אין תמונה
עת לשקשוקה ועת לפיצה

הכלאות של מאכלים פופולריים זה קטע, חלום משותף של שתי הצלחות מוכחות שמנסות ליצור ביחד להיט חדש. לפעמים זה עובד יותר, כמו במקרה של הקרונאט שסחף את העולם בסערה, ולפעמים פחות. החיבור האחרון של רשת פיצה האט, פיצה-שקשוקה, גרם לנו לצאת לבדוק: האם מדובר בהברקת המאה או בפישול שנרצה לשכוח? 

בואו לבקר בפייסבוק שלנו

מה הסיפור?
פיצה האט שקשוקה הוא קונספט שקיים כרגע רק בישראל ומנסה להדליק את הקהל המקומי עם שידוך בין שקשוקה ופיצה. אם זה יצליח, פיצה האט תשווק אותו גם החוצה מישראל. מדובר בפיצה על בצק דק, עם רוטב שקשוקה, ביצים, פלפל, בצל קלוי וגבינת מוצרלה, ויש גם אופציה חריפה בתוספת צ'ילי ופלפל שיפקה. לא מספיק ישראלי? אפשר להירגע, הפיצה מגיעה עם סלט טחינה בצד, שיהיה במה לנגב את קצות הבצק.

מחיר הפיצה 79.90 שקל למגש, ועכשיו במבצע השקה של פיצה שקשוקה ופיצה משפחתית רגילה במחיר של 110 שקלים יחד.

פיצה שקשוקה פיצה האט (צילום: ריטה גולדשטיין,  יחסי ציבור )
וככה זה נראה באמת - פיצה שקשוקה | צילום: ריטה גולדשטיין, יחסי ציבור

מה חשבנו?
פיצת השקשוקה חילקה את המערכת לשניים. מצד אחד – מחנה המזועזעים, אלה שלקחו ביס אחד, הכריזו כי מדובר בדבר נוראי שפשע לקרוא לו פיצה והניחו במחאה את המשולש המסכן בצד. מהצד השני היו הטועמים שמצאו את הפיצה סבירה. זאת אומרת, אל תטעו – פיצת השקשוקה לא קסמה לאף אחד, אבל היו שטענו שאם מתעלמים מהעובדה שהמאכל הזה אמור להיות פיצה, אז התוצאה אכילה בהחלט.

עוד באוכל טוב:

 

הבצק של הפיצות, אגב, היה נחמד מאוד, אבל כמו בכל הפיצות של הרשת – הוא עדיין שמנמן וסופגנייתי בניחוחו. חובבי הפיצה הדקה – קחו זאת בחשבון.  

בואו נרד לפרטים: טעמנו את שתי הווריאציות של פיצת השקשוקה – הרגילה והחריפה. החריפה, חד משמעית, הייתה חביבה יותר על הטועמים, ככל הנראה בגלל שטעמי החריף הנעימים בה עמעמו את טעמי הביצים. בגרסה הסטנדרטית בלט ניחוח ביצה שלא השתדך טוב לטעמי הפיצה ויצר טעם מבאס. בניגוד לשידוך המוצלח של ביצה עם המבורגר, למשל, שהופך גם אותו וגם אותה למושחתים וטובים יותר, השילוב עם הפיצה הוא פשוט רעיון מוזר, ובאופן כללי, הביצים פה היו מוכנות מדי וחסרו את החלמון הכתמתם, הסקסי והלח שחובבי השקשוקה כל כך אוהבים.  

גם הרעיון של הטחינה שמגיעה עם המשלוח לא עשה לנו את זה. הרי כשחושבים על זה, אם היינו רוצים לנשנש בצק עם ביצים, רוטב עגבניות וטחינה, יש אופציות הרבה יותר טובות ומזמינות מפיצה שקשוקה, והן גם עולות פחות מ-80 שקלים. הניסיון לשזור טעמים כל-ישראליים במאכל הכי פופולרי שיש הופך עם תוספת הטחינה הזאת ממעניין בפוטנציה לסוג של פארסה. עוד ניסיון חנפני לשבות את הלקוח הישראלי עם טעמים מוכרים ומינימום מאמץ.

בשורה התחתונה: אם ינחת עלינו מאנץ' לפיצה, פיצת השקשוקה החדשה כנראה לא תהיה אפילו אופציה. יש זמן ומקום לכל דבר. עת לשקשוקה וטחינה ועת לטחון פיצה. הגבול הוא הכרחי.

לכל הפרטים

>> כל חדשות האוכל