בין כל המסעדות החדשות, מרענן לשמוע על מיזם אוכל שיוצא מהקופסה והולך דווקא לכיוון לא שגרתי. הכירו את מטבחצר, מסעדת כפר חדשה של השפים יוגב ירוס (אקס מל ומישל) ואייל סניור (בן למשפחת חקלאים ושף מנוסה), שהתמקמה לאחרונה במושב גינתון.

מטבחצר פועלת מתוך החצר הפסטורלית של משק משפחת סניור, וחלק מחומרי הגלם שבהם היא עושה שימוש גדלים במשק עצמו. במקום יציעו ירוס וסניור ארוחות פתוחות לקהל במשך יומיים בשבוע בלבד, שלישי וחמישי, מהשעה שמונה בערב. לכל ארוחה כזאת יהיה קונספט שונה, ויתארח בה קהל של עד 22 אורחים בלבד.

רעבים על הבוקר? בואו לפייסבוק שלנו

מטבחצר מסעדה (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
פסטורלי. מסעדה במשק המשפחתי | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור

"התגעגענו פשוט ללבשל"

"שנינו שפים ולשנינו יש רקורד ארוך בעבודה במסעדות וקצת נמאס לנו מזה", אומר ירוס, "בעיקר מכל המסביב של העבודה במסעדות. התגעגענו פשוט ללבשל. אז חשבנו מה אפשר לעשות ובאיזו קונסטלציה והחלטנו ללכת על החצר הזאת שמצוידת בכל מה שצריך. עשינו ככה כמה ארוחות והייתה היענות מאוד גדולה".

הארוחה הראשונה במיזם תתקיים ב-14 ביולי תחת הנושא של בעלי כנף, ויוגשו בה מנות כמו טרין כבדי אווז, שליו עטוף בייקון ועשבים, תרנגולת של משק מלמד מעושנת בעלי זית, לבבות ברווזים ואשכי תרנגול הודו על האש וקינוחים כמו אנגלז חלמוני ברווז ושטרויזל פיסטוק ופירות קיץ אדומים. מחיר הארוחה הוא 330 שקלים לסועד, כולל יינות.

עוד באוכל טוב:

מטבחצר פירות ים (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
ארוחות בקונספטים משתנים. מטבחצר | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור

בהמשך מתכננים ירוס וסניור לערוך במקום ארוחות בסגנון משתה רוסי, ארוחת ממולאים וארוחה טוסקנית, ובחלקן יתארחו גם אנשי תרבות. "אנחנו מתכננים כאן ארוחות עם חומרי גלם משתנים לפי העונה, לפי חשק אישי ולפי שיתופי פעולה שנערוך עם גורמים מהתחום שיש לנו קשרים איתם. אנחנו מודעים לכך שזאת חיה קצת אחרת בנוף. רצינו ליצור מקום שמאפשר לנו נטו יצירתיות".

לצד הארוחות הקבועות מתכננים ירוס וסניור לערוך אירועים פרטיים ומסחריים בשטח הפסטורלי של מטבחצר.

מטבחצר. הזית 29, גינתון. 054-4579200. לא כשר

מטבחצר יוגב ירוס (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
ירוס וסניור, מבשלים | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור
>> לכל חדשות האוכל