מופת הוד השרון (צילום: ברק אלמיש,  יחסי ציבור )
סלמון על טבולה כרובית. אוכל ישראלי מודרני | צילום: ברק אלמיש, יחסי ציבור

אחרי מסעדת נונו האיטלקית ו"דגים" של השף פרנק אזולאי - נראה שהמגמה נמשכת. בשבועות הקרובים עומדת הוד השרון להתחדש במתחם קולינרי בשם מופת בר בראסרי, שיכלול בית קפה גדול, בר רחב ידיים, בראסרי, מעדנייה איכותית ואפילו שוק איכרים.

"לקחנו את המבנה שבו פעל בעבר בית הקולנוע הראשון בהוד השרון, שהוקם בשנת 1938, והפכנו את הרחבה בחזית שלו למתחם קולינרי", מסביר עודד צביקל, הבעלים של המקום. "את בית הקולנוע עצמו לקחה רשת קולנוע לב, וגם הוא יחזור לפעול".

עוד אוכל טעים בפייסבוק שלנו

בראסרי בר מופת הוד השרון (צילום: ברק אלמיש,  יחסי ציבור )
שרימפס קריסטל. לא, המקום לא כשר | צילום: ברק אלמיש, יחסי ציבור

בית הקפה יפעל ברובו באוויר הפתוח ויתפרש מתחת לעצים בני ה-50 שנמצאים במקום. מסביב למתחם יפעל שוק איכרים ובתוך המבנה עצמו ייפתח הבראסרי, שיכלול גם מעדנייה שתציע שמנים, רטבים ייחודיים ועוד חומרי גלם משובחים. 

השף של המתחם הוא ברק אלמיש, בעבר מהמסעדות האדסון בראסרי בתל אביב, קיוטו, ברנז'ה ורשת בשרלה בצפון. "הכיוון של האוכל במסעדה הוא בראסרי ישראלי מודרני", הוא מספר. "הדגש שלי אישית הוא על אוכל כמה שיותר מודרני, שמשתמש בטכניקות ייחודיות גם בהגשה וגם בסגנון, אבל עדיין אוכל ישראלי. תהיה למשל מנה של טרטר טונה בסלט ישראלי קצוץ עם טחינה, ובמקום פיתה יהיו בה קרוטונים עם פרמזן. אנחנו עובדים עם חומרי גלם מצוינים שהם ברובם מקומיים".

מופת הוד השרון שרימפס (צילום: ברק אלמיש,  יחסי ציבור )
קרפצ'יו תמנון. נראה מעניין | צילום: ברק אלמיש, יחסי ציבור

"נמאס מהצפיפות התל אביבית"

בימים אלו עובד אלמיש על גיבוש התפריט של המסעדה, שתגיש בהתחלה ארוחות צהריים וערב, ובהמשך גם ארוחות בוקר. עוד מנות שתמצאו בה הן חריימה דג ים עם שרימפס קריסטל מהים התיכון; סלמון על טבולה כרובית; קרפצ'יו תמנון עם סלט עשבים וקולרבי בתחמיץ יוזו; שרימפס קריסטל בחמאת ערק עם עגבניות לחות, זיתי קלמטה ושום קונפי; וקרפצ'יו דג ים עם שומר בתחמיץ יוזו ופומלה.

עוד באוכל טוב:

 

הבר, שייפתח בסמוך, יגיש מנות שהולכות טוב עם אלכוהול, כמו ברוסקטת ברזאולה ומנות נשנוש נוספות. "גם בבר יש דגש רציני על איכות האוכל", מבטיח אלמיש. "בנוסף, הבר צפוי להיות ענקי אבל יהיו בו יחסית מעט מקומות ישיבה כי הכוונה היא שהוא יהיה באמת נוח, בלי הצפיפות שמאפיינת מקומות בתל אביב".

למעשה, הצפיפות והעומס בסצנת הקולינריה התל אביבית הם שדחפו את אלמיש וצביקל לפתוח את המתחם החדש דווקא בהוד השרון. "נמאס לי מתל אביב", מודה צביקל. "הוד השרון היא עיר שיש בה ביקוש אדיר למקומות קולינריים שהם ברמה תל אביבית. נוצרה כאן דרישה לאוכל טוב, וזה בא לידי ביטוי במסעדות מעולות כמו נונו החדשה, או אנג'לינה - בראסרי מצוין שעובד כאן המון שנים. יש פה אוכלוסייה שבנויה לזה ונמאס לה לנסוע להרצליה ולתל אביב בשביל אוכל".

בר בראסרי מופת, בן גמלא 26, הוד השרון.09-8664333לא כשר. המתחם ייפתח להרצה בסוף מרץ.

>> לכל חדשות האוכל