* קבוצת הפייסבוק פודוס – פודי'ז שומרי כשרות הינה בית לחובבי הקולינריה שומרי הכשרות. הקבוצה מאגדת פודי'ז, חובבנים ואנשי מקצוע, ודנה בעולם האוכל הכשר על מגוון היבטיו, תוך שאיפה לשנות את השיח על אוכל כשר בסצנת הקולינריה הישראלית. בקבוצה תמצאו גם טיפים, מתכונים, המלצות על בילויים קולינריים ובכלל, המון אוכל טוב למבינים בלבד *

>> לכל הכתבות של פודוס

אזור ירושלים

וול דאן
מפעל בשר המייבא ומגדל את העגלים באופן עצמאי, כך שהבשר מגיע לקצביות טרי ביותר. למפעל חמישה סניפים ברחבי הארץ ובקרוב ייפתחו עוד שניים. הקצבייה פורצת דרך בתחום הכשרות בכך שהצליחה לחבר בין כשרות בד"ץ העדה החרדית לרבנות מהדרין בשיתוף הרב שלמה עמאר, הרב הראשי לישראל, וכך נותנת מענה לכל הקהלים. בקצביות תוכלו למצוא את כל הנתחים בכשרויות הגבוהות ביותר כאמור, תוך הקפדה גבוהה על ניקיון, אמינות ושירות.

כשרות: בד"צ העדה החרדית ובד"צ רבנות מהדרין

וול דאן. המרפא 1, הר חוצבים; אליהב 21, רוממה; חי טייב 15, הר נוף – ירושלים | ישעיהו הנביא 4, מרכז מסחרי בית שמש | אחוזה 94, רעננה | טלפון: 02-536-3335

*בחודש הקרוב ייפתחו סניפים גם בצפת ובפתח תקווה

>> מתכונים ליום העצמאות

אטליז וול דאן (צילום: שמעון אסרף, יחצ)
אטליז וול דאן | צילום: שמעון אסרף, יחצ

אטליז רפאל צ'יקבא וקצביית מיט צ'ויס
מוסד ירושלמי וותיק המוכר כאטליז בוטיק למביני דבר. האטליז קרוי על שם הסב רפאל, מייסד המקום שהיה קצב עוד בגרוזיה ועד היום עדיין מגיע לחנות. באטליז רפאל מתמחים בבשר פרימיום טרי, החל מבקר משובח, דרך בשר כבש ובשר עגל רך ועד חלקי פנים ונתחים מיוחדים ולא שגרתיים. לאחרונה נפתחה חנות של האטליז בשם מיט צ'ויס, המציעה את הבשר האיכותי בכשרות מהודרת.

כשרויות: אטליז רפאל - רבנות, חלק בית יוסף, עטרה ומחפוד (לפי ההיצע) | מיט צ'ויס: - מהדרין הרב רובין.

אטליז רפאל. החרוב 10, שוק מחנה יהודה, ירושלים. 02-6240381 | קצביית מיט צ'ויס. אגריפס 88, ירושלים. 02-6770779

אטליז מזרחי
האטליז ממוקם בשוק מחנה יהודה ומתמחה בעוף ובשר איכותיים ובעיקר בריאים. כל העופות בחנות הינם עופות ללא אנטיביוטיקה, וגם נתחי הבשר הנמכרים הינם ברובם שחיטה מקומית של בקר מרמת הגולן, שגדל בתנאים נאותים וללא אנטיביוטיקה. האטליז מקפיד על ניקיון יסודי גם בחנות עצמה וגם בבהכנת הנתחים ללקוח. עוד אפשר למצוא במקום: סטייקים ביישון עצמי.

כשרויות: עופות - רבנות מהדרין או אוירבך. בשר - חלק בית יוסף עטרה או רבנות.

החרוב 13, שוק מחנה יהודה, ירושלים. 02-6243939 

ברכת שמואל
אטליז חדש יסית שכבר זכה לעורר הדים בקרב חובבי הבשר. האטליז מתמחה במוצרי פרימיום בכשרויות הגבוהות ביותר. לאטליז מותג פרטי בשם שמילו, המציע נתחי בשר טרי ונתחים קפואים מבשר טרי המיוצרים מבקר שגדל במרעה חופשי ברמת הגולן ומבטיח מאה אחוז אחריות על מוצרי המותג. האטליז מחזיק גם במקרר יישון ומציע סטייקים המיושנים 30-90 יום מעגלות מבכירות וממוינות מרמת הגולן.

כשרויות: עופות - רבנות מהדרין, הרב רובין ומחפוד. בקר - רבנות, מחפוד ועטרה.

דרך החורש 90, רמות, ירושלים. 02-5866900

 

שמילו. אטליז וחנות (צילום: אסף קרלה, יחצ)
שמילו. אטליז וחנות | צילום: אסף קרלה, יחצ

אטליז רופא
אטליז ותיק ומוכר בעיר הבירה. מעבר לבשר איכותי, מציעה החנות מבחר מוצרים בייצור עצמי כמו קבבים, המבורגרים וקציצות, כולם ללא תוספות וללא חומרים משמרים. בין היתר תמצאו פה גם מוצרים ייחודיים כמו נקניקיות כבד חריפות, ואם התמזל מזלכם אפילו וואגיו מובחר וכשר כמובן.

כשרות: בשר - חלק בית יוסף, עופות - רבנות מהדרין.

דהומיי 3, קרית מנחם, ירושלים. 02-6433667 

אטליז אורי עדיקא
מראשוני האטליזים בירושלים, עם ותק של חמישים שנה. האטליז, הממוקם בשכונת תלפיות, מציע בשר טרי ואיכותי מעגלות צעירות בלבד שרובן נשחטו בארץ. בנוסף ניתן להשיג קבבים, המבורגרים ונקניקיות מרגז בייצור עצמי ממאה אחוז בשר ואף וואגיו מובחר מדי פעם. באטליז תמצאו גם עופות ודגים טריים.

כשרויות: חלק בית יוסף, עטרה, לעיתים גם מחפוד.

האומן 16, תלפיות, ירושלים. 02-6796638 

עידן הבשר
אטליז מקצועי שמקפיד על איכות ומלקט את הנתחים הטובים ביותר מכל ההיצע הכשר. האטליז מציע גם עופות טריים וכן קבב והמבורגר בייצור עצמי מבשר טרי.

כשרויות: חלק בית יוסף, עטרה ומחפוד.

פארן 7, רמת אשכול, ירושלים. 02-5818755 

מעדני הכי טרי
אטליז המציע בנוסף לבשר גם מעדניה עם מגוון רחב של חומרי גלם ומוצרים נלווים למטבח. באטליז תמצאו עופות טריים הניזונים מתזונה צמחית ללא אנטיביוטיקה ובשר בקר איכותי שחלקו מגיע מרמת הגולן וחלקו מיובא מארגנטינה. מוכרים כאן את כל נתחי הפרה, עם שירות חיתוך וקיצוב לפי בקשת הלקוח.

שניאור זלמן 1, מתחם תחנת דלק ניות, ירושלים. 02-6795168 

יגאל חזן
אטליז ותיק בבית שמש שקם ב-1964 ופועל מאז כעסק משפחתי המנוהל היום על ידי הדור הרביעי. האטליז מתמחה בטיפול בבשרים המגיעים מבקר טרי שגדל בצפון ונבחר בקפידה, ומייצר באופן עצמאי נקניקיות מרגז מרוקאיות מסורתיות, טחול ממולא ולאחרונה נכנס לתפריט קבב ממולא טחינה שזוכה להצלחה רבה. לצד האטליז - חנות עם מוצרים נלווים: מבחר ענק של סכינים במחירים מצוינים, בוצ'רים, גרילים, מעשנות ועוד.

כשרויות: עופות - מהדרין. בשר - חלק רבנות, עטרה בית יוסף, מחפוד.

כיכר נוימן 60, מרכז מסחרי בית שמש 02-9918888 

אזור המרכז

משק לגזיאל
קצביית בוטיק ותיקה ומוכרת המספקת בשר ישראלי מגידול מקומי. הקצבייה הוקמה לפני כשישה עשורים במטרה לשווק את תוצרי הגידול של משק לגזיאל ממושב גנות, אך עובדת כיום עם מגוון חוות ברחבי הארץ. בלגזיאל תמצאו היצע רב של נתחים איכותיים ואנשי מקצוע שישמחו להדריך אתכם ולענות על כל שאלה.

כשרות: בהשגחת הרבנות פתח תקווה, מחזיקים גם בשר חלק (רבנות) לפי שיטת בית יוסף.

עוזיאל 83, רמת גן. 03-762420ר | נחשון 28, פתח תקווה 03-7414864

משק לגזיאל - קצבייה (צילום: לינוי דרור. סטיילינג: לינוי דרור, יחצ)
משק לגזיאל - קצבייה | צילום: לינוי דרור. סטיילינג: לינוי דרור, יחצ

בנימין - בוטיק של בשרים
קצביה מוערכת במודיעין המציעה ליין של מוצרי בשר איכותיים ללא תוספים. זהו המקום למצוא בו נתחים מובחרים המיועדים למעשנה, בישול וברביקיו, כמו גם ציוד נלווה. המקום מתגאה בכך שהוא בוחר את בשריו בקפידה מספקי בוטיק ייחודיים. ניתן למצוא גם עוף איכותי הגדל ללא אנטיביוטיקה.

כשרות: המקום בהשגחת הרבנות מודיעין. בשר - מגוון רחב של כשרויות: חלק בית יוסף, עטרה, לובאביץ, מוצפי, מחפוד ועוד. עופות: מהדרין הרב אוירבך.

מנחם בגין 21, מודיעין. 08-6186565 

שלושה קצבים
בית קולינרי מעודכן עם ותק מצטבר של שלושה דורות: עסק של משפחה ממושב בצרה שעבר מסב לאב לבן, אך לא מפסיק להתחדש. חוץ מנתחי בשר ועופות במגוון עשיר, תמצאו באטליז גם ערכות מוכנות של בשרים ומרינדות מיוחדות שמכינים במקום ומתאימות לבישול, אפייה או צלייה. הקצבים מנוסים ומיומנים וישמחו לתת טיפים ומתכונים מיוחדים. במקום קיימות גם מחלקת דגים טריים, מחלקת יינות ואלכוהול ומחלקת ציוד נלווה.

כשרות: הקצביה בהשגחת הרבנות חולון וגבעת שמואל (בהתאם לסניף). בשר - הרב מחפוד ועטרה, הכל חלק. עופות - מהדרין (הרב אוירבך והרב מחפוד).

הערבה 25 (מתחם הולמס פלייס), גבעת שמואל. 03-6324634 | פנחס איילון 13, חולון. 03-8002626

 

3 קצבים - חנות (צילום: יוסי פנחס, יחצ)
3 קצבים - חנות | צילום: יוסי פנחס, יחצ

אטליז שולי
אטליז משפחתי ותיק בבעלות משפחת שרעבי מפתח תקווה. המקום הוקם לפני כארבעים שנה על ידי סבא של שולי, ושולי עצמו העביר את ילדותו לצד סבו הקצב ולמד ממנו את סודות המקצוע. באטליז שולי ניתן למצוא את כל סוגי הבשר, העופות וההודו בכשרות מהודרת, נתחי קצבים מיוחדים, חלקים פנימיים, נתחים בדרגות יישון שונות ועוד.

כשרות: בשרים ועופות חלק לשיטת הבית יוסף, בכשרויות מחפוד ומוצפי.

חיים עוזר 7, פתח תקווה. 03-9308688

אסאדה
אטליז מוערך בפתח תקווה, המשמש גם כקייטרינג וגריל בר. החברה מתמחה בשיווק בשרים איכותיים לגריל ואסאדו מדרום אמריקה והגולן, ללא כימיקלים ותוספות. חוץ מבשר תוכלו למצוא שם בוצ'רים, סכיני בשר, תבלינים, רטבים וכל מה שנחוץ כדי להבטיח תוצר מעולה, כמו גם יעוץ מצוות מקצועי שמאד אוהב את מה שהוא עושה.

כשרות: בהשגחת רבנות פתח תקווה, מחזיקים בשר חלק לשיטת הבית (תוצרת חו"ל), ניתן למצוא גם כשרות עטרה, בהתאם למלאי.

בן ציון גליס 15, פתח תקווה. 03-9043633

 

אסאדה - אטליז (צילום: אלי בוחבוט, יחצ)
אסאדה - אטליז | צילום: אלי בוחבוט, יחצ

אטליז הקצבים
חנות בוטיק קטנה בשעריה ששמה עובר מפה לאוזן בין אניני טעם. החנות, בבעלות משפחת נשיא, קיימת כשלושים שנה ומשווקת בשרים בגידול ישראלי מרמת הגולן. האטליז עובד עם כל החוות האיכותיות, הבשר מגיע טרי ומיושן במקום. זהו המקום למצוא בו וואגיו או נתחים נדירים אחרים.

כשרות: בשר - חלק עטרה, עופות - מהדרין.

הנביאים 30, שעריה, פתח תקוה. 03-9335646 

צמד קצבים
קצביית בוטיק שהוקמה על ידי זוג קצבים חברים, איתמר קאפח ורועי גושן, והפכה לשם דבר. הקצבייה נחשבת למקום איכותי עם אנרגיות טובות, ייעוץ אכפתי וסחורה איכותית ונקיה, כולל נתחים המיושנים במקרר יישון במקום.

כשרות: המקום כשר בהשגחת הרבנות גני תקווה. קיימת אפשרות להזמין בשר בכשרויות מהודרות (מחפוד, עטרה וכו').

הנגב 19 (רחבת הצופים), גני תקווה. 03-9498454

 

צמד קצבים - קרית אונו (צילום: מקומון אונו ניוז, יחצ)
צמד קצבים - חברים מגני תקווה | צילום: מקומון אונו ניוז, יחצ

מרכז הבשר אבי
קצביה ותיקה בשכונת תל חיים בתל אביב. עם בשרים טריים יום יום, משוישים היטב ובאיכות מעולה. תמצאו שם גם המבורגרים, קבבים ונקניקיות עבודת יד ממתכון ביתי, ומגוון מוצרים משלימים. ניתן להזמין משלוחים.

כשרות: המקום בהשגחת הרבנות תל אביב. עופות - מהדרין, בשרים - חלק בשיטת הבית יוסף (עטרה, מחפוד) ורבנות.

משה שטיינשניידר 9, תל אביב יפו. 03-6316638

בשרה - בשר, יין, אהבה
קצבייה ומעדנייה בתל אביב המשווקת בשר מקומי של עגלות ישראליות מגזעי אנגוס וסימנטל שגדלו במרעה טבעי וללא אנטיביוטיקה. בנוסף תוכלו למצוא במקום רטבים מאיטליה, יינות ועוד המון הפתעות קולינריות.

כשרות: בהשגחת הרבנות תל אביב, קיימת גם זמינות גבוהה לבשר חלק.

עמק ברכה 35, תל אביב יפו. 03-6582078

לה בוצ'רי
קצביית בוטיק עם אוירה ביתית וחמה בראש העין המציעה מגוון נתחים שקרניבורים אוהבים וציוד מקיף לחובבי הבשר: החל מסט מקצועי למנגליסט, דרך מעשנות בשר ועד יינות של יקבים מקומיים, רטבים ותבלינים.

כשרות: המקום בהשגחת הרבנות המקומית ראש העין. עופות - רבנות מהדרין, בקר - חלק רבנות, או חלק בכשרות עטרה או מחפוד.

העבודה 5, ראש העין. 03-9660995

לה בוצ'רי - קצבייה (צילום: לה בוצ'רי, יחצ)
לה בוצ'רי - קצבייה | צילום: לה בוצ'רי, יחצ

 

קצביית האחים אהרן
קצבייה משפחתית עם סיפור בן יותר מ-190 שנה שהתחיל בשוק היהודי בעיראק, אז הוקם האיטליז הראשון על ידי הסבא רבא. הסבא עלה לארץ, הקים חנות בשר חדשה בשוק התקווה, ונכדיו ממשיכים בכבוד את המסורת ומספקים בשר איכותי ברמה גבוהה לאלפי לקוחות. במקום משתמשים בשיטות חיתוך מיוחדות שעברו מאב לבן ותערובות תבלינים סודיות (לא יתנו את המתכון, אבל ישמחו לתת עצות). ניתן גם להזמין משלוחים.

כשרות: כל המוצרים כשרים בהשגחת הרבנות תל אביב, מוצרי העוף וההודו בכשרות מהדרין. חלקי בקר, עגל וטלה בכשרות חלק מהדרין לשיטת הבית יוסף או בד״צ בית יוסף עטרה (בהזמנה מראש).

רח' נוריאל 7 (שדרת הבשר), שוק התקווה, תל אביב. 03-3767277.

צארום
בלב אזור התעשייה של גבעתיים, שוכנת קצבייה ותיקה ואיכותית בת שלושים שנה, צארום בשרים. בקצבייה אפשר למצוא מגוון רב של נתחים בשיטות קיצוב וחיתוך שונות, וכן מוצרים מיוחדים כמו קבבים על מקלות קינמון, קציצות ממולאות בטחינה ועוד. ניתן להזמין משלוחים.

כשרות: המקום בהשגחת הרבנות גבעתיים, הבשרים והעופות: רבנות.

תפוצות ישראל 6, גבעתיים. 03-7319532 

אטליז רפי ובניו
האטליז של רפי לוי ובנו ראובן הוא אטליז משפחתי ואהוב ברמלה, המציע מגוון רחב של בשרים, עופות ודגים, תוך הקפדה על בשר חלק, במחירים נוחים.

כשרות: כל הבשר חלק לשיטת הבית יוסף, בהשגחת הרבנות רמלה. ניתן גם להשיג נתחים בכשרות של מחפוד ועטרה.

ז'בוטינסקי 5, רמלה. 08-925-3034 

דרום אמריקה
אטליז שהוקם על ידי רפי קורנפלד ז"ל, עולה חדש מארגנטינה, אשר ספג מילדות את אהבת הבשר מאביו, שהיה בעל חוות בקר בערבות הפמפס. המקום מתמחה בייצור ושיווק בשרים לגריל ולאסאדו מדרום אמריקה וניתן למצוא בחנות מוצרי פולקלור דרום אמריקאים, יינות וציוד לגריל ולמטבח, הכל באווירה טובה ושמחה.

כשרות: רבנות, בהשגחת רבנות בית דגן.

אזור התעשיה טרוגוזין (בין כפר חב"ד לבית דגן). 03-9014730

קצביית דרום אמריקה (צילום: עופר ויזל, יחצ)
קצביית דרום אמריקה | צילום: עופר ויזל, יחצ

 

הקצבייה נעים
קצבייה ותיקה ואמינה ביבנה הפועלת משנת 1959 ומציעה את כל סוגי הבשרים והעופות באיכות מעולה וטרייה: נתחי בקר איכותיים, כבש, אווז, קבב ייחודי ואף שיפודים למתקן שווארמה ביתי, והכל בהקפדה על בשר חלק וכשרויות מהודרות.

כשרות: כל בשר הבקר חלק לשיטת הבית יוסף (עטרה, מחפוד ו/או חלק רבנות). עופות - מהדרין.

העצמאות 52, יבנה. 08-9431578 

נתחים - קצבית בוטיק
אטליז בוטיק בבעלות יאיר מנדלוביץ. חוץ מנתחי בשר ברמה גבוהה מיושנים במקום, תמצאו באטליז נקניקים עבודת יד במגוון מילויים, קציצות מצוינות, תערובות מוכנות לעראייס וציוד נלווה לחובבי הבשר. הבעלים יעניק בשמחה ייעוץ עם חוש הומור, הסברים מדויקים על כל סוגי הבשר ומתכונים מעניינים.

כשרות: בהשגחת הרבנות יבנה. בשר - החל מכשרות רבנות רגילה, דרך בשרים חלק וכן כשרויות מהודרות ובדצ"ים, בהתאם להיצע. עופות - מהדרין. ניתן גם להזמין אונליין.

הנחשול 22, יבנה. 054-7090709

נתחים. קצבייה ביבנה (צילום: שלושה צלמים, יחצ)
נתחים. קצבייה ביבנה | צילום: שלושה צלמים, יחצ

 

שרולה קצבים
קצבית בשרים משובחים באריאל מבית מסעדת שרולה. באטליז תמצאו נתחי בשר ישראלי טרי ללא אנטיביוטיקה ובליווי וטרינרי: אנטרקוט, סינטה, סטייק פילה, המבורגר, קבבים, פרגיות ועוד, המתאימים לגריל ולתבשילים, וגם נתחים למעשנה.

כשרות: המקום כשר בהשגחת רבנות אריאל. בשרים - חלק בד"צ בית יוסף, עופות - מהדרין.

דרך הציונות 21, אריאל. 03-7788565 

אסף אקלר
אסף אקלר הוא איש בשר מוכר מתחום הקייטרינג, ולאור בקשת קהל הלקוחות שלו פתח ליין של שיווק בשר איכותי, אשר הוא מקצב בעצמו. כל המוצרים ממוינים ומגיעים ארוזים בוואקום ובמידת הצורך בצידנית שומרת קור.

כשרות: רבנות חלק לשיטת הבית יוסף. ניתן למצוא הכשרים מהודרים (מחפוד, עטרה).

הצאלים 5, ראשון לציון. 052-7330002. בתיאום מראש. יש נקודת מכירה גם ברחובות 

קצביית פמילי מרקט
לאחר הפעלת קצביות מצליחות במספר סופרמרקטים, פתח אורן צרף קצבייה חדשה בתל מונד. במקום אפשר למצוא את כל סוגי נתחי הבשר והעופות הטריים, וגם נתחים מיוחדים כמו פיקניה, סטייק על העצם, סינטה מומלצת ועוד.

כשרות: בשר - הרוב רבנות, יש גם נתחים מסוימים בכשרות חלק בית יוסף. עופות - מהדרין.

הדקל 47, תל מונד. 053-3636345 

אזור הצפון

Meat&fish כרכור
מיט אנד פיש הינו בית עסק חדש יחסית באזור כרכור המציע עופות, בשר ודגים טריים. אפשר למצוא פה גם נתחים מיוחדים כמו פריים ריב סטייק, דנבר קאט, פילה מיניון, סטייקים מיושנים על עצם ועוד.

כשרויות: בקר - רבנות, חלק, בקרוב גם מחפוד. עופות - מהדרין הרב אוירבך.

המייסדים 40, כרכור. 04-610-4444 

אטליז בן חמו
מהאטליזים הוותיקים והמוכרים בארץ. האטליז שייך למשפחת קצבים בעלי שם שרכשו עוד במרוקו ידע רב וניסיון בשחיטה כשרה ובטיפול בנתחי בשר טרי ואיכותי. במקום נתחים מובחרים לצד מוצרי בשר ייחודיים בייצור עצמי כמו נקניקיות מרגז וקציצות מבוקשות. האטליז מציע את כל סוגי הנתחים, גם כאלה שקשה יותר להשיג.

כשרויות: רבנות אור עקיבא. ניתן למצוא גם נתחים בכשרויות מהודרות.

הרב קוק 1, אור עקיבא. 04-6100463 

הקצביה דנן בשרים
קצביית בוטיק כשרה המהווה מרכז קולינרי לאוהבי הבשר. הקצבייה, בהנהלת הקצב מוריס דנן, בעל 30 שנות ניסיון, מעסיקה את כל בני המשפחה ומתמחה בעיקר בבשר מקומי לצד מוצרים מיוחדים בייצור עצמי כמו מעורב, פרגיות ממולאות, עוף ממולא ונתחים מתובלים לתנור. ניתן להשיג בחנות אנטרקוט עגלה מיוחד משויש היטב.

כשרות: רבנות, חלק בית יוסף. לעיתים ניתן להשיג עטרה.

הרצל 82, נהריה. 04-8558369

מעדני בשר יקנעם
האטליז, בניהולו עובד מזרחי, בעל ותק של 40 שנה בתחום הבשר, מייצר את כל הבשר במפעל ייחודי ומציע בשר מאה אחוז, ללא כל תוספות.
אצל עובד תמצאו נתחי עוף ובשר איכותיים כמו פלט-איירון ובלק אנגוס טרי שמגיע בהטסה מנברסקה שבארה"ב, לצד מוצרים בייצור עצמי כמו קבבים, נקניקיות צ'וריסוס, חטיפי אסאדו ועוד. במקום תוכלו לרכוש גם מגוון סכיני בשר מקצועיות, ציוד לברביקיו, בוצ'רים לחיתוך והגשה, פחם מקצועי, צ׳אנקים, שבבים, פלטים, מדי חום, ציפורני דוב לפירוק בשר, כפפות שחורות עבות לעבודה עם נתחים חמים ועוד.

כשרויות: המקום מפוקח ע"י צוהר. כשרות בשרים: רבנות, יש גם מספר נתחים בכשרות חלק.

התעשיה 5, יוקנעם עילית. 04-9935641 

גיליס
חווה, אטליז, קצבייה ומסעדה משפחתית המנוהלת על ידי אב ובן, יוסי וראובן גיליס, מומחים לגידול בקר ולבשר איכות. יחד הם אחראים לשרשרת כולה, מהפרות שגדלות על מרעה ירוק ברמת הגולן ועד הסדנאות שהם מעבירים במושב נוב. הבשרים באיכות גבוהה מאד, נחשבים לשם דבר ומבוקשים מאד בקרב חובבי הבשר שומרי הכשרות, והם נמכרים במקום ובמשלוחים לבית הלקוח בכל רחבי הארץ מדי שבוע.

כשרות: הבשרים בכשרות מועצה דתית רמת הגולן, יש גם בשר חלק רבנות, בהתאם למלאי.

משק גיליס, מושב נוב. 04-6763555 

ראול קצביית בוטיק
ראול סטביצקי החל לעסוק בבשר עוד בארגנטינה ומתמחה בעישון בשר, מבחירת הנתחים המשובחים ועד ההגשה ללקוח. עם הסבלנות והאהבה שלו לבשר והיחס האישי לכל לקוח רכש ראול קהל מעריצים מכל רחבי הארץ.

כשרות: רבנות קרית מוצקין, ניתן להשיג בשר חלק מעת לעת.

דרך עכו 271, מרכז מסחרי נווה גנים, קרית מוצקין. 077-7001608 

משק אנקוה
משק אנקוה מגדל כבר 40 שנה עדר בקר בנחל מיצר. לפני שלוש השנים החליטה המשפחה להקים קצבייה שתשווק את מוצרי המשק. בקצבייה ניתן להשיג את כל חלקי הבשר באיכות ובטריות הכי גבוהות שיש. במקום יש גם שף המייצר נקניקיות, קבבים ועוד. מוצרי הקצבייה נשלחים לכל חלקי הארץ.

כשרות: כשר רבנות, בשר - חלק בית יוסף, חלק עטרה. עופות - מהדרין.

מושב אליעד, רמת הגולן. 077-7930726

300 גרם, מושב בצת
קצביית בוטיק המשתייכת למסעדה בעלת אותו שם. בקצבייה אפשר להצטייד בבשרים המוכרים ממנות הדגל של המסעדה, שעברו חיתוך ותהליכי יישון ועישון מיוחדים. במקום ישמחו לייעץ לכם על הבשר והכנתו, ומתקיימות גם סדנאות בשר. את הבשרים הטחונים של 300 גרם ניתן להשיג גם ברשתות המזון באזור הצפון.

כשרות: מהדרין

בצת, גליל מערבי. 072-3951758

אזור הדרום

אחים דובקין
חיים ודביר נולדו במושב בעוטף עזה למשפחה שהקימה בריכות דגים. אחרי השירות הצבאי ביחידות מובחרות חזרו האחים למושב במטרה לפתח ולנהל את המשק המשפחתי. הם הקימו מפעל בוטיק לדגים, קצביית פרימיום ומעדנייה המשלבת תוצרת ישראלית עם הפתעות קולינריות מרחבי העולם. בקצבייה תמצאו נתחים איכותיים כגון וואגיו, אנגוס, בקר חי בריא מרמת הגולן, טלה, אווז, נתחי פרמיום מיושנים בתהליך מיוחד ועוד. למקום חנות מקוונת המספקת שירות משלוחים לרחבי הארץ.

כשרות: המקום בהשגחת הרבנות שדות נגב. בשרים במגוון סוגי כשרות: רבנות, מחפוד, בית יוסף רבנות מהדרין ועוד.

מושב תקומה 17, עוטף עזה. 077-9973291     

האחים דובקין - קצבים (צילום: האחים דובקין, יחצ)
האחים דובקין - קצבים | צילום: האחים דובקין, יחצ

 

קורקבדוס
מדובר באטליז הוותיק ביותר בנתיבות. הוא נוסד בשנת 1967, ומתפקד מאז ועד היום כעסק משפחתי מצליח. במקום תמצאו מגוון בשרים, לרבות נתחי פרימיום כמו טומהוק, פריים ריב, אנגוס משויש, אנטרקוט ועוד, אבל הייחודיות האמיתית טמונה במתכונים המשפחתיים (כמו טחול ממולא ומרגז הבית בדרגות חריפות שונות) ובשיטות חיתוך שעוברות מדור לדור.

כשרות: הבשר הינו כשר ומוכשר. ניתן למצוא גם הכשרים מהודרים כמו בד"ץ, מחפוד ועטרה. עופות - כשרות רבנות ומהדרין.

שדרות ירושלים 430 (כיכר הכוכב), נתיבות | שפירא 12 (בכניסה לעיר), נתיבות. 08-3810006 

הבשרים של תומר
מפעל בשר המשווק סחורה לכל הארץ ומפעיל שתי קצביות בוטיק בהן תמצאו את כל סוגי הבשרים, לרבות סדרת פרימיום הכוללת מבחר נתחים כמו טומהוק עגלה מקוצב, סטייק פריים-ריב עגלה, פיקניה שפיץ צ'אך, שייטל קאמפ סטייק ועוד.

כשרויות: בשר - בד"צ בלבד: עטרה, מחפוד, בעדני, אשפר, בית יוסף. עופות - רבנות מהדרין וניתן למצוא גם בד"צ.

סניף חנות המפעל: הפנינים 3, אזה״ת הצפוני, אשקלון | סניף השוק: העבודה 80, מסוף דוד רמז אשקלון. להזמנה טלפונית: 050-9977037 

קצביית סרוסי
אלי סרוסי היה ילד אשר עבד לצד אביו באטליז בעיר העתיקה בבאר שבע. הילד גדל ואיתו גדלו החלומות, וב-2014 הקים גם מפעל מקומי לבשר, המייצר נקניקיות, המבורגרים, קבבים, חלקי פנים ממולאים ועוד, עם הטעם המיוחד המזוהה עם הקצבייה. חוץ מתוצרי המפעל תוכלו למצוא אצל סרוסי נתחי בשר משובחים ומיושנים, עופות, תבלינים, מעשנות, מטבחי חוץ ועוד. לעסק חנות מקוונת להזמנות.

כשרות: כשרות רגילה והרוב חלק. ניתן גם להשיג מוצרים בכשרויות בד"צ.

חנות המפעל: תחנת דלק פטרול, רחוב הדקל 1 באר שבע | החרש 58, נתיבות | מתחם מבנה, להבים. 050-274444 

לקבוצת פודוס גם לוח פעיל בשם לוח פודוס המרכז מגוון בעלי מקצוע ונותני שירותים בעולם הקולינריה הכשרה.

מכירים אטליזים נוספים כשרים? הגיבו בתגובות למטה ובפוסט המתעדכן בקבוצת פודוס.