בשנים שבהן העסק קיים, מפגש האושר בתל אביב גדל להיות הרבה יותר מפלאפלייה פופולרית. בתקופת הקורונה החליט הבעלים של המקום, בנצי ארבל, לתת דרור ליצירתיות הקולינרית שלו - שכוללת הרבה מעבר לפלאפל וחומוס - וקצת לפני הסגר השני פתח בשעות הערב באותו מקום ממש את כפרה מיו - מסעדונת איטלקית עם פסטות קלאסיות מצוינות, שהשמועה עליהן (וגם על עוגת הפיסטוק שמוגשת במקום) עשתה לה כנפיים וגררה תנופת משלוחים גם בשיאו של הסגר.

מרקיית סופלייר בנצי ארבל  (צילום: אלי ריבקין, יחסי ציבור)
מרקים קבועים ומתחלפים | צילום: אלי ריבקין, יחסי ציבור

כעת ארבל ממשיך בהתרחבות, והפעם עם מרקייה חדשה בשם SOUPPLIER בסמוך לכיכר רבין בתל אביב, שנותנת מענה בדיוק למה שאנחנו מחפשים בחורף הזה - מרק חם, לחם שום וקצת נחמה מהמצב. "מרק הוא כמו חיבוק", מסביר ארבל, "הרעיון פה הוא לא לחדש אלא לתת מקום בטוח עם מרקים קלאסיים".

המרקים בסופלייר יכללו היצע קבוע וגם כמה ספיישלים שיתחלפו כל הזמן. כרגע מציעים פה מרק מאליגטוני של הסופ נאצי לחובבי "סיינפלד", אבל עם גישה רצינית מאחוריו (עוף, חלב קוקוס, זרעי כוסברה, עדשים כתומות ותפוחים ירוקים ותבלינים כמו הל, ציפורן וכורכום); מרק כתום עם ג'ינג'ר, חלב קוקוס ולמון גראס; מרק חרירה עם אטריות; מרק עגבניות וריזוטו (שמביא טייק טיפה שונה למרק העגבניות עם אורז שאנחנו רגילים אליו); ומרק עוף עם קרעפלך. לצד כל מרק מציעים פה גם לחם שום ועשבי תבלין, שמלווה אותו היטב. המחירים: מ-35 שקלים לחצי ליטר מרק, 55 לליטר ו-15 ללחם שום.

מרקיית סופלייר בנצי ארבל מרקים (צילום: אלי ריבקין, יחסי ציבור)
מרקים מנחמים לחורף | צילום: אלי ריבקין, יחסי ציבור

הסופלייר פעיל כרגע במתכונת של טייק אוויי בלבד, ובקרוב יחלו גם במשלוחים. המקום פעיל בכל ימות השבוע מהשעה 12 בצהריים ועד שסירי המרקים מתרוקנים.

סופלייר (SOUPPLIER). מלכי ישראל 5, תל אביב