אזור עמק יזרעאל אמנם שוקק חיים ומלא עניין, אך הוא לא עשיר במיוחד במסעדות שף מעניינות. בדיוק מהסיבה הזו שמחנו לשמוע שהשבוע תיפתח באזור מסעדה מסקרנת ושאפתנית בשם סרנדיפיטי. על המקום אחראי השף טל גזית, שחזר אל מקום הולדתו, בית לחם הגלילית, כדי להקים בו את מסעדת החלומות שלו.

גזית (39) למד בקורדון בלו בלונדון ועבד אצל שפים כמו גורדון רמזי ומרקו פייר ווייט. אחרי שחזר ארצה השתקע בירושלים ושם הוביל מסעדות כמו 1868 ואיטליה הקטנה. בימים אלה הוא החליט לחזור אל בית לחם הגלילית ולפתוח בה מסעדה משל עצמו, לטובתה הסב חלק מביתו הפרטי לחלל אירוח. "הרעיון של סרנדיפיטי הוא להיות מקום לא צפוי, כזה שמגיעים אליו ומופתעים לטובה, כמו שקורה בהרבה מאוד כפרים בפרובאנס למשל", מסביר גזית. "אני רוצה שזאת תהיה חוויה יוצאת דופן".

בכל ערב תארח המסעדה עד 20 סועדים לארוחה בת שבע מנות (250 שקלים לסועד ללא שתייה), כשהשאיפה של גזית היא להגיש תפריט סודי שישתנה מדי שבוע לפי חומרי הגלם הזמינים ותשוקותיו האישיות. בחודש הראשון יוגש כאן תפריט קבוע ומיוחד שנקרא ג'נסיס, והוא מבוסס על שבעת ימי הבריאה - כל יום מקבל ביטוי במנה משל עצמו.

היום הראשון, שבו הבדיל אלוהים בין חושך לאור, היווה השראה למנת ריזוטו לימון פרסי ואבץ שחור, ובסמוך לו ריזוטו כמהין ופרמזן בצבע לבן. את יתר המנות בתפריט גזית לא מעוניין לחשוף כרגע כדי לא להרוס את ההפתעה לסועדים שיגיעו לחוות את הארוחה במלואה.

סרנדיפיטי ריזוטו  (צילום: טל גזית,  יחסי ציבור )
ריזוטו שחור לבן בסרנדיפיטי | צילום: טל גזית, יחסי ציבור

"אני בעצם מיישם פה את כל מה שלמדתי במהלך הקריירה שלי", הוא מסביר. "עברתי דרך לא קצרה בתחום ואני אדם שעובד על פי רגש, לכן אני מאמין שמקום כמו סרנדיפיטי זה הדבר הכי נכון בשבילי כרגע. אני רוצה להתחיל מקטן ומקווה שלאחר מכן אני אתרחב. בסך הכל אני חושב שבצפון חסרות מסעדות ודברים מעניינים, בטח בעמק יזרעאל, ובתור מי שנולד וגדל כאן, בא לי להרים את המקום הזה".

סרנדיפיטי תפעל בסופי השבוע בלבד, בערבי חמישי ושישי מהשעה 19:00 ועד אחרון הסועדים, ובשבת מהשעה 12:00 בצהריים ועד 17:00-18:00. למרות שגזית טרם פרסם את המקום רשמית, פוסטים שהעלה בפייסבוק כבר הביאו לכך שסועדים סקרנים יצרו רשימת המתנה ארוכה לארוחה במקום. סרנדיפיטי תיפתח רשמית לפעילות (אחרי הרצה קצרה) ביום שישי הקרוב, 16.12.

"המסעדה הזאת היא מקום מאוד קטן ומלא ברגש", מסכם גזית. "בעצם כל החיים שלי נמצאים פה וכל מה שעברתי במהלכם. כל מה שאני כשף זה המקום הזה ואני רוצה להפתיע פה אנשים בכל פעם מחדש".

סרנדיפיטי. בית לחם הגלילית. 04-8507030. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל