השף חמודי עוקלה, אחד המתמודדים הזכורים בעונה הראשונה של משחקי השף, הודיע על פתיחת מסעדה איטלקית חדשה בהובלתו. המקום החדש, EATALIANO DALLA COSTA, ייפתח בחיפה בעוד כחודש, ויהווה תוספת מסקרנת לסצינת המסעדות האיטלקיות בעיר, שהתחמשה לאחרונה במקומות מרשימים נוספים כמו ויוינו האיטלקית הגדולה.

מיקום המסעדה החדשה יהיה באותו מקום בו פעלה בעבר רשת בתי הקפה יטבתה הנוסלטגית, ממש מעל מסעדת שוואטינא המוכרת בבת גלים (לה סניף גם בסטלה מאריס שבחיפה). בני משפחתו של עוקלה הם הבעלים של זוג המסעדות שוואטינא שפועלות בחיפה כבר שנים, ויהיו גם שותפיו למסעדה האיטלקית החדשה.  

בדרך למקום החדש, בואו לבקר אותנו בעמוד הפייסבוק של אוכל טוב

בקרוב בחיפה !!! عن قريب بحيفا !!

A photo posted by Hmodi Okala (@hmodi_okala) on


"החלטתי ללכת על המטבח האיטלקי כי אני חושב שזה מטבח שמאוד מתחבר לאוכל הגלילי, ואני גם חושב שאצליח ליצור חיבור בין האזורים", אומר עוקלה. "חוץ מזה, תמיד חשוב לי לחדש. גם כשהתחלנו עם מגדלנה, יצרנו משהו חדש במגזר הערבי ובכלל. אני חושב שהיום, האוכל הערבי, הגלילי והמודרני, כבר נמצא במקום מאוד יציב, וזה מאוד ניכר במסעדות הערביות שנפתחו לאחרונה. עכשיו האתגר שלי הוא לעשות אוכל איטלקי, עם דגש על המטבח בדרום איטליה, ואני משלב בו את הידע שלי במטבח המקומי". 

עוד באוכל טוב: 

מסעדת איטליאנו דה לה קוסטה (בתרגום חופשי: "איטלקי מחוף הים"), עתידה להיות מקום משוחרר ולא פורמאלי, עם מטבח פתוח ורחב המאפשר להתבונן בחדרי הייצור של הבצקים האיטלקים. בנוסף, בניגוד לגישתה היוקרתית למדי של מגדלנה, כאן מבטיח חמודי מחירים מתונים יותר, שינועו בין 40-55 שקלים למנה ראשונה, ועד 120 שקלים למנה עיקרית. 

לכל התחלה יש סוף!!! כמו שכולם כבר יודעים אני עוזב את מגדלינה היקרה!!! בהזדמנות זו אני רוצה להגיד תודה לאיש היקר שעומד בראש הפירמידה - שף זוזו יוסף חנא !! איתך עברתי שלוש שנים, למדתי ממך הרבה דברים, איש כל כך מיוחד ולא סתם הגעת לאן שאתה!! זוזו- אדם ואישיות נהדרת, ראוי אתה לכבוד ולתפארת. מגדלינה יקרה בשבילי ובשבילך בנינו אותה יחד, עבדנו שעות על גבי שעות כדי לעשות הכי טוב, הצלחנו להקים מסעדה מיוחדת ויוקרתית עם אוכל אותנטי נהדר ומיוחד !! תודה רבה לך על זה שנתת לי להוביל את המערכת הגדולה הזו !! תמיד חיזקת אותי, עזרת, הדרכת, גרמת לי להיות בנדאם אחר. אני לא נפרד ממך לעולם אנחנו עוד נעשה משהו מיוחד ביחד, אך אני חייב להמשיך בדרך שלי, בדרך שאני מאמין ומדמיין האוכל !! תודה לכל הצוות היקר ! מגדלינה מסעדה מאוד חזקה ואני מאמין שתמשיך להתקדם ולהשתפר עוד יותר. תודה לכל הלקוחות שתמיד חיפשו איפה חמודי !! תודה על הפרגון !! תודה על ההזדמנות... אני יוצא לדרך אחרת למקום חדש לאוכל אחר !! תודה

A photo posted by Hmodi Okala (@hmodi_okala) on


לקראת המיזם החדש עזב בסוף השבוע האחרון עוקלה את המסעדה בה עבד זה שלוש שנים בתור השף התפעולי, מסעדת השף הערבית המודרנית מגדלנה. במהלך עבודתו במסעדה, שנחשבת לאחת מהמסעדות המובילות שפועלות כיום בישראל, עבד עוקלה בצמוד לשף המסעדה, יוסף (זוזו) חנא, ויחד יצרו השניים מטבח ערבי, מקורי ואסתטי במיוחד, שהוביל לביקורות חיוביות ואהדה בקרב חובבי אוכל בישראל. 

בפוסט הפרידה המרגש של עוקלה ממגדלנה הוא הסביר על הצפוי לו בעתיד, ועל הדחף לצאת ולפתוח מקום חדש משל עצמו, עם סוג אוכל אחר מזה שהוא רגיל לבשל במגדלנה. 

איטליאנו דה לה קוסטה. העלייה השנייה 96, בת גלים, חיפה. לא כשר.

לכל חדשות האוכל