לפני חודש בדיוק כתב כאן ניב גלבוע על המתרחש בתקופה האחרונה במסעדת רפאל. למרות שנדמה היה שהמסעדה התאוששה אחרי המשבר הגדול שפקד אותה לפני כשנתיים, אז נסגרה לכמה שבועות בעקבות "הונאת ענק" (כך על פי השף רפי כהן) שביצעו עובדים במסעדה שחברו לגורמים חיצוניים, נראה שזה לא בדיוק הזמן לדבר על התאוששות' אלא בדיוק ההפך.

כבר אז טענו העובדים במסעדה שהשף צועק, מאיים ומפטר מלצרים וטבחים בקצב מסחרר. למרות אותו משבר, המסעדה נפתחה מחדש, ונדמה היה שהיא חוזרת להיות אחת המסעדות המובילות בישראל, אך כבר בשנה שעברה כהן הסתבך שוב כשהורשע בתקיפת מלצר. הצרות של כהן לא הסתיימו שם, ובינואר השנה הוא הפסיד בתביעה נוספת כשבית המשפט חייב אותו לשלם סכום של 65 אלף שקלים לשף גיא גמזו (שף מסעדת אריא וטבח ברפאל בעברו), בעקבות טענות על שעות עבודה ארוכות ויחס לא הוגן מצד כהן.

בימים אלה, נראה שכהן יכול להוסיף לעצמו עוד כמה צרות לשק ההולך ומצטבר שלו; כאמור, לפני כחודש נכתב בדיווח של ניב גלבוע על סועד שפנה אליו עם סיפור על המסעדה. "לפני ימים אחדים הזמנתי שולחן במסעדת רפאל לשעה 14:30 ביום שבת. בשבת עצמה, בשעה 11:45, התקשרו מהמסעדה והודיעו כי הם נאלצים לבטל את ההזמנה כי אין מי שיוציא אוכל. אם זה לא בזיון וחוצפה, אינני יודע מה זה. וזו אמורה להיחשב מסעדת יוקרה. בושה וחרפה". עובד לשעבר של המסעדה כתב גם הוא לגלבוע: "בתור עובד לשעבר ברפאל - כל מילה בסלע! אם הייתי מספר מה קורה מאחורי הקלעים לא רק שלא היו מגיעים לקוחות, גם הייתה נסגרת המסעדה וכולם היו חוטפים בחילה. כל. מילה. במקום". גלבוע ניסה לתפוס באותו סוף השבוע את אחד מאנשי המסעדה, כולל את כהן עצמו, אך ללא הצלחה. כמה ימים לאחר מכן ניסינו אנחנו באוכל טוב להזמין מקומות במסעדה ונענינו בחיוב.

אין תמונה
מסעדת רפאל בימי הזוהר

למרות שבימים לאחר התקרית ההיא המסעדה נשארה פתוחה, היום התברר שהמסעדה נסגרה בערב פסח (כמו הרבה מסעדות ברחבי הארץ), אבל מאז היא נשארה סגורה ולא נפתחה שוב. עובדים במקום מספרים שבימים האחרונים לפני כניסת חג כבר כמעט ולא נותרו חומרי גלם במסעדה, ספקים לא הגיעו עם סחורה חדשה ומנות רבות בתפריט כבר לא הוגשו. ניסינו לפנות למסעדת רפאל  ולרפי כהן עצמו כדי לנסות ולקבל תשובה לגבי הסגירה המפתיעה, אך עד רגע פרסום הכתבה לא קיבלנו כל מענה.

>> לכל חדשות האוכל