לצד לא מעט ברים ומסעדות בארץ שנאבקים לשרוד, יש כמה קבוצות לילה ומסעדנות שרק הולכות ופורחות. ככה זה למשל אצל האחים אבידן - מור, עידן ורז - שאחראים יחד על מקומות כמו נלסון בנווה אביבים, רום סרביס בנורדאו פינת דיזנגוף והקונסיירז' בדיזנגוף; כולם בתל אביב, כולם משלבים בין אוכל לא יומרני לאלכוהול ואווירת בילוי וכולם עמוסים לעייפה מדי ערב.

כעת פותחת השלישייה זוג מקומות חדשים: הראשון הוא ביסטרו שיפעל 24 שעות ביממה מדייום במיקום מרכזי במיוחד - דיזנגוף פינת רחוב טשרניחובסקי, בסמוך לדיזנגוף סנטר בתל אביב. בהתאם למיקום המנצח, המקום ייקרא סנטרו. "הפינה הזאת זה המרכז של ישראל. כולם עוברים שם", אומר עידן אבידן, "כשישבנו שם במהלך השיפוצים התחושה הייתה של הטיימס סקוור בניו יורק".

עוד באוכל טוב:

מור ועידן אבידן (צילום: עופר חן)
לא מפסיקים לפרוח. האחים מור ועידן אבידן | צילום: עופר חן

סנטרו ייפתח בעוד כשבועיים ויגיש ארוחות בוקר, עסקיות צהריים ונשנושי ערב לצד קוקטיילים מוקפדים. "חברנו בסנטרו לשפים המוכשרים בני דרקסלר וקובי פרץ, ואנחנו הולכים לעשות כאן תפריט מגוון ועדיין לשמור על המקום כמקום בילוי באווירת בר", אומר אבידן. "אנחנו מחפשים לתת מענה לכל סוגי הלקוחות. בכל מקום שאנחנו פותחים אנחנו גם קופצים מדרגה ברמת האוכל, כי אנחנו אוהבים לאתגר את עצמנו וליצור דברים מעניינים מכל הבחינות: נראות, טעמים ושירות. בסנטרו אנחנו הולכים לתת את כל השואו".

למה בכלל ללכת לכיוון של מסעדה רצינית ולא לפתוח עוד בר?
"קודם כל - בגלל הלוקיישן. זה אזור עם המון תנועה ביום וצריך לתת לזה מענה, אז התאמנו את הקונספט והחלטנו שבגלל שהתנועה ערה - נפעיל את המקום 24 שעות ביממה. אנחנו, כבליינים שבמשך 15 שנה היו הולכים בשעות הקטנות של הלילה לאכול בדיקסי כי לא היה איפה לאכול, ניתן עכשיו מענה לאנשים שמבלים בלב העיר. אנחנו מאמינים שיש לזה פוטנציאל".

אין תמונה
הפעם משדרגים את האוכל

כאמור, האחים אבידן עובדים על מקום נוסף, ובעוד כחודשיים הם יפתחו בר קולינרי באזור כיכר המדינה בצפון תל אביב, במקום שבו פעל עד לאחרונה ביסטרו הרובע השישי הצרפתי. "ראינו במיקום הזה כפפה שאף אחד לא הרים", מסביר אבידן, "ראינו שאין באזור הזה שום דבר מעניין, אין מקום לצעירים לבוא לשבת לשתות ולאכול משהו בשעות הלילה. אנחנו פותחים בר קולינרי שיהיה פתוח מדי יום מהשעה שש בערב וייתן מענה לכל סוגי האנשים שמתגוררים באזור".

הרבה עסקים פעלו באזור ונכשלו.
"זה אזור מאתגר. שונה מאוד מהאזור של כיכר דיזנגוף, שם רואים ממש את העבודה מול העיניים, אבל אני מאמין שאם יהיה בו מקום מגניב שמשדר משהו טוב, אנשים יחבקו אותו והוא יהפוך למוסד. יש שם שקט שצריך לעורר אותו". למקום אין עדיין שם או שף שיוביל את המטבח.

סנטרו. דיזנגוף פינת טשרניחובסקי. לא כשר

_OBJ
>> לכל חדשות האוכל