קל לשכוח שמעבר להיותה מוקד בילוי קיצי מזדמן, טבריה היא עיר עם אופי ייחודי, שיש בה תושבים עם אופי ייחודי לא פחות וחיים שוקקים שלא תמיד כוללים את האטרקציה הלכאורה מובנת מאליה כאן - הכנרת. בהתאם לזה טבריה היא גם מקום של שפע אוכל, שהוא מצד אחד מגוון ומצד שני מתבסס על קו מרכזי - מרבית המקומות המומלצים שביקרנו בהם בעיר הם מקומות שפועלים שנים ארוכות, שבמהלכן צברו קהל סועדים שפוקד אותם דרך קבע בנאמנות מרשימה.

לפני שניגש לטעמים עצמם, צריך לתת את הדעת על התחושה שקיבלנו משיחות עם בעלי העסקים של טבריה - והיא של הזנחה ממשלתית גורפת של הצפון בכלל ושל העיר בפרט. אילו היו לה המשאבים הנכונים, טבריה הייתה יכולה להיות עיר התיירות הפורחת שהיא אמורה להיות. במקום זאת הולכת העיר בשנים האחרונות ושוקעת לתוך בעיות תיירות, פני אוכלוסייה משתנים וקיפאון בהתפתחות. אנחנו, שנחשפנו בביקור שלנו לאחת ממנות החומוס המוצלחות בארץ, לקונדיטוריה ותיקה וקסומה, לשיפודים מטריפים ולאנשים שבאמת ובתמים אוהבים ומוקירים את העיר שלהם, מקווים בכל ליבנו שטבריה תיישר קו עם כמה מפניני האוכל שמצאנו בה.

קונדיטורית גולן קרואסון (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
סהרונים בגולן. אותו מתכון כבר שנים | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
קונדיטורית גולן עוגת קולנוע  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
עוגת קולנוע. דבוש הונגרית | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

קונדיטוריה גולן

קל מאוד לפספס את הקונדיטוריה הקטנטנה הזאת, ומאוד כדאי שלא. מדובר בעסק משפחתי הפועל מאז 1967, מהסוג שלקוחות אומרים עליו "אני קופץ רגע לקונדיטוריה" וכולם יודעים מיד באיזו קונדיטוריה מדובר. כמו החלל, שלא השתנה עשרות שנים, גם המאפים והעוגות כאן (והן רבות) לא השתנו מאז שדב ואסתר הופמן פתחו את המקום. ילדיהם, יוסי ובן ציון, מכינים היום את כל מה שמוגש בקונדיטוריה על בסיס המתכונים של האב, בלי לסטות ימינה או שמאלה. "אנחנו שומרים שנים על האיכות והייחודיות שלנו", אומר יוסי, "כל טבריה מכירה אותנו, ובכלל כל אזור הצפון. מה שמיוחד במקום הזה הוא שאנשים באים הנה להרגיש נוסטלגיה, לכן הם גם לא רוצים שנשפץ".

בנוסף לתמונות של האב שמעטרות את הקיר ולריהוט המיושן והקסום תמצאו בקונדיטוריית גולן עוגות כמו פרג או תפוחים (שהן פופולריות מאוד), עוגות גבינה, שמרים שוקולד, עוגת פרסה מבצק עלים שבתוכה ריבה ובוטנים, עוגיות חמאה, עוגיות ריבה, מעמולים, סברינות, קרמשניט וכן להיטים כמו בורקס גבינה או תפוחי אדמה שיש להם מכורים בכל אזור הצפון. עוד תמצאו כאן עוגות שיוסי קורא להן "קולנוע" - עוגות שהיו אוכלים בעבר בבית הקולנוע בטבריה והן גבוהות ומרשימות, אך ניתן להחזיק פרוסה מהן ביד ולאכול כמו עוגת דבוש הונגרית משולשת.

קונדיטורית גולן עוגיות (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
ויש גם עוגיות | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
קונדיטורית גולן בורקס תפוחי אדמה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
בורקס תפוחי אדמה. פריך | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
קונדיטורית גולן טבריה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
שנים ארוכות בקונדיטוריה. יוסי מקונדיטוריית גולן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

המחירים בקונדיטוריה גולן ידידותיים במיוחד: 10 שקלים לפרוסת עוגת בוקר, 39 שקלים לקילו בורקס ו-42 לקילו עוגיות פריכות. "אנשים פה לא קונים לפי משקל אלא לפי כמה כסף יש להם בכיס", צוחק יוסי, "וחוץ מזה 90 אחוז מהלקוחות כאן הם קבועים, ומזמינים את אותו דבר כל יום. יום אחד למשל הייתי חולה, והבן שלי התקשר אליי כדי להגיד שיש פה מישהו שלא יודע מה הוא לוקח כל יום. אז הם שאלו אותי מה הוא בדרך כלל אוכל".

קונדיטוריה גולן. הירדן 1, טבריה. ראשון-חמישי 7:00-19:00, שישי 7:00-15:00. 04-6721367. כשר

חומוס עיסא  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
וזה לא רק החומוס. אלא גם הסלטים | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
חומוס עיסא טבריה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
ואיזה סלטים. ואיזה חומוס. עיסא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

חומוס עיסא

כמו לכל חומוסייה שמכבדת את עצמה, גם לחומוס עיסא יש עדת מעריצים גדולה שפוקדת את המקום בקביעות. את השולחנות מאכלסים לקוחות שמכירים את החומוס מאז שנפתח לפני 38 שנים ומגיעים בכל תקופה לביקור מחודש, אנשים שמגיעים הנה מכל הארץ כי שמעו על החומוס שמוגש במקום וסועדים מכורים שנמצאים פה מדי יום ביומו.

על חומוס עיסא אחראי היום (וב-17 השנים האחרונות) ספואן נסאר, בנו של עיסא, שפתח את המקום ועדיין מגיע לכאן מדי יום לברך את האורחים. "אבא שלי המציא את המתכון של החומוס שלו והגיע דווקא לטבריה, כי היא הייתה צריכה לדעתו מקום של חומוס. אנשים פה נתנו לאבא שלי קרדיט כי הוא האמין בעצמו, והוא הפך להיות מבחינתם אחד מהטבריינים, ממש אחד משלהם, ובמקביל החומוס פיתח שם כלל ארצי".

מה הסוד של חומוס עיסא לדעתך?
"שהחומוס של אבא שומר על אותו טעם כבר עשרות שנים, למרות כל מיני שינויים בחומרי הגלם, והוא פשוט טעים מאוד".

חומוס עיסא מנה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
מבט מקרוב | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
חומוס עיסא מסעדה  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
רוצים להיות כשרים. חומוס עיסא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
חומוס עיסא בעלים  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
עסק משפחתי. עיסא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

ספואן מקפיד לשמור על המורשת של אביו ולא לערוך במקום שינויים, למעט אחד: הוא רוצה מאוד להפוך את המקום לכשר רשמית, כדי להיות נגיש לכלל האוכלוסייה. למרבה הצער, הרשויות המקומיות לא באות לקראתו. "הרבנות לא מעוניינת לתת לי תעודת כשרות כי אני גוי", הוא מסביר. "דורשים ממני כדי לקבל תעודה הוצאות אדירות בסדר גודל של עשרות אלפי שקלים בחודש. וזה חבל, כי אני מכבד את האנשים שרוצים לאכול במקום עם תעודת כשרות ומעוניין בתעודה - אבל הבירוקרטיה מערימה עליי קשיים רציניים".

ועדיין, חומוס עיסא הוא עסק מצליח שמלא מדי יום. החומוס מוגש קר ולצדו סלטים משובחים לא פחות ממנו (הסלט הטורקי כאן הוא חלום). עוד ניתן לנסות כאן חומוס עם תוספות כמו פול או גרגירים, טחינה, מסבחה או חומוס עם חזה עוף, ויש גם ארוחות בוקר של חביתה או ביצת עין עם טחינה וסלט. המחיר: 27-38 שקלים לארוחה.

חומוס עיסא. יוחנן בן זכאי 7, טבריה. ראשון-חמישי 8:00-19:00, שישי 8:00 עד שעה לפני כניסת השבת. 04-6792788

שיפודי שמחה שיפודים  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
שיפודים נהדרים. שמחה ובניו | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
שיפודי שמחה לאפה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
ואיזה לאפות. חובה בביקור כאן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

שיפודי שמחה ובניו

בית השיפודים שמחה ובניו הוא מוסד טברייני מהמצליחים שיצא לנו לפקוד. את המקום המקורי פתח רחמים שמחה לפני ארבעים שנה, מאז הוא נסגר בעקבות מחלה ונפתח מחדש בדיוק לפני 17 שנים, אז נכנסה לסיפור כל המשפחה, שניהלה את המקום. לפני כעשור רחמים נפטר ואת המושכות תפס תומר שמחה, שמקפיד עד היום לייצר את מנת המפתח של המקום - הקבב - בדיוק לפי המתכון של אביו.

שיפודי שמחה טבריה שולחן (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
איזה שולחן יא אללה | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

"הטבריינים מכורים למסעדה הזאת. יש כאן יחס מעולה, המקום נקי וכמובן אוהבים את האוכל", מחייך תומר. "המון מהלקוחות שלי כאן הם קבועים, והטבריינים הם עם מאוד חם - מפרגנים מאוד. זאת עיר שכולם בה מכירים את כולם, לכן רוב המסעדות המצליחות בטבריה הן ותיקות. בתקופה הזאת לא קל לפתוח מסעדות חדשות, כי יש פחות ופחות תיירות ורוב בתי המלון בעיר מתיישנים. בקיץ העיר עוד תוססת ועובדת, עכשיו, בחורף, קצת קשה, אבל אליי תודה לאל מגיעים ממטולה ועד אילת, ואפילו מחו"ל".

שיפודי שמחה בעלים (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
תפס את המושכות. תומר שמחה | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
שיפודי שמחה מרק קובה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
בימי רביעי יש קובה. שיפודי שמחה | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

לשיפודי שמחה ובניו יש כיום שני סניפים בטבריה, סניף נוסף בראש פינה והיד עוד נטויה. המנה הפופולרית ביותר כאן היא הקבב העירקי, שעשוי היטב על פי מתכון סודי ושמו יצא למרחקים. למעלה ממאתיים מנות של הקבב המצוין הזה מוגשות כאן מדי יום, ואם אתם כבר במסעדה אל תוותרו על הלאפות המושלמות שמכינים כאן והן פריכות ובעלות ניחוח מטריף, מצופות בשומשום ואי אפשר להפסיק לאכול מהן.

כשמתיישבים לאכול בשיפודי שמחה ובניו נפרשת דבר ראשון על השולחן יריעה של סלטים - סלט כרוב חמוץ, כרוב במיונז, זיתים פיקנטיים, פטריות, סלט תירס במיונז, מטבוחה, סלט סלק, טחינה, חצילים, חמוצים, מה לא. לצד הסלטים בוחרים שיפודים: קבב עירקי (33 שקלים), שיפוד פרגיות (33), שיפוד כבש (42 שקלים), חזה אווז (37 שקלים), שקדי עגל (41 שקלים), אנטרקוט (110 שקלים), שיפוד פילה (70 שקלים), כבד אווז (89 שקלים לשיפוד) או צלעות טלה (110 שקלים). מי שממש ממש רעב יכול להזמין תוספות וראשונות כמו אורז, קובה בורגול, פירה, תפוחי אדמה אפויים, פלטת מטוגנים או חומוס (18-62 שקלים). לחובבים, בימי רביעי מוגש כאן מרק קובה שגם לו יש מכורים כבדים בעיר.

שיפודי שמחה ובניו. אלחדיף 16, טבריה. ראשון-חמישי 11:00-23:00, שבת מצאת השבת עד 23:00. 04-6731542. כשר

בר יין סנט אורבן (צילום: אדם אבו אלעיד, יחסי ציבור)
חדש בטבריה. בר יין במלון הסקוטי | צילום: אדם אבו אלעיד, יחסי ציבור
מסעדת גיא בצל ממולא (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
בצלים ממולאים. מסעדת גיא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

סנט אורבן (St. Urban Wine Bar)

פעם אחר פעם אמרו לנו אנשי האוכל המרואיינים בכתבה שטבריה היא לא עיר פשוטה לפתוח בה עסקים, בייחוד לא עסקי אוכל, ובטח לא כאלה צעירים ושונים מהנוף. לכן אנחנו שמחים שבעתיים לפרגן למקום חדש, שנפתח בעיר בימים אלה ממש על ידי שני צעירים מקומיים ומהווה את בר היין הראשון באזור הכנרת.

המקום נושא את השם סנט אורבן ושוכן במיקום אטרקטיבי במיוחד - המרתף של המלון הסקוטי בטבריה (אחד המלונות המוכרים בעיר, שנמצא בבעלות הכנסייה הסקוטית). מדובר באחד המוקדים הבודדים בעיר שמציעים אוכל לא כשר, במסגרת מודרנית שמרגישה אירופית במיוחד. וכן, גם על האוכל שמוצע כאן כבר שנים מרעיפים מחמאות באופן תדיר.

מאחורי המקום החדש עומדים שני אנשי יין צפוניים במקור שחלמו לפתוח בר יין לחופי הכנרת - היינן דניס בודסוב ואיש היין והסומלייה עמרי יצחק, שעבד כמה שנים בתל אביב בתחום היין וחזר הביתה לאזור טבריה. הבר מורכב משני חללים: מרתף עתיק, ששימש כחדר התרופות של בית החולים שפעל במקום במאה ה-19, ומרפסת חיצונית רחבה שמשקיפה לכנרת היפה.

בהתחלה יפעל בר היין החדש רק בסופי שבוע, אך בעתיד מתכננים להפעילו במשך כל ימות השבוע, ובונים בעיקר על קהל של תיירים, אבל לא רק. בודסוב ויצחק יציעו כאן תפריט יין עונתי שיתחלף מדי כמה חודשים ויכלול 12 יינות של יקבים ישראליים בכוסות. לצד היין יציע שף המלון תפריט של מנות טאפאס גליליות ומבחר רחב של גבינות, נקניקים ודגים כבושים. בין היקבים שיוגשו כאן ניתן למצוא את יקב ספרה, קלו דה גת, כרם שבו, בר מאור, איתי להט ומרגלית.

סנט אורבן. המלון הסקוטי, גדוד ברק 1, טבריה. חמישי 17:00-24:00, שישי: 17:00-24:00, שבת: 12:00-24:00. לא כשר

מסעדת גיא בצלים ממולאים  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
בצל ואגס ממולאים. גיא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
מסעדת גיא חציל ממולא (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
חצילים ממולאים בבשר. מנת המפתח | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

מסעדת גיא

מסעדת גיא היא מהמסעדות שזוכות להכי הרבה סופרלטיבים באזור טבריה ובצפון בכלל. המקום, הפועל כעסק משפחתי כבר כמעט 40 שנה, מתמקד באחת המנות החביבות ביותר על הישראלים באשר הם - ממולאים. "למה דווקא ממולאים?", אני שואלת את הבעלים המקורי אברהם גיא, שהקים את המסעדה באפריל 78', והוא עונה: "כי אין כאלה ממולאים לאף אחד אחר".

ואומנם, בגיא תמצאו כל כך הרבה סוגי ממולאים שהראש מסתחרר: בצל מקורמל ממולא באורז חמצמץ ומדהים, חצילים במילוי בשר שהפכו לשם דבר ועוד המוני ממולאים מקוריים יותר ופחות כמו תפוחי אדמה, ארטישוק, כרובית, ברוקולי, פלפל, קישוא, עלי גפן וכרוב. כשיש זמן מכינים כאן גם פירות ממולאים, כמו אגסים, משמשים, תמרים ותאנים. עם השנים אב המשפחה אברהם אפילו פיתח לעצמו כלי גילוף ייחודיים, שהופכים את מטלת ריקון הירקות לפשוטה יותר.

מסעדת גיא טבריה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
אוכל חם של בית. מסעדת גיא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

היום מי שעומד בראש המסעדה הוא מיקי - הבן של אברהם וגאולה, הבשלנית המקורית ואם המשפחה, שעדיין מתגוררים מאחורי המסעדה. מיקי למד מגאולה לבשל, ועד היום, למרות שהם כבר בני למעלה משמונים, ההורים מגיעים לעזור כשצריך ומסתובבים בחלל כמו תזמורת שמנגנת יחד כבר שנים.

מלבד ממולאים מגישים בגיא גם מבחר גדול של סלטים משתנים: סלט כרוב פציח, סלט גזרים וקולרבי מוחמץ, חצילים בשום, סלק, סלט פטריות חמות וזיתים. בחורף מציעים כאן גם שלל מרקים ואוכל ביתי כמו מרק קובה, מרק שעועית, קציצות בשר ומרק עדשים. מנה דשנה כאן תעלה לכם בין 60 ל-70 שקלים לצלחת (הממולאים מתומחרים כל ממולא בנפרד).

מסעדת גיא. הגליל 52 (ליד מלון פנורמה), טבריה. ראשון-חמישי 12:00-20:00, שישי 12:00 עד שעה לפני כניסת השבת. 04-6723036. כשר

מסעדת גיא קישוא ממולא (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
כלים מיוחדים בעבודת יד להכנת ממולאים | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
מסעדת גיא טבריה ממולאים מיקי  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
מהאב לבן. מסעדת גיא | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

סין צ'אן

לטבריה יש היסטוריה ארוכה ומורכבת עם מסעדות אסייתיות. סין צ'אן, שמפעילים אריאל ואמיר מזרחי כבר כמעט עשור מחוץ למרכז העיר, היא הגלגול המחודש של המסעדות האסייתיות בעיר ומתפקדת גם כמקום בילוי לילי, מהבודדים שפועלים בתוך העיר עד השעות המאוחרות ומאפשרים אוכל ודרינק באווירה משוחררת.

לאוכל האסייתי הגיעו אריאל ואמיר דרך אמא שלהם, רחל, שהייתה מבשלת אוכל סיני בבית ומוכרת אותו עוד כשהיו ילדים. "אנחנו לקחנו את האוכל שלה ומינפנו אותו למסעדה", הם מסבירים. "בהתחלה היה מאוד קשה ולקח כמעט שנה עד שהמקום תפס. אבל עכשיו ברוך השם המסעדה עובדת היטב בזכות עבודה קשה והשקעה. כי צריך לשים את הנשמה בתוך האוכל, ואנחנו מקפידים שכל מנה פה תצא כמו שצריך. אנחנו אולי בעלי הבית אבל אנחנו גם במטבח".

סין צ'אן עוף חמוץ מתוק (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
לטבריה יש קטע עם מסעדות אסיאתיות. סין צ'אן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
סין צ'אן עוף חמוץ מתוק טבריה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
עוף חמוץ מתוק. מיתולוגיה של סין צ'אן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

האוכל בסין צ'אן לא ממש מוגבל למטבח הסיני. תמצאו כאן גם מנות יפניות ותאילנדיות ומבחר גדול מאוד מהכל. בתפריט, למשל: מרקים כמו מרק טום יאם שמכינה אמא רחל, מרק תירס ומרק וון טון, אגרולים עבודת יד מדפי אורז שמכינים במקום, נודלס בעבודת יד, גיוזה פטריות שיטאקי, מבחר רחב של סושי, מנות עיקריות כמו אורז בקארי עם חביתה, אפונה, כרוב, גזר, סלרי ונבטים ופאד תאי תאילנדי עם ירקות. המחירים נעים סביב 30-40 שקלים למנה ראשונה וכ-50 שקלים למנה עיקרית.

סין צ'אן סושי  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
יש גם סושי. סין צ'אן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

"המקום הזה היה נטוש כמה שנים טובות", מספרים האחים, "אמרו עליו שהוא בלי ברכה כי כל מי שפתח פה לא הצליח, אבל כשאנחנו פתחנו קיבלנו ברכה של רב ויצאנו לדרך. כשפתחנו היו עוד לא מעט מסעדות סיניות בטבריה ואנשים חשבו שאנחנו עוד סתם מסעדה שתישאר לחודש-חודשיים ותיסגר. אבל אנחנו כבר תשע שנים קיימים ופועלים בעיר בהצלחה, ועכשיו אנחנו שוקלים אפילו להפוך לרשת שתפעל גם ביוקנעם ובתל אביב".

סין צ'אן. שמעון דהאן 10, טבריה. ראשון-חמישי 11:00-24:00, שישי 11:00-15:00, מוצאי שבת מצאת שבת עד 24:00. 04-6723355. כשר

סין צ'אן אוכל תאילנדי (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
ואוכל תאילנדי. סין צ'אן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
סין צ'אן בעלים (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
האחים והאב. סין צ'אן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
קונדיטורית גולן  (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
לקוחות קבועים, ששבים למקומות ותיקים. סועד בקונדיטוריה גולן | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

עדיין רעבים ונמצאים בסביבת טבריה?

רוטנברג. מהמסעדות הטובות בישראל לטעמנו, נמצאת מרחק דקות נסיעה מטבריה. ברוטנברג תמצאו ארוחות צהריים וערב אינטליגנטיות שמורכבות מחומרי גלם מוקפדים שרובם מגודלים ומטופלים ביד מיומנת על ידי בעלי המקום. לצד האוכל - תפריט יין משובח. קיבוץ גשר, 04-6752237. לא כשר

פיצה פרסקה. על פיצה פרסקה בקיבוץ מסדה כבר הכברנו מילים לא פעם. הפיצרייה הזאת, שמצליחה להביא את הטעמים של נאפולי לקיבוץ הישראלי, היא דוגמה מובהקת לכך שאם עושים משהו נכון, זה לא משנה איפה הוא ממוקם. קיבוץ מסדה, 04-6657266. לא כשר

רוטנברג דג כבוש (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
מהמסעדות הטובות בארץ. רוטנברג | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

מסעדת 1910. 1910 הפופולרית מתפקדת הן כמסעדה רומנטית והן ככזאת שמתאימה לאירוע משפחתי. תמצאו כאן מבחר גדול של מנות איטלקיות – פסטות, פולנטה, ריזוטו, פיצות ועוד ועוד, והכל בביצוע מעולה. דגניה א, 04-6608565. לא כשר

מרינדו עין גב. אחת ממסעדות הבשרים הטובות ביותר בארץ (סניף אחד מתוך כמה ברחבי הארץ). לצד המסעדה יש גם קצבייה, שבה תוכלו לרכוש מגוון רחב של בשרים הביתה. קיבוץ עין גב, 053-9443542. לא כשר

בית גבריאל - חוכמת הבייגלה. מרכז תרבות שכולל בית קולנוע, אולם תרבות - וגם מסעדה-מאפייה שמציעה את אחד הבייגלים המדוברים בישראל במילויים ממכרים כמו אבוקדו או גבינת שמנת וסלמון. מושלם. עמק הירדן, 04-6751175. כשר

טיביס. אם כבר בשרים, אי אפשר להתעלם ממסעדת טיביס של השף חיים טיבי - אחד המומחים הגדולים בארץ לבשר. מסעדה משפחתית מצוינת שכל אחד יכול למצוא בה משהו שהוא אוהב. חוות הנופש ורד הגליל, 053-9368039. לא כשר

הדגים בעין גב. אחד המקומות הפופולריים ביותר באזור, בעיקר למשפחות. התפריט כולל מגוון רחב של דגים בצורות עשייה שונות, ולצדם שלל סלטים. מסוג המקומות שאי אפשר לטעות בהם. עין גב, 04-6658136. לא כשר

שירת הבשר. אחד המקומות החביבים על קרניבורי האזור, המציע ארבעה תפריטי טעימות של נתחים. רק קחו בחשבון שהמקום פועל בסופי השבוע בלבד, בין הימים רביעי ושישי. קיבוץ כנרת, 053-4275530. כשר

על הנהר. עוד אחד בקיבוץ כנרת: ביסטרו עם תפריט רחב שמציע פסטות, סלטים, פיצות, מנות דגים ובשרים, ושם דגש על אלכוהול (בייחוד יינות ובירות). מתחם ירדנית, קיבוץ כנרת, 04-6759690. לא כשר

דקס. מסעדת הגריל הבשרית הוותיקה (שבחודשי החורף מתאחדת עם מסעדת הפגודה האסייתית הוותיקה והמוערכת) מגישה תפריט רחב עד כדי סחרור. הפגודה מציעה אוכל תאילנדי, סיני וסושי יפני בעוד בדקס יש תפריט בשרים מגוון. דרך גדוד ברק, 04-6710800. כשר

בסטה. מסעדה איטלקית בלב טבריה המגישה תפריט חלבי רחב: פסטות, סלטים, ריזוטו ופיצות, והכל באווירה מודרנית וצעירה. יש גם משלוחים. עצמאות 35, טבריה. כשר

המסעדה של אבי. מסעדת אוכל ביתי ושיפודים כשרה שפועלת בעיר כבר קרוב לשלושים שנה. בתפריט: מגוון רחב של מנות דגים ובשרים. הקישון 1, טבריה, 04-6791797. כשר

טבריה הקטנה. מסעדה טבריינית מיתולוגית וחמימה שפועלת בעיר כבר שנים ארוכות, עם תפריט שכולל בשרים, דגים והרבה פירות ים. מדרחוב הקישון, טבריה, 053-9369262. לא כשר