"כבר מגיל 15 אני חוסכת כדי להקים לעצמי עסק, והשקעתי פה את כל הכסף שחסכתי עד עכשיו. נכון שגם אבא שלי שותף, אבל הוא לא מתערב בניהול ואת הכל אני עושה פה לבד", מספרת קורל גורן, רק בת 24, וכבר מנהלת את בבקה - אחת המאפיות הכי מיוחדות שנפתחו לאחרונה בתל אביב; כבר חודשיים שבכל בוקר יוצאים מהתנורים של בבקה פרעצלים (וגם מיני פרעצלים) מושלמים, ובאופן לא מפתיע (בכל זאת, טעמנו) מתברר שכבר בצהריים נכנס לאפייה סיבוב נוסף שלהם אחרי שתוצרת הבוקר נחטפת תוך שעות. גורן (שמשמשת גם כבעלים וגם כאופה במקום) מספרת שהפרעצלים הם המוצר הכי נמכר במאפייה ויש אנשים שמגיעים רק עבורם וקונים מגשים שלמים. 

כבר בגיל 15 החלה גורן לעבוד בימי שישי בבית קפה קטן בכפר שמריהו ומכרה שם כריכים ומאפים פרי ידה. בשנה האחרונה לפני גיוסה לצה"ל היא החלה לעבוד שם מדי יום, ואחרי השחרור, כשהבעלים של אותו בית קפה פתחו מקום נוסף (שפרה בית לחם) הם ביקשו ממנה לנהל אותו. גורן נשארה בשפרה כשנתיים וחצי, וכבר אז חלמה לפתוח מקום משל עצמה. לבסוף החששות היו גדולים מהחלום, והיא עברה לנהל סניף של רשת ג'ירף תוך כדי לימודי אפייה וקונדיטוריה בבית הספר דנון.

בבקה בייקרי (צילום: קורל גורן,  יחסי ציבור )
בבקה בייקרי | צילום: קורל גורן, יחסי ציבור

"תוך כדי העבודה בג'ירף הבנתי שאני רוצה מקום משל עצמי. התחלתי לחפש לוקיישן וחשבתי שייקח לי שנה למצוא אחד. בסופו של דבר תוך חודשיים מצאתי את המקום הזה והחלטתי שזהו. זה זה", מספרת הצעירה השאפתנית. כשאני שואל אם לא הפחיד אותה לפתוח בגיל צעיר כל כך מקום שהוא לגמרי שלה, היא עונה בכנות: "זה מפחיד מאוד, אבל הרגשתי שככל שאני אהיה מבוגרת יותר - כך אני אפחד יותר. אז עכשיו זה הזמן ללכת על החלום". בגילה הצעיר גורן כבר צברה נסיון של כמה שנים בניהול מסעדות, ולכן כל ענייני ניהול המלאי והבירוקרטיה כבר היו מוכרים לה מהעבר.

בבקה בייקרי (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
בבקה בייקרי | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

כריכי פוקצ'ה, בבקה בייקרי (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
כריכי פוקצ'ה, בבקה בייקרי | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

אז מה תמצאו בבבקה? תוכלו להגיע לקנות לחמים, עוגות ומאפים, אבל אם תרצו תוכלו גם לשבת ולאכול כריכים, קישים או סלטים באחד מהשולחנות שמחכים לכם במקום. ועכשיו לפירוט הנדרש: הפרעצלים שהוזכרו כאן למעלה מגיעים בשני גדלים; גדול (7 שקלים) ומיני פרצעלים עגולים (3 שקלים). אפשר גם לקחת כריך סלמון מהפרעצל הגדול (20 שקלים) ויש גם שלושה גדלים של כריכים בלחמים "רגילים" (12, 14 ו-19 שקלים) וכריכי פוקצ'ה ארוכים במילויים שונים (22-25 שקלים). תוכלו גם לקחת הביתה לחמים שלמים (20-25 שקלים) מתוך מבחר שכולל לחם כוסמין, לחם שיפון, לחם אגוזים וצימוקים, לחם קל ועוד. יש גם פיצות אישיות (28 שקלים), קישים, מיני בורקסים שמכינים פה במקום ופוקצ'ות עם תוספות משתנות.

עמדת הלחמים, בבקה בייקרי (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
עמדת הלחמים, בבקה בייקרי | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב
עוגות ויטרינה, בבקה בייקרי (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
עוגות ויטרינה, בבקה בייקרי | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

בגזרת המתוקים הלהיט הגדול של המקום הוא ללא ספק עוגות השמרים (39-45 שקלים); עוגת השמרים ריקוטה שטעמנו הייתה מעולה, ויש גם עוגת ריקוטה-פרג, עוגות שוקולד ופרסבורגר פרג קלאסי, וגם עוגות בחושות מסוגים שונים, ועוגות מוס שממתינות במקרר. עמדת העוגיות מלאה תמיד בעוגיות שוקולד, עוגיות בצק עלים וסוכר, עוגיות נוגט ועוד המון סוגים. כמובן שיש כאן גם עוגיות מלוחות כמו מקלות פרמזן, עוגיות שומשום מלוחות ועוד דברים טובים. אם תרצו תוכלו גם להזמין מראש מגשי אירוח מתוקים או מלוחים, עם עוגיות, מאפים או כריכים.

בבקה בייקרי. משה סנה 21, תל אביב יפו. 03-6418088. ראשון עד חמישי: 6:30-20:00 | שישי: 6:30-15:00. כשר