ג'ייקובס מאפייה  (צילום: אסף אמברם,  יחסי ציבור )
ג'ייקובס. לחמים בריאים ומושקעים | צילום: אסף אמברם, יחסי ציבור


אחרי מעדניית מזלונה המצוינת וסושי קיסו החדש, פריחת המקומות האיכותיים בקריית אונו ממשיכה עם מאפיית בוטיק מושקעת בשם ג'ייקובס - שפתח אמיר ודש, טכנולוג מזון ובן לשושלת האופים המפורסמת.

למרות ההיסטוריה המשפחתית, ודש הצעיר - מבעלי המסעדות פו סושי ברחוב ירמיהו בתל אביב ונוצ' המוצלחת ברמת השרון - עסק עד היום דווקא באוכל אסייתי. כששותפיו לעסקי הסושי החליטו להתרחב לקריית אונו עם "קיסו", הוא החליט לחזור לשורשים ולפתוח בסמוך אליהם דווקא מאפייה ובית קפה. "כדור שלישי למשפחת האופים ודש בער בי הרצון לחזור למקצוע הישן והטוב שאני מכיר היטב, והוא הלחם", אומר ודש. "החלטתי להשקיע בג'ייקובס".

סבו של אמיר ודש, לוי ודש, היה עולה חדש מהונגריה והקים בישראל בשנות הארבעים מאפייה קטנה בשכונת התקווה בתל אביב. לאחר מכן עברה המאפייה לרמת השרון, וכך המשיכה לגדול עד שהייתה למאפייה השלישית בגודלה בישראל. בסופו של דבר החליטה המשפחה למכור את ודש לאימפריית הלחם מאפיות ברמן. "אני בעצם נולדתי ללחם", מספר ודש. "התחלתי לעבוד במאפייה הגדולה שלנו בגיל מאוד צעיר. ב-2001 החלטנו למכור את המאפייה וב-2004 החלטתי לעזוב את המאפיות הגדולות ולצאת לדרך עצמאית, שכללה את פתיחת ג'ייקובס. גיליתי במהלך השנים שאני אוהב להכיר ולשמוע את המשוב של הלקוחות ולעמוד מולם, ובמאפיות בוטיק הקשר הזה בהחלט קיים".


>> בואו נהיה חברים בפייסבוק

ג'ייקובס מאפייה לחם (צילום: אסף אמברם,  יחסי ציבור )
לחמי הבריאות של ג'ייקובס. דור שלישי למאפיית ודש | צילום: אסף אמברם, יחסי ציבור

הסניף הראשון של מאפיית הבוטיק ג'ייקובס ממוקם ברמת השרון, ונמכרים בו לחמים מיוחדים ומאפים שעליהם אחראי האופה הראשי חיליק אפרים - גיסו של ודש ומומחה בעבודה עם מחמצות ולחמים מיוחדים. אפרים משתמש בלחמיו במחמצות שאור וקמחים מלאים כמו חיטה, שיפון וכוסמין, והלחמים שלו אינם מכילים סוכר, שמרים, משפרי אפייה או שומן. 

עוד באוכל טוב:

 

אפרים אחראי גם על ג'ייקובס החדשה בקריית אונו, אבל כאן הוא מגיש מלבד מוצרים למכירה גם ארוחות בוקר, כריכים, קינוחים, קישים, תפריט ילדים מושקע ושלל מוצרים משלימים נוספים. "הסניף החדש שלנו גדול בהרבה מהראשון", אומר ודש, "יצרנו כאן גם בית קפה עם ארוחות בוקר וארוחות קלות למהלך היום, ובהמשך אנחנו מתכננים לפתוח סניפים נוספים בפתח תקווה, בקעת אונו ומכבים, שהמאפייה תספק להם את המוצרים".

ג'ייקובס קריית אונו (צילום: אביב קורט,  יחסי ציבור )
גם מאפייה וגם בית קפה. סניף קריית אונו | צילום: אביב קורט, יחסי ציבור

אז מה אפשר למצוא בג'ייקובס החדשה? מבחר לחמים טבעוניים, לחם מ-100 אחוז קמח שיפון מלא, לחם שיפון קימל, לחם עם חמוציות ואגוזים, לחם דגנים, לחם צרפתי עם זיתים, לחם כוסמין ועוד. הלחמים במקום מועשרים ברכיבים כמו שיבולת שועל, זרעי פשתן, גרעיני חמנייה, גרעיני דלעת, שומשום ופרג. לשמחתנו, מלבד הלחמים הבריאותיים תמצאו כאן גם סקציה מושחתת של חלות, בריוש, פלוט, לחמניות, בגטים, פוקצ'ות, עוגות קראנץ, עוגות בחושות, קרואסונים, אקלרים, פחזניות, טארטלטים, מקרונים ועוד.

מאפיית ג'ייקובס. איתן 1 (מתחם הקאנטרי החדש), קריית אונו. 03-5511333. ראשון-חמישי 07:00-22:00, שישי 07:00-15:00

>> לכל חדשות האוכל