בשנים האחרונות אנחנו מדווחים לכם אחת לכמה חודשים על עוד מסעדה שמצטרפת לאימפריית המסעדנות הירושלמית מחניודה, שכבר מככבת בלונדון, פריז וכמובן ירושלים. הפעם האחרונה הייתה ממש לפני כמה ימים, עם מסעדת צמח החדשה - מסעדה צמחונית ראשונה מבית הקבוצה, שמובילים השפים אסף גרניט ואורי נבון.

ג'יג'י קובלה ירושלים  (צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור)
קובלה - כמו מה זה נשמע לכם? | צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור

אז עדיין לא הספקנו להגיע לצמח וכבר פתחה הקבוצה מקום חדש, והפעם - לראשונה בתולדותיה - כזה שמתמקד באוכל רחוב; אבל אל חשש, כשקבוצה כמו מחניודה עושה אוכל רחוב, תהיו בטוחים שגם עליו חשבו שם לעומק. המקום החדש נקרא GG Kubala (ג'יג'י קובלה), ומי שמוביל את המקום הוא מיכאל ידיד, שהוא חלק מקבוצת המסעדנות כבר עשר שנים ותמיד רצה לפתוח דווקא בית אוכל רחוב, פשוט ונגיש.

ג'יג'י קובלה ירושלים שוק מחנה יהודה  (צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור)
הקטע הוא הלחמנייה | צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור

"אסף ואורי טיפחו אותי מגיל צעיר ותמיד היה לי חלום לתמצת את מה שקורה במסעדות של מחניודה לאוכל רחוב", מסביר ידיד. "בשנה האחרונה התחיל להתגלגל הרעיון של לעשות את זה, ועל המוצר עצמו אנחנו עובדים כבר קרוב לחצי שנה. זה בעצם סוג של תמצות של כל התפריטים שלנו והדברים שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב".

ג'יג'י קובלה היא למעשה כריכייה, אלא שהסנדוויצ'ים בה מוגשים בתוך קובלה - לחמנייה מיוחדת שהיא שילוב בין קובנה לחלה. לתוכה נכנסות תוספות של בשרים, דגים ועוד. "עשינו חמישים טסטים לכל לחמנייה כדי לראות איך כל הדבר הזה קורה ומגיעים לביס המושלם גם מבחינת הערך המוסף של הקבוצה", מסביר ידיד, "חלק מזה זאת הקובלה עצמה - הכלאה של חלה וקובנה שמבוססת על בצק שעובר תהליך דומה לקובנה, ומורכב מקמחים של חלה. סוג של שילוב בין השניים עם מרקם ענני".

ג'יג'י קובלה ירושלים שוק מחנה יהודה  (צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור)
וככה היא נראית מלמעלה. לפני אפייה | צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור

אז מה אוכלים פה? סנדוויץ' קורנביף - עם חזה בקר שכובשים 14 יום ומבשלים 8 שעות, איולי צ'יפוטלה, חרדל וכרוב כבוש; סנדוויץ' קבב עדנה - קבב בקר על גריל פחמים עם מחית פלפלים טורקית ומחלוטה (ירקות שרופים על גריל פחמים); כריך שניצל קיסר ובו שניצל כפול עם סלט קיסר באמצע, איולי צלפים, אנשובי ופרמזן; וכריך צמחוני עם כרוב על גריל פחמים, צ'ימיצ'ורי זעתר טרי, לימון וצ'ילי. לצד התפריט הרגיל מוצע כריך ספיישל שנקרא ג'יג'י גולד, שמשתנה כל הזמן לפי העונה וחומרי הגלם המצויים, עם אופציות כמו חוט שדרה, שקדים וסטייק טונה. גם לקינוח מגישים פה קובלה, אבל עם שם קצת אחר; המנה האחרונה היא קובבקה - שילוב של בבקה עם קובנה - במילוי רוטב טופי קינמון ועם מוס מסקרפונה בצד. המחיר של כל כריך נע סביב 60 שקלים, כולל צ'יפס שטוגן 3 פעמים ושתייה.

עד עכשיו מחניודה פתחה רק מסעדות, למה פתאום ללכת לאוכל רחוב?
"בעיניי זה בדיוק מה שהיה חסר לקבוצה. משהו שהוא יותר וליו פור מאני - ארוחה ב-60 שקלים שממש פונה לכולם, ואז כל אחד יכול לבוא לאכול בדבר הזה שנקרא מחניודה. במקום להמתין ברשימת המתנה ארוכה במסעדה או להוציא הרבה כסף, אפשר להגיע לג'יג'י קובלה ולאכול מהמוצרים שלנו במחירים יותר נמוכים".

ג'יג'י קובלה  (צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור)
מקפיצים אותנו לירושלים? | צילום: שועלי רשת, יחסי ציבור

הג'יג'י קובלה ממוקמת גם היא ברחוב הדקל, בצמוד למסעדת צמח החדשה, ובזאת מגיע מניין המקומות של הקבוצה באותו הרחוב לחמישה. "זה נוח לקבוצה לפתוח הכל קרוב, כי יש לנו מטבח הכנות גדול שיכול לספק את רוב הדברים למקומות שלנו וזה יוצר אווירה מאוד מגניבה ברחוב עצמו. אם לקוח מגיע אליי ורוצה כוס יין, למשל, אני הולך לדקל ומביא לו. או אם מישהו ביודלה רוצה לקינוח את הקובבקה שלי אז באים ולוקחים אותו לנקודה הבאה. זה יוצר מעגליות".

ג'יג'י קובלה פתוחה בימות השבוע מ-12:30 ועד שהאוכל נגמר, מה שקורה בערך ב-23:00. ביום שישי המקום פתוח מהשעה 11:30, ובשבת סגור.

ג'יג'י קובלה. הדקל 1, ירושלים