לאחרונה הצטרפו אל מסעדות הסושי הרבות בארץ כמה מקומות חדשים שמביאים לישראל בשורה יפנית מיוחדת: יש בכנרת את מיזומי של מתן בל שמציעה תפריט יפני מקורי, בסנדו בוקס מציעים כריכים ומתוקים יפניים, ועכשיו הגיע הזמן להכיר את האומה נורי (uma nori) שמביא לכאן מניו יורק השף אבנר עראג'י, מי שאחראי על הצד הקולינרי של ג'יה – בר יפני לוהט שנפתח במיקום בו פעלה מסעדת יקימונו המיתולוגית ברחוב רוטשילד בתל אביב.

ג'י- שף אבנר עראג'י (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'י- שף אבנר עראג'י | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור

לפתוח בר יפני על חורבות יקימונו זה מהלך נועז הנושא עימו אחריות גדולה. אתגר גדול עוד יותר הביאה איתה המלחמה שמאז תחילתה הבר עמד סגור. עכשיו כשהמקום נפתח מחדש הוא מביא את הצד הבוגר לחיי הלילה התל אביביים עם תפריט יפני מיוחד עם מנות שטרם טעמנו. מאחורי המקום עומדים 8 שותפים עם רזומה מרשים בחיי הלילה והם ללא ספק יודעים את העבודה. שף עראג'י, בוגר דיינינגס לונדון ותל אביב, הרברט סמואל, מול ים וטוקיו קלאב, מכין את מנות הבשר מבקר ואג'יו מקומי ובגזרת הרולים הוא מגיש במקום  את הUma nori (אומה נורי) – רול של אצה פתוחה שמספקת ביס קריספי ממכר. האומה נורי צוברת פופולריות גדולה כיום בסצנה הקולינרית של ניו יורק וטוקיו ועכשיו מקווה לסחוף גם את תל אביב.

ג'יה- סלט אצות (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה- סלט אצות | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור
ג'יה - יקיטורי נתח בשר (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה - יקיטורי נתח בשר | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור

האומה נורי מוגשות על סטנד מיוחד במילויים שונים כשאפשר לבחור בין יחידה אחת, שלישייה או חמישייה וטווח המחירים נע בין 42-67 שקלים. יש גרסאות עם טרטר בלו פין טונה, קריספי שאלוט, אבוקדו, ווסאבי ואיולי ווסאבי; עם ספייסי טונה, מלפפון, חלפיניו, ווסאבי, מיקרו חרדל וטוגראשי; עם דג לבן, כוסברה, מלפפון ויוזו קושו; עם סלמון, קוויאר, בצל ירוק, מלפפון, ווסאבי; עם צלופח, אבוקדו, עירית ואיולי יוזו; עם אבוקדו, בצל סגול מוחמץ, כוסברה, חלפיניו ושאלוט קריספי; עם חציל במיסו, קריספי כרישה ועירית ומיסו; ויש גם אחת עם פטריות: יער, אויסטר, וראש אריה.

ג'יה - ניגירי סלמון (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה - ניגירי סלמון | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור
ג'יה - טרטר בלו פין (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה - טרטר בלו פין | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור

חוץ ממנות אומה נורי טעמנו גם ניגירי טורו סלמון מוצלח (35 שקלים), סשימי קינג פיש שהיה עשוי ללא רבב ומנה מעניינת של טרטר בקר עם גרידת חלמון כבוש, כמהין וקריספי כרישה שהוגש מעל ברוסקטה (73 שקלים). יש בתפריט גם מנת חציל במיסו (49 שקלים) ואם הגעתם ממש רעבים אפשר ללכת על שיפוד נתח בשר (72 שקלים). יש גם סביצ'ה דג מקורי עם תירס שמוגש לצד קרקר טפיוקה וגם מנה של סליידר יפני (83 שקלים).

ג'יה - סשימי (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה - סשימי | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור
ג'יה - ניגירי (צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור)
ג'יה - ניגירי | צילום: אסף קרלה, יחסי ציבור

לצד כל המנות מוגשות  3 בקבוקוני זכוכית עם פיפטות בהם רטבים שזילוף מהם ישדרג כל מנה: פונזו, טריאקי וסויה. תפריט האוכל מלווה בקוקטיילים לא שגרתיים על בסיס סאקה שרקחו אור אגאי ואודי זילברמן ולחיזוק האוירה, יש למקום את אחד מפסי הקול המעולים ששמענו.

ג'יה. שדרות רוטשילד 19, תל אביב יפו. טלפון: 050-4944515