זו ביזו, דיוויד פרנקל (צילום: אבישי פינקלשטיין, אוכל טוב)
הסטטוס המדובר הוסר בינתיים מהאוויר. פרנקל | צילום: אבישי פינקלשטיין, אוכל טוב

כבר התרגלנו לסערות ברשתות החברתיות כשזה נוגע לאינטריגות בין שפים מפורסמים בישראל. אך לא כך כשמדובר בתקרית בין שף, לאחד מסועדיו. זה בדיוק מה שקרה אמש, כשאיש העסקים נוחי דנקנר התארח לארוחת ערב במסעדת פרונטו, של השף דיויד פרנקל בתל אביב. דנקנר ופמלייתו סולקו מהמקום על ידי פרנקל לאחר טענות מצד השף להתעמרות בצוות העובדים במקום. דנקנר מצדו טוען שהתקרית נבעה מבקשה פשוטה להחלפת מנה.

את ההד לתקרית קיבל האירוע בעקבות סטאטוס שהעלה השף בפייסבוק. הסטטוס הוסר על ידו לאחר זמן קצר אך פורסם בנענע 10. "זה כנראה אחד הימים הטובים בחיים שלי", כתב פרנקל, "גם שתיתי רומנה קונטי סן ויוו 89 וגם גירשתי מהמסעדה שלי בפעם הראשונה בחיי לקוח שהוא גם היה פעם אדם חשוב במשק שהתנהג בביריונות לצוות שלי".

סועדים שהיו במקום בזמן התקרית מסרו לנו כי הם הבחינו באווירה כללית לא טובה בשולחן של דנקנר, שאף החזיר מנות למטבח לאחר שלא היה מרוצה מהן. בין היתר, מתארים הנוכחים במקום כי המלצריות ששירתו את השולחן זכו ליחס משפיל, כשאחת מהן אף בכתה לאור היחס שקיבלה מהשולחן המדובר. בתגובה להחזרת המנות וליחס ממנו סבלו אנשי השירות, יצא השף פרנקל מהמטבח לחלל המסעדה וביקש מהנוכחים לעזוב את המקום.

ייכנס לכלא? נוחי דנקנר (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
התקשר להתנצל. דנקנר | צילום: רויטרס, חדשות

מטעמו של נוחי דנקנר נמסר בנוגע למקרה: "במהלך ארוחת ערב משפחתית במסעדת פרונטו ביקשנו להחליף מנה שבעינינו הייתה בלתי אכילה. להפתעתנו בקשה תמימה זו סורבה על ידי השף, שניגש לשולחן והתנהג כלפינו בצורה מבישה. למרות זאת עמדנו על כך שנשלם את החשבון במלואו, לרבות המנה שהוחזרה בתוספת דמי שירות, וכך היה. מאוחר יותר, התקשרתי לשף וביקשתי ממנו למסור התנצלות למלצרית על כך שנקלעה לסיטואציה שלחלוטין לא הייתה באשמתה".

לאחר פרסום הפוסט של פרנקל, ענתה דנה דנקנר, בתו של נוחי, בפוסט משלה, בו כתבה: "הייתי מלצרית בעבר במספר מסעדות בתל אביב ובחיים לא נתקלתי ביחס כזה כלפי סועדים... היום בבוקר קמתי ונדהמתי לקרוא פוסט שפרסם השף שמתאר את אתמול כאחד מהימים הטובים בחייו בגלל שני דברים: האחד הוא ששתה כוס מיין יקר משנת 89 או משהו כזה והשני כי 'גירשתי מהמסעדה שלי לקוח שהתנהג בבריונות'. מי שמכיר אותי ואת משפחתי יודע שהמילה ״בריונות״ רחוקה מאיתנו. בריונות לא הייתה שם. מסע יחסי ציבור למסעדה על הגב של אבא שלי - כן ועוד איך! דיויד היקר, מאחלת לך רק טוב ושתצליח!"

לאחר עזיבתו התקשר דנקנר, שהוא לקוח קבוע במסעדה, לפרנקל כדי להתנצל. כעת, לדברי מקורבים של השניים, התקרית הלא נעימה נמצאת מאחוריהם.

A photo posted by David Frenkel (@david_frenkel) on


אמש, לאחר תהודת המקרה בתקשורת, פרסם פרנקל פוסט נוסף באינסטגרם ובפייסבוק בו הוא כותב: "נכון, הלקוח תמיד צודק. עד השלב שבו הוא מתייחס בחוסר כבוד לעובדים שלי. הוא גורש מהמסעדה לא בגלל שהחזיר מנה או שהתלונן על המוסיקה. הוא גורש כי הוא השפיל עובדים שלי והתנהג אליהם בהתנשאות וזה לא נסלח. מלצרית היא לא משרתת. וגם אם הוא עשיר עולם והיא בחורה שמרוויחה את לחמה במלצרות- זה לא נותן לו את הזכות להתנהג אליה באופן שלא מכבד אותה ובטח לא מכבד אותו. שעה אחריי שעזב את המסעדה, התקשר להתנצל, שזאת גדולה של אדם בעיני, לדעת להתנצל. לכן גם הורדתי את הפוסט מיד. אך הנזק התקשורתי כבר נעשה. נכון, יכול להיות שלא הייתי צריך להעלות את הפוסט מלכתחילה". 

מהשף דיויד פרנקל ומסעדת פרונטו לא נמסרה תגובה