בית קפה ראשון של נוטלה ייפתח בישראל - כך נודע לגלובס. ענקית השוקולד האיטלקית תפתח בישראל בית קפה ראשון ברחוב אבן גבירול בתל אביב, במתחם בית וואלה.

מאחורי הבאתו של קפה נוטלה עומדים המייסדים של רשת גוד פארם, אדם פרידלר ואוהד סנדלר, שחברו לנציגות של פררו העולמית בישראל. את בית הקפה יפעילו עובדי גוד פארם, במטרה למשוך קהל לסניף החדש שלהם.

בית הקפה צפוי להיפתח ביחד עם סניף הפארם בתוך כשבועיים. הוא יופעל מתוך פוד טראק, שמייצרת חברת פיאג'ו האיטלקית ואשר יוקם על ידי צוות מלוקסמבורג. הוא ימוקם בחזית הסניף של גוד פארם בבית וואלה, והוא צפוי לכלול גם מקומות ישיבה בחזית השטח שבו פעל עד לאחרונה סניף של רשת ארומה תל אביב. בסניף עתידים להימכר מוצרים כמו קרפ או ופל בלגי עם ממרח השוקולד המפורסם, לצד מוצרים נוספים.

>> מתכונים לחנוכה

>> מתכונים ללביבות

>> מתכונים לסופגניות

פוד טראק נוטלה (צילום: Brian Ach, AP)
פוד טראק נוטלה | צילום: Brian Ach, AP

סניף גדול מהממוצע לגוד פארם

הסניף החדש בו ייפתח בית הקפה גדול בהרבה מהממוצע של גוד פארם, בשטח של כ-600 מ"ר. ממולו פועל כבר מספר שנים סניף של המתחרה סופר-פארם. הסניף הזה יצטרף לסניפים נוספים שפותחת הרשת בתקופה זו, אשר אמורים להביא אותה להשלמת פריסה של כ-30 חנויות.

נוטלה הוא ממרח השוקולד של יצרנית השוקולד האיטלקית פררו שבשליטת משפחת פררו. לפני כשלוש שנים החברה החלה למצוא ערוצים לתקשורת ישירה עם הצרכן, ולצד פעילותה המרכזית כיצרנית שוקולד, החלה לפתוח בתי קפה קבועים בבעלותה ברחבי העולם בערים בולטות.

בית הקפה הראשון של נוטלה בעולם נפתח על-ידי ענקית השוקולד האיטלקית פררו ב-2017 בשיקגו, וב-2018 נפתח קפה נוסף בניו יורק. בנוסף, החברה מפעילה ברחבי העולם בתי קפה בדמות משאית מזון כפי שייפתח עתה בישראל.

בנוסף לנוטלה, פררו מייצרת ומשווקת מותגים נוספים, ביניהם שוקולד קינדר, שוקולד פררו רושה, טיק טאק ואחרים. ממרח הנוטלה פותח על ידי משפחת פררו ב-1964 ועשה עלייה לישראל ב-1975.

לענקית השוקולד פררו יש נוכחות בלמעלה מ-50 מדינות, ומוצריה נמכרים במעל 170 מדינות. ב-2019 עמד מחזור המכירות של פררו על 11.4 מיליארד אירו.

עד 2016 היבואנית הרשמית של פררו לישראל הייתה ליימן שליסל, אולם באותה שנה החברה העולמית הקימה נציגה מקומית לטיפול במותגיה. בישראל היבואנית של פררו נחשבת לאחת מחברות המזון הגדולות, והיא מחזיקה נתח של כ-1% מהמכירות בשוק המזון והמשקאות בישראל. נוטלה הוא ממרח השוקולד הנמכר ביותר בשוק הישראלי ומתחרה במותג המקומי "שוקולד השחר".

מכירים את פעילות בתי הקפה

בית הקפה החדש, שיופעל עתה על ידי החברה שהקימו פרידלר וסנדלר, אומנם שונה מהפעילות הנוכחית של רשת הפארם, אך אינו זר למייסדיה. סנדלר משמש כיום באופן פרטי גם כזכיין של שני בתי קפה של רשת ארקפה - בבית אסיה בתל אביב ובשכונת קריניצי ברמת גן.

פתיחה של סניפים נוספים בשטחים רחבים תתמוך ביכולת של רשת הפארם המוזלת להציג פדיונות גבוהים יותר. עד היום מתמודדת גוד פארם עם חיסרון בולט שנוגע למיקומים הגיאוגרפיים שלה. בדרך כלל מתאפיינים המיקומים של גוד פארם בחנויות רחוב, ולא מה שעד לאחרונה נתפס כמיקומים נוחים בקניונים עם מזגן וחניה, דבר שדווקא שיחק לטובתה במידה ניכרת בשל מגבלות הקורונה והסגר שהוטל על הקניונים.

כך או כך, הפריסה של המתחרות שלה בקטגוריית הפארם עדיין משמעותית בהרבה: סופר-פארם מחזיקה קרוב ל-260 חנויות, ורשת Be של שופרסל מפעילה למעלה מ-80 חנויות.

גוד פארם הוקמה באוגוסט 2016 על ידי אדם פרידלר ואוהד סנדלר, שותפיו של רמי לוי ומנהלי הרשת גם היום. את השליטה בחברה (50.01%) רכשה חברת רמי לוי באפריל 2018 תמורת כ-16 מיליון שקל.

גוד פארם מוכרת בעיקר מוצרי נוחות, מוצרי טואלטיקה, מוצרי ניקיון ותרופות ללא מרשם רופא. בנוסף מחזיקה החברה במותג פרטי תחת השם "Good", הכולל מוצרים מעולמות האופטיקה, אביזרי טיפוח ועוד. 
 
הכתבה פורסמה לראשונה ב"גלובס"