סאגה לא פשוטה עבר בתקופה האחרונה בעלי הוויטרינה, נתי מנשה, שנאלץ לסגור את הסניף המקורי בעקבות עבודות בנייה ברחוב אבן גבירול והותיר את חובבי מוסד ההמבורגרים והנקניקיות עם לב שבור וריר מלא געגועים. אומנם מנשה השאיר את הסניף פתוח והפעיל אותו גם כשעבודות הבנייה היו בשיאן, אבל בסופו של דבר הוא נאלץ לוותר אחרי מלחמה ארוכה עם בעלי הנכס. עכשיו מתברר שמעז אכן יצא מתוק, ומנשה חוזר לרחוב עם סניף חדש ונוצץ של הוויטרינה שייפתח ממש הערב (חמישי) לראשונה.

הסניף החדש נפתח במקום עם מעט מטען עבר - מדובר במקום שבו פעלו בעבר מסעדת אלבה ומיד אחריה הפטיסרי השוויצרי ג'ראלד. שני העסקים נאלצו לסגור בעקבות תנועה דלה של סועדים ושכירות גבוהה במיוחד. האם הגעתה של הוויטרינה תביא איתה בשורה חדשה למקום הבעייתי? עם התורים שמשתרכים מחוץ למוסד הוותיק (ברחוב לילנבלום ובסניף המקור שנסגר) מדי ערב, אנחנו מהמרים שכן.

ויטרינה סניף חדש אבן גבירול (צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל)
עיצוב חדש ומלא מקומות ישיבה | צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל

הבשורות הטובות שמביא איתו הסניף החדש כוללות הרבה יותר מקומות ישיבה נוחים (בהשוואה לסניף המקורי והקטנטן) ועיצוב סקסי ואטרקטיבי. תמצאו כאן כ-50 כיסאות; חלקם ברחבה החיצונית הנעימה וחלקם על שני הברים במקום - האחד שצופה על הרחוב והשני שצופה על עבודות הגריל. בנוסף, חובבי הוויטרינה המקורית ימצאו כאן גם את שלט העץ שנלקח כפי שהוא מהסניף שנסגר, ואפילו את בר העץ שהועבר למיקום החדש יחד עם כל הסנטימנטים שנלווים אליו. אבל רגע, מה אוכלים פה? את הנקניקיות שמלוות את המקום מיום פתיחתו כמובן, וגם את ההמבורגרים שנחשבים בעיני רבים לטובים בארץ. בסניף החדש ניתן יהיה למצוא את המבורגר הבאטלר המוכר, את המבורגר הריפאבליק שמוגש גם בסניף בלילינבלום, עם ריבת שזיפים, גבינת ברי ואגוזי לוז, ואת ההמבורגר הצמחוני על בסיס פטריית פורטובלו מטוגנת וגבינה.

ויטרינה סניף חדש אבן גבירול עוף מטוגן מלפפון מטוגן (צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל)
מלפפונים מטוגנים ודירטי צ'יקן | צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל

ויטרינה סניף חדש אבן גבירול 54 (צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל)
שבים לאבן גבירול אחרי היעדרות. ויטרינה | צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל

אבל הבשורה המרגשת ביותר בכל הקשור לסניף החדש היא ללא ספק הכנסתו לתפריט של כריך הדירטי צ'יקן (שהוגש בסניף לילינבלום רק בשעות הצהריים ולתקופה מוגבלת). מדובר בכריך יפה כל כך ומושחת באופן לא הגיוני, שמביא לשיאו את טרנד העוף המטוגן שכבש בקיץ האחרון את חשבונות האינסטגרם של חובבי האוכל. הכריך מכיל בורגר פרייד צ'יקן מחזה עוף עסיסי שהושרה למשך הלילה ועבר טיגון עמוק (אחרי תהליך של ציפוי על בסיס רוויון, קורנפלור, קמח ותערובת תבלינים). הפרייד צ'יקן מוגש בתוך לחמניית חמאה אוורירית עם רוטב אלף האיים, סלט קולסלאו וחמוצים, ויעלה לכם 52 שקלים בתוספת שתייה, צ'יפס והלהיט הנוכחי: מלפפונים חמוצים מטוגנים.

לא מעט אנשים מוכנים לשים את כספם ורכושם תמורת הבורגר הפרייד צ'יקן, ויש כאלה שאפילו מעדיפים אותו על ההמבורגר הקלאסי במקום. אנחנו הגענו לכאן אתמול כדי לטעום אותו ולגלות על מה כל המהומה, ותנו לנו לבשר לכם שמדובר בסוג של שדרוג מוצלח במיוחד לשניצל: את העוף עוטף ציפוי בניחוחות מפתיעים של ביסלי (כן! ביסלי גריל!), הלחמנייה מנחמת ברמות והבורגר פרייד צ'יקן פריך בטירוף וכיפי מאוד. לאלו מכם שנמנים עם חובבי העוף והשניצלים מדובר בחדשות של ממש, ואנחנו מהמרים שתוך זמן קצר הוא יהפוך ללהיט שיתחרה בפופולריות של ההמבורגר המיתולוגי.

בשבועיים הקרובים יפעל המקום החדש בשעות הערב בלבד, ובהמשך ייפתח גם בשעות הצהריים. כרגע המקום לא יהיה פעיל בסופי שבוע אלא בימים ראשון עד חמישי בלבד.

ויטרינה לילנבלום המבורגר צמחוני פורטבלו וגבינה (צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל)
גם הוא פה. ההמבורגר הצמחוני של הויטרינה | צילום: ג'רמי יפה, mako אוכל


ויטרינה. אבן גבירול 36, תל אביב. 03-6960304. לא כשר