רק באפריל האחרון היא הייתה מהמסעדות הכי מדוברות בתל אביב, כשכל מבקרי האוכל והפודיז פוקדים אותה. המקום הוקם על ידי קבוצת טבחים צעירים שעבדו בעבר במסעדות שף כמו סנטה קתרינה, מונא הירושלמית ווייס התל אביבית ובראשם דור ונגר. בראשית דרכה, המסעדה הגישה גם ארוחות צהריים בסגנון קצת פחות מוקפד מזה של ארוחות הערב ורק לאחרונה הושק במקום בראנץ' צרפתי בימי שישי. 

כעת ארטל פורמל מצטרפת לרשימת עסקים שנסגרים בצל המלחמה, ביניהם מסעדת 416 הטבעונית ומסעדת האנטר בבת ים, וסביר להניח שהרשימה רק תלך ותתארך לאור המצב.

ארטל פורמל. פלאן שיוצאים עליו למלחמות (צילום: נועם פריסמן, יחסי ציבור)
ארטל פורמל. פלאן שיוצאים עליו למלחמות | צילום: נועם פריסמן, יחסי ציבור

תפריט שישי חדש בארטל פורמל (צילום: דרור עינב, יחסי ציבור)
תפריט שישי חדש בארטל פורמל | צילום: דרור עינב, יחסי ציבור

השפית מיקה אלקיים, ממקימות המקום כותבת: אומרים שהכל יחסי. הסגירה של ארטל פורמל היא טיפה קטנה באוקיינוס של אובדן. אנחנו עצובים אבל הכל יחסי, לא? מדובר ב-4 קירות בבניין קר ברחוב מוזר בדרום תל אביב, כולנו בריאים ושלמים ושבעים ויש לנו בית. אנחנו עצובים אבל באמת, הכל יחסי. עבדו איתנו אנשים יוצאי דופן. יצירתיים, מצחיקים, יפים ומופרעים. חלקם כבר מצאו עבודות ומישהו אחר ייהנה מהכשרון שלהם, איזה יופי שממשיכים הלאה. זה עצוב אבל שוב, הכל יחסי. אחרי שנים של עבודה בביצות רעילות, דור ואני מצאנו אחד את השנייה בשותפות של הערכה, קבלה והשלמה שנדיר לראות וכיף להרגיש. אנחנו עוד פה, חיים ומבשלים, אבל עדיין אנחנו עצובים ובלי ציניות - הכל יחסי. אני בהודיה אדירה על מה שהיה ויודעת שזה מה שיבנה את מה שיהיה. בכל המובנים הרוח תנצח. תודה לכל מי שאכל אצלנו ועבד איתנו אנחנו אוהבים את כולכם. אל תהיו עצובים, יש מספיק כאב בעולם".

וישיסואז קר. נעים והגון (צילום: נועם פריסמן, יחסי ציבור)
וישיסואז קר | צילום: נועם פריסמן, יחסי ציבור