לפני קצת יותר משנתיים פתח השף אבי לוי את השלוחה התל אביבית הראשונה שלו: מסעדת צ'יריפום. הפתיחה של צ'יריפום הגיעה אחרי הצלחתה של מסעדת המוציא של לוי שפעלה בירושלים, ואחרי דוכן הפיתות בית הכוון (גם הוא בירושלים) שנסגר זמן קצר יחסית לאחר הפתיחה.

"חשבתי שזה הזמן הנכון ושאני מוכן להגיע גם לתל אביב", אמר לי לוי בראיון הפתיחה של צ'יריפום, וסיפר על הרצון העז שלו לשלוח זרועות גם למרכז הארץ עם מסעדה כשרה. "אני חושב שזה חלק מהשאיפות של כל אחד. רציתי לעשות צעד קדימה ולפתוח בתל אביב. מבחינתי זה 'הדבר', ואני מרגיש היום בשל מתמיד", סיכם אז את הראיון.

אבל רצונות ותקוות לחוד ומציאות לחוד - מאז פתיחתה נתקלה צ'יריפום בביקורות פושרות ובשבועות האחרונים נפוצה שמועה על קשיי ההישרדות של המסעדה. כל זאת לצד צמצום ניכר של שעות הפעילות במקום (במקום להגיש ארוחות צהריים וערב, המקום עובד בתקופה האחרונה במתכונת מצומצמת של ארוחות צהריים בלבד, ונסגר מדי יום בשעה 17:00). עמוד הפייסבוק של המסעדה אומנם מציג שעות פעילות רגילות, אך ניתן למצוא בו לא מעט תלונות על חוסר מענה וקשיים להשיג נציג כלשהו של המסעדה.

צ'יריפום תבשיל (צילום: אנטולי מיכאלו,  יחסי ציבור )
גשו לאכול. צ'יריפום | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור

מקורבים ללוי ולמסעדה מוסרים כי השף מחפש בימים אלה קונים לצ'יריפום, והוא מעוניין לחזור ולהקדיש את עצמו בעיקר לפעילותו בירושלים, שם הוא נמצא רוב הזמן, במסעדת המוציא בגרסתה המחודשת והגדולה יותר ברחוב יפו בעיר.

כרגע לא ברור עדיין האם המסעדה תיסגר לצמיתות או תימכר ותמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית. כך או כך, יש לכם הזדמנות להגיע למסעדה בתקופה הקרובה ולהיפרד מהמקום. אנחנו, כמובן, מקווים שנשוב ונראה את אבי לוי והאוכל שלו במרכז הארץ בצורה כזו או אחרת בהקדם.

מטעמו של אבי לוי טרם נתקבלה תגובה.