כמעט 30 שנה חלפו מאז נפתחה מסעדת דוקטור שקשוקה המיתולוגית של בינו גבסו ביפו. בזמן שרוב המסעדנים היו מתגאים בתקופה הארוכה של ניהול עסק מצליח וחושבים על פרישה ומנוחה, גבסו (בן ה-65, כן?) לא נח לרגע. בימים אלה הוא מגיע לשדרה המרכזית והיוקרתית ביותר בתל אביב (ואולי בישראל בכלל), שדרות רוטשילד, עם מסעדת פיתות חדשה בשם בינו שתציע את כל הלהיטים של הדוקטור בתוך כיס הבצק הכי פופולרי במזרח התיכון.

"כשהייתי ילד הייתי משחק עם פיתה בידיים שלי", נזכר גבסו בחיוך. "תמיד הייתי אומר לעצמי שמסכנים אלה בחו"ל שאין להם פיתה ככה לקחת את האוכל ולשים בתוכה. אין - פיתה זה פיתה. יש בה כוח, יש בה חשמל". על הפתיחה של בינו אחראית, מלבד גבסו, גם הבת שלו טלי, מי שלוקחת כאן את המושכות של מורשת המסעדנות המשפחתית ומנסה להגיש מנות בפחות מ-50 שקלים בין שלל מסעדות היוקרה והברים עמוסי הבליינים של השדרה.

שווארמה בינו (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
אותה שווארמה מיפו לתל אביב | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

"הבת שלי היא זאת שעשתה את זה והאמת היא שבהתחלה גם כעסתי עליה", מספר גבסו. "לא רציתי עוד מקום, קשה לי עם עוד מקום. מסעדנות זאת עבודה שאני לא סומך בה על אף אחד, וגם עליה אני לא סמכתי. אבל היא לקחה את זה לידיים ועד אתמול לא הייתי פה חודשיים מהכעס והעצבים. אתמול חזרתי, ראיתי את המקום ומה שהיא עשתה ממנו, וזה המקום הכי טוב בעולם. מיד נתתי לה נשיקה. זאת הנשיקה הראשונה שהיא קיבלה ממני אי פעם".

מי שמגיע לבינו ומצפה לראות מסעדה עם שירות והגשה כמו דוקטור שקשוקה, כדאי שיצפה למשהו אחר; כאן האווירה משוחררת הרבה יותר, והתפריט כולו מבוסס מלבד על השקשוקה המיתולוגית שמגיעה כאן במחבת, גם על בשר, והרבה ממנו. אז מה בפיתה? שווארמה, סטייק, נקניקיות חריפות, ומנה אחת של מעורב חלקי פנים שמוקדשת לחבר שאול אברון זכרו לברכה. יש שיאמרו אבי הקולינריה הישראלית ואחד החברים הטובים ביותר של גבסו.

מעורב חלקי פנים בבינו (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
חלקי פנים בפיתה- בינו החדשה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

בכל הקשור למחירים, נראה שלפחות בינתיים בהחלט משתלם לאכול כאן. מנת מעורב חלקי פנים בפיתה תעלה 38 שקלים, שווארמה בינו (בדיוק כמו האחות ביפו) בפיתה תעלה 38 שקלים, על נקניקיות חריפות בפיתה תשלמו אותו מחיר, פלאפל כרובית יעלה 19 שקלים, סטייק בפיתה כ-44-45 שקלים, וכמובן מנת השקשוקה במחבת שתעלה 39 שקלים. את המנות ניתן לקבל גם בצלחת לצד סלט אם תשלמו 10 שקלים יותר.

ולא רק אברון מקבל בבינו החדשה אזכור. גם החבר הטוב ביותר שלו בשנים האחרונות, השף רפי כהן, מי שסגר לאחרונה את מסעדתו רפאל (ואף אמור היה להקים במיקום של בינו מסעדה משלו) לוקח כאן חלק. הסיגרים המדוברים של מסעדת רפאל יוגשו בגרסת גבסו בבינו החדשה, ואף יוכנו על ידי אותן ידיים שהכינו אותם ברפאל שנים ארוכות. ומה עם ביקור של רפי במסעדה החדשה של החבר הטוב? גם זה לפי בינו אמור להגיע. בינתיים, הוא מקבל פרגונים גם משפים רבים אחרים מסביבתו ובעיקר מהקהל שמעריץ את דוקטור שקשוקה ולא מפסיק לבקש סלפי ולחלק מחמאות.

כרגע, פתוחים בבינו בשדרות רוטשילד בשעות הרצה חלקיות בלבד. בהמשך השבוע ייפתחו כאן כרגיל משעות הבוקר ועד לשעות הלילה, ובעתיד מתכנן גבסו גם לפתוח סניף צנוע של בינו בסמוך לדוקטור שקשוקה ולהביא גם לשם את פיתות הבשר שלו. 

בינו. רוטשילד 73, תל אביב. 03-6913088. ראשון עד חמישי 10:00-00:00 | שישי 10:00-18:00 | שבת משעה לאחר צאת השבת ועד חצות. כשר