קבוצת מחניודה הירושלמית בראשות השפים אסף גרניט, יוסי אלעד ואורי נבון ממשיכה להתרחב. אחרי המסעדות מחניודה, יודלה, טלביה והסדנא, וכמובן פאלומר הלונדונית המצליחה, פותחת הקבוצה מסעדה נוספת בלונדון. המקום צפוי להיפתח בתחילת חודש יוני ברחוב ניל יארד בקובנט גרדן, וייקרא The Barbary.

בדומה למרבית מסעדות הקבוצה, גם המסעדה החדשה מתעתדת להיות מקום לא פורמאלי עם מנות בסגנון מדינות צפון אפריקה ודגש על קולינריה ירושלמית. על הכוונות לפתוח מסעדה נוספת בלונדון התבטא ממש כאן גרניט בעבר, כאשר רואיין בעקבות הזכייה של פאלומר בתואר המסעדה הטובה ביותר בלונדון מטעם מגזין הלייף סטייל  GQ. כבר אז סיפר שהמקום החדש המתוכנן יהיה סוג של אח קטן ומשוחרר יותר לפאלומר.

הפרטים על התפריט המדויק של ברברי עדיין לא נחשפו, אך כן נודע כי האוכל כאן יתבסס בחלק ניכר על מנות בצקים רבות, כדוגמת מנות בלחם, בורקסים, וכיסונים שונים, וכן מנות שיוכנו על גחלים. בנוסף, בעיתונות הבריטית פורסם מוקדם יותר היום כי בהתאם לגישה המשוחררת של המקום, במסעדה החדשה לא תהיה אפשרות להזמין מקומות מראש. בהתחשב בכך שעתידים להיות בה 24 מקומות ישיבה בלבד, אפשר לשער במידה רבה של ודאות שתורים משתרכים יהיו שם עניין שבשגרה.

מסעדת פלומר, לונדון - מבחוץ (צילום: יונתן למזה, אוכל טוב)
אח קטן לפאלומר | צילום: יונתן למזה, אוכל טוב

הצעד הבא של קבוצת מחניודה, אחרי פתיחת ברברי, מתוכנן גם הוא לקרות בלונדון. הפעם מדובר במסעדת יוקרה עם נגיעה של מטבח יהודי שתיפתח בסמיכות לפאלומר, הממוקמת בסוהו הנחשבת. המקום נמצא בתהליכי הקמה בימים אלה, ועתיד להיפתח בעוד כשנה.

בינתיים אנחנו משערים שכמו פאלומר, שכבשה את הלונדונים עם האוכל הירושלמי עז הטעמים שהקבוצה יודעת להכין, וקיבלה כל סופרלטיב אפשרי מהעיתונות הקולינרית באנגליה, גם Barbary תהיה להיט לא קטן. עכשיו מה שחסר הוא רק כוכב המישלן הנכסף, שגם עליו כבר דיבר גרניט בעבר כיעד שאליו הוא חותר. אנחנו בטוחים שמדובר בעניין של זמן. 

>> לכל חדשות האוכל