בסוף השבוע האחרון נפתחה מסעדת אורי בורי לפעילות מחודשת, במשכן זמני בעכו, אחרי שנשרפה ונהרסה בהתפרעויות בזמן מבצע שומר החומות. במקביל ממשיך אורי ירמיאס, הבעלים, בשיפוץ המסעדה המקורית בעיר העתיקה, בתקווה לפתוח אותה מחדש בתוך כמה חודשים.

"פתחתי שוב כי לא רציתי לתת לצוות שלי להתפזר", מסביר ירמיאס, שנשמע מלא חיים ושמחה מהפעלת המקום מחדש. "יש לי צוות מיוחד שהוא יקר לי, וכל הצוות חזר לעבודה". אורי בורי במתכונת הזמנית מגישה בדיוק את אותו תפריט כמו אורי בורי הוותיקה והמיתולוגית. ירמיאס וצוותו הכשירו לפעילות מסעדה שלא נמצאת בעיר העתיקה, וקראו לקהל הרחב לבוא ולפקוד את המקום.

"בעצם זאת מסעדה לכל דבר, עם כל פרט ופרט שלנו. כרגע המסעדה עובדת, אומנם לא בקצב מלא, אבל אנחנו נעבור את זה. בעיקר חשוב לי שבתקופה שאנחנו ממתינים לשיפוץ של המסעדה המקורית לא נשב בחיבוק ידיים וניתן לנבלים להרוס לנו".

אורי בורי (צילום: סיון אסקיו,  יחסי ציבור )
האוכל חזר. אורי בורי | צילום: סיון אסקיו, יחסי ציבור
כנאפה מאורי בורי (צילום: מסעדת אורי בורי)
וגם הכנאפה | צילום: מסעדת אורי בורי
אורי ירמיאס אורי בורי והצוות  (צילום: באדיבות אורי ירמיאס , יחסי ציבור)
הצוות חזר וגם ירמיאס | צילום: באדיבות אורי ירמיאס , יחסי ציבור

בסוף השבוע פקדו את אורי בורי שלל פוליטיקאים ששמעו על הפתיחה המחודשת, כמו גדעון סער ומרב מיכאלי. עם זאת, מה שבאמת חשוב זה האם קהל הלקוחות הרחב מרגיש מספיק בטוח כדי לחזור לסעוד בעכו. מבחינת ירמיאס אין ממה לחשוש, וכל מי שלא מגיע מרצונות נקמה כלשהם פוגע באנשים הלא נכונים. "בסוף השבוע הייתה כמות יפה של אנשים שהגיעו לחזק ולעודד, להביע תמיכה. הגיעו המון לקוחות ותיקים שלנו. הרבה אנשים לא נכנסים היום לעכו העתיקה בשביל להעניש מישהו, למרות שכל מי שמענישים אותו עכשיו, זה בעצם להעניש את האנשים התמימים".

איך ההרגשה לחזור להאכיל אנשים?
"זאת שמחה גדולה לראות אנשים שחוזרים ומביעים אמון במסעדה, ושמחה רבה לחזור".

עד שאורי בורי תחזור לעיר העתיקה יש עוד קצת זמן, אבל מי שמתגעגע ורוצה לאכול את האוכל של ירמיאס מוזמן להגיע מ-12:00 ועד חצות מדי יום. אפילו מספר הטלפון של המסעדה הוא המספר הישן, כך שהכל קל ופשוט. "הקמנו את המקום המחודש תוך 4 ימים, השמשנו את כל המערכות שרק אפשר והכל מתפקד". עכשיו נותר רק להזמין מקום. 

אורי בורי. כתובת זמנית: שער נעמן 1, עכו.  04-9552212. לא כשר