עד לסוף השבוע האחרון התמודדו מרבית מסעדות הארץ עם קשיים רבים בעקבות הקורונה, אך לבד ממסעדת ניטן תאי התאילנדית, שעל סגירתה בעקבות המשבר סביב הוירוס דיווחנו כאן לראשונה, מרבית המקומות המשיכו לשדר עסקים כרגיל.

כעת, נודע כי אחת מהמסעדות הנחשבות בארץ, שזוכה פעם אחר פעם בתואר המסעדה הטובה ביותר, החליטה הבוקר לסגור את המקום. מסעדת טאיזו של השף יובל בן נריה תיסגר עד להודעה חדשה, וכך גם מסעדת יא פאן של השף, שהודיעה על סגירה לצמיתות בסוף החודש, מוקדם יותר השבוע, וכעת תיסגר כבר היום. 

טאיזו מסעדה  (צילום: עמית גירון,  יחסי ציבור )
תיסגר עד להודעה חדשה. טאיזו | צילום: עמית גירון, יחסי ציבור

"היום בבוקר קיבלנו את אחת ההחלטות המקצועיות הקשות מאז פתיחת קבוצת טאיזו", מוסרים מקבוצת המסעדות, "בצער רב ומתוך חשש אמיתי לשלום העובדים והאורחים שלנו החלטנו לסגור את המסעדות טאיזו ויאפאן עד להודעה חדשה. אנו עושים כמיטב יכולתנו לדאוג לאנשים שלנו בימים קשים אלה, ומסתכלים קדימה בתקווה. מתנצלים בפני הלקוחות הנהדרים שלנו שתמכו בנו בימים האחרונים".

לטאיזו הצטרפו גם המסעדת טורקיז, קיטשן מרקט, משייה, קפה נורדוי של השף עינב אזגורי ומסעדת טוטו של השף ירון שליו שיסגרו החל מיום ראשון עד להודעה חדשה. כמו כן, גם מסעדות שפועלות בבתי מלון, שספגו גם הם מכה אנושה לאור הקורונה, יסגרו. ביניהן המסעדות של השף מאיר אדוני: ים בירושלים שזה עתה נפתחה ובלו סקיי במלון קרלטון בתל אביב. מסעדת לומינה במלון תמשיך לפעול. 

קפה נורדוי  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
תיסגר החל מיום ראשון. קפה נורדוי | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

מסעדות נוספות ברחבי הארץ מדווחות על ביטולים רבים, חלקן מציעות מבצעים אטרקטיביים והנחות על מנת למשוך סועדים, בעוד רבות מפרסמות כי ימשיכו להיות פתוחות בהתאם להגבלות המתפרסמות על ידי משרד הבריאות. כך או כך, צפוי ענף המסעדות לספוג מכה קשה במיוחד בתקופה הקרובה.