בחודשים החולפים נפתחות בזאת אחר זאת מסעדות בשר חדשות בארץ. גם במרכז, כמו טריגר החדשה בתל אביב - אבל בייחוד בצפון הארץ, כמו מסעדת פורטר האוס החדשה בנוף הגליל ומסעדת תמרלין לפניה, בעמק יזרעאל.

עכשיו מצטרפת למקבץ הזה מסעדה חדשה נוספת בשם פואגו (fuego) בגליל התחתון. פואגו פועלת במג'אר ומציעה נכון לכרגע ארוחת טעימות בלבד, שמתקיימת אחת ליום וכוללת למעלה מ-10 מנות, שאת הכנתן ניתן לראות בשידור ישיר מהמטבח של המקום על גבי מסכים שפזורים בחלל המסעדה.

ארוחת הטעימות כוללת פתיחים כמו פוקצ'ה אפויה בטאבון, קונפי שום עם שמן זית ובלסמי, טחינה יוגורט וסלסת עגבניות, זיתים מתובלים, ממרח פסטו ומחמרה. סלטים כדוגמת שרי צבעוני עם בזיליקום, בצל סגול ומוצרלה פרסקה או סלקים צלויים עם אנדיב, חסה סלנובה, גבינת סנט מור וויניגרט תאנים; קרפצ'יו עגל עם שמן זית ובלסמי; ופטה כבד עוף עם בצל מקורמל וסילאן.

 

פואגו פתיחים  (צילום: בועז לביא, יחסי ציבור)
פתיחים בפואגו | צילום: בועז לביא, יחסי ציבור

 

פואגו מסעדת בשר חדשה סינטה צלויה (צילום: בועז לביא, יחסי ציבור)
סינטה צלויה בפואגו | צילום: בועז לביא, יחסי ציבור

העיקריות כוללות מנות כמו אונטריב מפורק לצד אורז; אסאדו בלחמניית באן עם קרם אבוקדו וצ'ימיצ'ורי; בריסקט מעושן עם תפוחי אדמה ובטטה בשומן אווז; פיקניה עם פירה כמהין ובברוקולי; צלעות טלה לצד קישואים וגזרים צבעוניים; וסינטה צלויה עם אנטיפסטי.

מחיר הארוחה הוא 300 שקלים לאדם, כשהיא כוללת  קינוחים כמו בסבוסה, חליוואת אל ג'יבן וקטאייף גבינה לצד שתייה קלה, שמוגשת לאורך כל הארוחה. היות שכרגע מגישים במקום ארוחת טעימות בלבד, יש להזמין מקומות מראש לפני ההגעה.

מסעדות הבשרים אלבמה בנתניה ופיטמאסטר בפתח תקווה פועלות אף הן באותה מתכונת של פואגו, על בסיס ארוחות טעימות שלמות בלבד, מה שמייצר סוג של ארוחה שיתופית, שהיא שונה מהגעה למסעדת בשרים סטנרדטית. מעניין לראות האם הקונספט הזה יעבוד גם בצפון הארץ. 

פואגו. מג'אר- כביש ראשי. 04-6555210