מומה איתמר חובב (צילום: אוהד גיגי)
גלגולה של משפחת בן יהודה | צילום: אוהד גיגי

את סבתא מומה, הלא היא לאה אבושדיד - אשתו האהובה של איתמר בן אב"י (בנו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה), זכו חובבי האוכל להכיר עד כה רק מסיפוריו של העיתונאי ואיש הקולינריה גיל חובב. חובב, הוא גם היחיד מבני המשפחה ששמו נקשר עד כה בעולם האוכל המקצועי - עד היום. בימים אלו, פותח אחיו, איתמר, מסעדה חדשה בקריית ענבים, בסמוך למקום הולדתם של השניים בירושלים, הנקראת על שם כינויים לסבתם - מומה (muma).

המסעדה שוכנת במבנה היסטורי לשימור משנת 1921 שהיה בעבר רפת. המשפחה, רצתה לשמור על התחושה האותנטית של המבנה ושיפצה אותו תוך ניסיון לשמור על מראה ותחושה נאמנים למקור. "הרפת לשעבר היא מבנה מרהיב שהיה מוזנח שנים, אבל במהותו הוא קלאסי לאופי שרצינו להביא למקום", מסביר תום חובב, בנו של איתמר, שגם מנהל את המסעדה ואחראי על עיצובה. 

בואו לקרוא מה עוד חדש בפייסבוק שלנו

מומה קובנה (צילום: אוהד גיגי,  יחסי ציבור )
קובנה במומה. לא בטוח שזה משהו שלאה אבודשיד הייתה מכינה | צילום: אוהד גיגי, יחסי ציבור

בדומה לשם של המסעדה ששואב השראה מהסיפור המשפחתי, גם התפעול של מומה נעשה כולו בידי בני המשפחה הקרובה של איתמר - אשתו טלי וילדיהם תום, דנה ורוני, וגם גיל חובב שמייעץ. "זה עסק משפחתי ורק המשפחה מעורבת בו וכולם עוסקים בכל", אומר תום, "זה התחיל כחלום של אמא שלי על בית קפה קטן והתגלגל למסעדה ומקום בילוי שמביא אוכל טוב, אווירה מיוחדת לצד מוסיקה תקופתית וחוויה של כיף".

עוד באוכל טוב:

המשפחה גייסה את השף שמוליק בן חמו (אקס לומינה של מאיר אדוני) למטבח המסעדה, בה יבשל אוכל אזורי עם נגיעות אוריינטליות והשפעות מצרפת, איטליה וספרד. התפריט של מומה מציע מבחר מנות כמו קובנה עם טחינה ורסק עגבניות (44 שקלים), אטייף- בצק תורכי ממולא תרד וגבינת ברינזה (33 שקלים); וברוסקטה אוריינטלית עם קרפצ'יו בקר על בייגלה ערבי עם קרם חצילים ופיקורינו (56 שקלים).

מומה איתמר חובב מסעדה (צילום: אוהד גיגי)
תמונתה של מומה תלויה בגאון במסעדה | צילום: אוהד גיגי

לצד התפריט של ארוחות הצהריים והערב, שכולל תפריט קוקטיילים נרחב ותפריט יינות שמדגיש יינות מיקבים באזור, יוגשו במקום במהלך סופי השבוע (החל מהשבוע הבא) גם בראנצ'ים וארוחות בוקר (שמוגשות בתקופות הקיץ והאביב) וכן מנות מיוחדות לכל יום בשבוע שמחוברות לאופיו של היום (למשל, מנה על בסיס דג מרוקאי שתוגש בימי שישי). 

לאה אבושדיד הייתה דמות מרכזית במשפחת חובב, גם בתחום האוכל. "מומה הייתה מאוד קרובה גם לגיל וגם לאבא שלי", מספר תום, "מעבר להיותה סבתא אהובה היא מסמלת עבורנו משהו משפחתי, כמו העסק שלנו - לכן קראנו לו מומה. מלבד זאת, בבית שבו אבא שלי גדל היא סימלה אוכל, שורשיות ואת הקשר העכשווי למשפחת בן יהודה".

ומה עם גיל, הוא גם לוקח חלק במקום?
"גיל עוזר ואת הסיפורים שהוא כתב על המשפחה ועל מומה רבים מכירים, אך הוא לא מעורב כאן ישירות והוא לא שותף בעסק. הוא בן משפחה והוא מבקר כאן ונותן עצות וביקורות עם האנרגיות המיוחדות שלו".  

מומה. בכניסה לקיבוץ קריית ענבים (מול מלון כרמים). 02-645-9727. ראשון 18:00-01:00; שני-חמישי 12:00-01:00, שישי-שבת 12:00-01:00. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל