טוני וספה אף פעם לא עבדה לפי הספר; הפיצה לא עגולה, אין גדלים קבועים מראש - בוחרים לפי הרעב והעין, התוספות הן גרסאות מקוריות של השף לאון אלקלעי ובמקום לתחזק צי קטן של טוסטוסים בטוני וספה ציפו מכם ממש לצאת מהבית ולהגיע לסניף בכל פעם שמתחשק לכם פיצה.

עשינו אתכם רעבים? בואו לפייסבוק שלנו

אנחנו הכי בעד לשבור את החוקים, אבל דווקא בנושא השליחויות אנחנו שמחים לדווח על שינוי: הסניף ההרצלייני של טוני וספה מתפעל מערך משלוחים מזה שנתיים ובהצלחה רבה, כך שבעלי הרשת, שבעבר הביעו חשש מפגיעה באוירה הססגונית והסופר קולית בסניפים, החליטו לעשות את הצעד המתבקש גם בתל אביב. השבוע נפתח סניף חדש וגדול לטוני וספה מול הסינמטק ולראשונה בעיר - תוכלו להזמין ממנו פיצה במשלוח. 


משלוח טוני וספה (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
הקופסה היפה של טוני וספה. איזה כיף שהגעת עד אלינו | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

הסניף החדש ברחוב הארבעה גדול בהרבה מהסניפים הקיימים של הרשת ברחבי העיר עד כה, ואי לכך מאפשר ייצור מוגבר. בנוסף, כפי שכבר סיפרנו לכם, טוני וספה החליטה להרחיב את פעילותה ולפעול בזכיינות בערים נוספות מחוץ לתל אביב בעתיד הקרוב. בסניף הארבעה יתבסס מפעל הבצקים של הרשת המתרחבת, כך שהגיע הזמן להציע גם שירות משלוחים.

הסניף החדש נפתח ביום ראשון השבוע וכרגע פעיל בשעות פתיחה מוגבלות יחסית, בין השעות 12:00-24:00. בהמשך יתרחבו שעות הפעילות עד השעות הקטנות של הלילה. כמו כן, כרגע טווח המשלוחים של הפיצה מוגבל יחסית כך שצריך להתקשר ולברר האם אתם נמצאים במיקום המאפשר משלוח. 

עוד באוכל טוב:


משלוח טוני וספה פיצה תל אביב (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
שפע של תוספות. הפיצה הטבעונית זכתה בנקודות גם על המראה | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב


אז איך היה?
הרשו לנו להתנצל מראש, כי זה באמת לא הוגן לבחון שירות משלוחים ביום השני לפעילותו, אבל לאור ההתלהבות של חברי המערכת - לא יכולנו להתאפק. מערך המשלוחים של הפיצרייה פועל כרגע דרך הטלפון, ובקרוב יתחיל לפעול גם באתר האינטרנט (כרגע ניתן להתרשם באתר מתפריט הפיצות אך להזמין ממנו לאזור הרצליה והסביבה בלבד).

חווית ההזמנה, על אף חוסר התרגול היחסי, הייתה זריזה, יעילה ובעיקר חביבה מאוד (בדיוק בז'אנר השירות הידידותי המוכר של הרשת). הזמנו מנה אישית של פיצה בתוספת ארטישוק (44 שקלים), מנה אישית של פיצה עם בצל ופטריות (44 שקלים) ומנה אישית של פיצה טבעונית עם רוטב עגבניות, בצל סגול, פטריות שמפיניון, קוביות עגבניות, זיתי קלמטה וגבינת סויה (47 שקלים).

את הפיצות השונות ניתן להזמין בגודל אישי (משתווה לחצי מגש) או בגודל גדול (משתווה למגש שלם). העניין הוא שבסניפי טוני ווספה אין, כאמור, גדלים סטנדרטיים ואנחנו רגילים לסמן עם היד את גודל הפיצה שאנחנו רוצים. איך מתרגמים את תנועות הידיים האלה למוקדן? חששנו שאם נזמין זוג פיצות אישיות נישאר רעבים, אז החלטנו ללכת ברגע האחרון על פיצה אישית נוספת. אנחנו כאן כדי לספר לכם ששתי פיצות אישיות משביעות לגמרי זוג אנשים בוגרים רעבים (מכירים את קופסת הקרטון שבה ניתן לקחת טייק אווי מהרשת? אז פיצה אישית היא קופסה אחת כזאת, מפוצצת בפיצה עד אפס מקום). נשאר לנו קרטון שלם ואנחנו מתכננים עליו להמשך היום.

טוני וספה תבנית פיצה בטטה (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
בקרוב גם בעיר שלכם. טוני וספה מתרחבים | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טובחיכינו למשלוח שעה ועשר דקות (שזה בהחלט לא מעט זמן, אבל גם לא נורא). הוא הגיע מאורגן יפה בשקית מעוצבת ורב שימושית במיתוג הרשת. בתוך השקית שכבו הקופסאות היפות של הפיצה ולצדן הגיעה גם שקית נייר קטנה עם שלישיית תבלינים (שום, חריף ואורגנו) וקרטונים. הכול היה טוב ויפה, למעט פרט אחד מעט מבאס: הפיצה לא הייתה מספיק חמה כשהגיעה (אם יש צורך לחמם את הפיצה בבית, כפי שעושים בסניפי טוני וספה, שווה לעדכן בשלב ההזמנה).

בסופו של יום, למרות בעיית הטמפרטורה, המשלוח בכללותו היה כיפי ונדיב. התוספות פוזרו בשפע על הפיצות, והפיצה הטבעונית היתה היפה מכולן עם שיבוץ יפיפה של התוספות (וגם עם גבינת סויה ששרדה את המשלוח ויזואלית טוב יותר מחברתה הגבינה האמתית). בצק הפיצה היה פריך בדיוק כמו שאנחנו רגילים לקבל בסניפים עצמם, ובאופן כללי, הפיצה עברה את המסע מהסניף עד הבית היטב, ואנחנו בטוחים שזה ילך וישתפר עם הזמן והניסיון של הרשת. 

מילה אחרונה לגביי המחיר: זוג מנות פיצה שהצליחו להשביע 2 סועדים עלו 88 שקלים (לא רחוק מהתמחור של רשתות פיצה גדולות). זה בהחלט סביר, בייחוד לפיצה ברמת חומרי הגלם של טוני וספה. בנוסף - לא גבו מאתנו דמי משלוח ופינקו בכמות נאה ביותר של פיצה ותוספות. לטעמינו, מדובר בעסקה שווה.

טוני וספה. הארבעה 8, תל אביב. 2045*

>> לכל חדשות האוכל