מנה תאילנדית (צילום: Shaiith, Thinkstock)
באפריל הקרוב: אוכל תאילנדי שאתם לא מכירים | צילום: Shaiith, Thinkstock

כששמענו לפני כשנה שיריב מלילי, הבעלים של מסעדת בית תאילנדי הפופולרית והמעולה, עומד לפתוח מקום חדש עם זוגתו לק - התרגשנו התרגשות גדולה. ולא רק אנחנו - הציפיות של חובבי האוכל האסייתי הרקיעו שחקים, ובצדק. את המקום החדש הם היו אמורים להפעיל יחד עם נעמי (נאם) הורביץ, זוגתו של איש העסקים ובנו של מייסד טבע לשעבר חיים הורביץ - אלא שאז קרה מה שקרה, השותפות פורקה, והיחסים בין מלילי להורביץ אמנם לא עלו על שרטון, אבל החלומות על מסעדה משותפת נגוזו.

עוד חדשות אוכל אצלנו בפייסבוק

אז הנה, זה קורה - אמנם בלי מלילי, אבל בהחלט קורה. באפריל הקרוב תפתח הורביץ לבדה מסעדה אסייתית בשם ניטן תאי במקום שבו פעלה מועדון הקצינים ברחוב הארבעה בתל אביב, בפאתי מתחם שרונה. במקביל לשיפוצים החליטה הורביץ - ילידת תאילנד בעצמה, שגדלה בכפר קטן בגבול תאילנד ולאוס - לצאת למסע במדינת הולדתה, במטרה לבחור את השף הטוב ביותר למסעדה. בתאילנד, היא בוחנת כעת מספר שפים והמועמד הסופי ישוב עמה ארצה ויתכונן להפעלת המסעדה.

נאם הורביץ (צילום: שי יחזקאל,  יחסי ציבור )
מתאילנד לישראל- נאם הורביץ | צילום: שי יחזקאל, יחסי ציבור

ניטן תאי החדשה לא תגיש אוכל תאילנדי פשוט ומסורתי, כזה שהישראלים מכירים ממסעותיהם למזרח, אלא דווקא אוכל תאילנדי מלכותי ויוקרתי - כזה שהוא מנת חלקה של החברה הגבוהה בתאילנד, שלא דומה באופן הכנתו וצורתו לזה שמגישים במסעדות כמו בית תאילנדי או נאם - מסעדות מצוינות שמתמקדות באוכל תאילנדי עממי.

עוד באוכל טוב:

 

ניטן תאי (צילום: נעמי הורביץ,  יחסי ציבור )
ממסעותיה של הורביץ בתאילנד | צילום: נעמי הורביץ, יחסי ציבור

בדומה לספא המפואר שמפעילה הורביץ, SHEVA במלון הילטון שבתל אביב, שידוע כאחד היקרים בישראל, גם את המסעדה היא מתכוונת למצב גבוה במיוחד, מה שיבוא לידי ביטוי בעיצוב וכמובן במחירים. בניגוד למקובל במסעדות בארץ בניטן תאי יוצמד מלצר לכל שולחן במסעדה (ובמקרים מסוימים שני מלצרים), והיא תנסה ליצור חוויית שירות אישית צמודה, כמו במקומות המפוארים ביותר בתאילנד.

"אני רוצה להמשיך ולהביא את התרבות התאילנדית לארץ", אומרת הורביץ. "אחרי 20 שנה בישראל אני יודעת כמה הישראלים אוהבים את תאילנד, והפרגון והאהבה שאני מקבלת גורמים לי להמשיך ולהכיר לישראלים את התרבות התאילנדית המלכותית. אני מתחייבת להביא בשורה קולינרית שלא נראתה בישראל, עם מגוון מנות גורמה נאמנות למקור ולרוח בית המלוכה בתאילנד".

לא יודעים מה אתכם - לנו, לפחות בינתיים, הסיפור הזה בהחלט עושה תיאבון. 

ניטן תאי. הארבעה 21, תל אביב. 03-5600555. לא כשר

 >> כל חדשות האוכל