מסעדת פלומר, לונדון - המטבח הפתוח (צילום: יונתן למזה, אוכל טוב)
פאלומר. האומץ השתלם | צילום: יונתן למזה, אוכל טוב

זה שאסף גרניט וקבוצת מחניודה שלו עשו חתיכת צעד אמיץ כשיצאו את גבולות הארץ כבר אמרנו כשהכרזנו עליו כאחד מאנשי השנה שלנו. אבל ההצלחה של מסעדת פאלומר הלונדונית מוכיחה שהאומץ הזה משתלם בצורה שחוצה את רף כל הציפיות, אפילו של גרניט עצמו.

עוד חדשות אוכל בפייסבוק שלנו
 
לפני כמה שעות זכתה המסעדה, שהשף בפועל שלה הוא תומר עמדי הישראלי, בתחרות יוקרתית מבית מגזין הלייף סטייל הנחשב GQ בגרסתו הבריטית, שם עקפה מסעדות מכוכבות מישלן ושמות ענק כמו השף אלן דוקאס. התחרות נערכה השנה לראשונה, והייתה מורכבת מבחירה של הקהל וגם של פאנל מקצועי. "פאלומר התמודדה מול עוד עשר מסעדות", מסביר גרניט, "שלאחר מכן הצטמצמו לחמש פיינליסטיות ביניהן מסעדות מכוכבות מישלן של שפים ענקיים".

עוד באוכל טוב:

 

פולנטה, מחניודה (צילום: עודד קרני, אוכל טוב)
הפולנטה האגדית של מחניודה. עושה את זה בגדול גם בעולם | צילום: עודד קרני, אוכל טוב

הופתעתם שזכיתם?
"לפני חודשיים, כשהודיעו לנו שבכלל הגענו לרשימה הזאת, חשבתי שזה לא ייאמן. לא חשבתי בכלל על לזכות. וכשגיליתי שזכינו הייתי בשוק. ניצחנו מסעדות שחלקן מהמדוברות ביותר בלונדון בשנים האחרונות. אני חושב שמעבר לזה שזה מחזק את המעמד של המסעדה, ויגרום לרשימת הממתינים למקומות בה להיות עוד יותר ארוכה ממה שהיא כבר עכשיו, זאת גושפנקה מקצועית חזקה. מדובר בפרס יוקרתי מאוד שיש מאחוריו אמירה רצינית".

השלב הבא וההגיוני ביותר עבור גרניט הוא החתירה לכיוון כוכב מישלן, שבינתיים מחזיק בו רק שף ישראלי אחד (אחד שגרניט מכיר היטב) - מושיק רוט. "השלב הבא זה מישלן", הוא מאשר. "בינתיים קיבלנו המלצה במדריך, ואני בהחלט מאמין שנקבל גם את הכוכב. עכשיו, לאור הזכייה בתחרות, בהחלט מסתכלים עלינו. אנחנו עובדים מאוד קשה על המסעדה הזאת, יש לי שותפים שחיים שם ועובדים שם יום יום ואני עצמי נוסע כל שלושה שבועות".

עם או בלי קשר למישלן, לגרניט ושותפיו יש עוד תכניות לבירה הבריטית. "כרגע אנחנו עובדים על פאלומר קטנה יותר במזרח לונדון, שיהיה בה בר עם מטבח", מספר גרניט, "ובעוד שנתיים נפתח פרויקט סופר גדול שמשלב מסעדת יוקרה עם מטבח יהודי וימוקם בקרבת פאלומר. החוזה כבר חתום, וכרגע הקונספט בבנייה ולמידה".

>> לכל חדשות האוכל