים לכל האזור.

פיצה היזרעאלית, כפר גדעון. 052-7910624