סצנת הבשרים המעושנים בישראל התפתחה מאוד בשנים האחרונות. זה התחיל עם מסעדות הבשרים המעושנים (שרובן כבר הספיקו להיסגר) כמו פונדק דה לוקס ביפו, והמשיך כפטריות אחרי הגשם בכל רחבי הארץ. היום מסעדות בשר שמכבדות את עצמן כבר מתהדרות במעשנה, וניחוחות העשן מגיעים כעת לשיא במסעדת טקסס ברביקיו המחודשת, שנפתחה ממש שבועות לפני שהקורונה שיתקה את חיינו, בשכונת פלורנטין בתל אביב, ובתוכה מעשנת הבשרים הגדולה ביותר בישראל.

המעשנה הגדולה עשתה את דרכה ארצה במשך שבועות בספינת משא, והייתה כל כך גדולה שלא הצליחה להיכנס למסעדה, עד שנדרש לבנות מסביבה חדר חדש (אל תשאלו איך הולכים להוציא את המעשנה מכאן בבוא היום, כי אין דרך לעשות זאת). במעשנה של טקסס ברביקיו מסתובבים להם מגוון נתחים במשך שעות ארוכות (הנתחים מועמסים על המעשנה בשעות הסגירה של המסעדה ומבלים בה עד שעות הפתיחה של המקום, אחר הצהריים של יום המחרת). תמצאו שם בין היתר בריסקט, אסאדו וגם ירקות שמוגשים כתוספת, אבל זוכים גם הם לארומות הנהדרות של עץ האלון שמזין את המעשנה ומגיע הנה גם הוא מארה"ב.

טקסס ברביקיו עוף מטוגן  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
עוף מטוגן על ופל בלגי. מתוק, מלוח ומטוגן היטב | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
טקסס ברביקיו כריך אסאדו  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
כן, אתם אכן רואים צ'יפס בכריך הזה | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

טקסס ברביקיו התחילה את דרכה ברמת החייל, וגרסה קלילה אך מחושבת בהרבה שלה נפתחה ברביעיית פלורנטין בדרום תל אביב. המסעדה המחודשת מתאפיינת גם היא באווירה אמריקאית ומנות כל אמריקאיות מוגזמות ומושחתות. כשהגענו למקום עם צוות "חי בלילה", המנה הראשונה שנתבקשנו לטעום הייתה מנת פתיחה של ופל בלגי ועליו עוף מטוגן עם רוטב מייפל סרירצ'ה. התוצאה רחוקה מאוד מלהיות מנה ראשונה צנועה, ומהווה דוגמה מובהקת לאמריקנה: חגיגת מתוק, מלוח ומטוגן. העוף עצמו היה עשוי היטב והוופל הבלגי מתוק ורך כמו שציפינו. 

בתפריט של טקסס ברביקיו יש מגוון המבורגרים וכריכי בשר. הכריך שאנחנו ניסינו היה מופרע במיוחד, במילוי של נתח אסאדו מפורק ברוטב ברביקיו וויסקי עשיר מאוד, מוגש עם איולי פלפלים, לדר קטשופ (יציאה מטריפה לטעמנו - חמצמצה, מתוקה ומעניינת), ריבת בצל וצ'יפס בשביל הטאץ' הפריך. התוצאה היא כריך מוגזם מאוד וטעים להחריד שכל כולו זועק אמריקה. הרוטב של הבשר מעניק לו מתיקות קלה ועומק, ומדגיש את ניחוחות העישון; הצ'יפס מוסיף פריכות ואומאמי שרק חטיפים תעשייתיים יודעים לתת, ובשורה התחתונה - על אף ההגזמה, מדובר בכריך מעולה לחובבי הבשר. מי שרוצה יכול גם להוסיף לכל הסיפור תערובת גבינות. בקיצור, בהיעדר טיול בדרום ארצות הברית באופק, אם אתם אוהבים אוכל אמריקאי ומחפשים אותו בישראל, טקסס ברביקיו זאת כתובת מעולה.

טקסס ברביקיו. סלמה 43, תל אביב. 03-6768661