ג'פניקה

מה הזמנו? בג'פניקה יש מינימום הזמנה של 40 שקלים. אנחנו הזמנו ארוחה עסקית שכללה קומבינציית טוקיו עם 6 יחידות מאקי בטטה בטמפורה, 4 יחידות פוטומאקי טונה, אספרגוס ואבוקדו ו-6 יחידות מאקי סלמון סקין עם מלפפון ועירית. בנוסף הזמנו, במסגרת העסקית, מנת פתיחה של סלט אצות ווקאמה וסודה. בסך הכל שילמנו 51 שקלים לארוחה ועוד 9 שקלים דמי משלוח. סך הכל: 60 שקלים.

זמן הגעה: שעה.

על קצה המזלג: לא הזמנו משלוח מסושי ג'פניקה כבר שנים, ועדיין, היה בנו משהו ששמר חסד נעורים למותג. גם המראה של מארז הסושי של ג'פניקה היה חינני ועשה חשק. כל זה נהרס ברגע שפתחנו את סלט הווקאמה. ריח לא נעים עלה מהסלט, לצד הרבה יותר מדי נוזל שנשפך מהקופסה כאילו הייתה מארז מיץ. זה לא השתפר עם מבחן הטעם, שהיה בהחלט נוראי. הסלט נזנח הצדה ועברנו למנה העיקרית - הסושי. גם כאן לא חל שיפור מבחינת הטעמים, בייחוד כי הטונה לא הרגישה כמו טונה. הרולים האחרים היו סבירים. מאקי הבטטה היה פשוט וחביב, ורול הסלמון סקין היה טעים עם הביס הראשון, והפך למוזר בביס הבא.

בשורה התחתונה: מראה נאה, איכות לא בשמיים, עם נפילה חדה בגזרת סלט האצות. המחיר אמנם לא גבוה להחריד, אבל ארוחה טובה זאת לא הייתה. 

ג'פניקה סושי (צילום: שי בן אפרים,  יחסי ציבור )
לא הרשימו. ג'פניקה | צילום: שי בן אפרים, יחסי ציבור

הסושייה

מה הזמנו? ארוחה עסקית של קומבינציית סושי ובה 4 יחידות פוטומאקי סלמון עם אבוקדו, מלפפון וגזר, 4 יחידות מאקי שרימפס, 4 יחידות מאקי דג לבן ו-4 יחידות אינסייד אאוט עם סלמון צלוי ומלפפון. למנה ראשונה הזמנו כחלק מהעסקית סלט אצות ווקאמה קטן וקולה זירו. שילמנו 49 שקלים לארוחה ועוד 8 שקלים דמי משלוח. סך הכל: 57 שקלים. 

זמן הגעה: 40 דקות.

על קצה המזלג: המשלוח של הסושייה היה מהנה ויעיל. הזמנו דרך המחשב (לג'פניקה נאלצנו להתקשר), והמתנו מעט מאוד זמן. גם המחיר היה נחמד, פחות מ-60 שקל למנה לא קטנה. כאן, בשונה מג'פניקה, סלט האצות היה נחמד ועשיר: מלבד האצות, ששמרו על פריכותן, היו בו טופו, נבטים, מלפפון פריך ורוטב ווסאבי כיפי שאפשר היה להוסיף. בקיצור, מנה ראשונה שהשקיעו בה. הבעיה התחילה עם הסושי, שהיה פשוט לא טוב - מהריח הראשוני שמכה באף באופן לא נעים במיוחד ועד הטעם (והעובדה שאפילו סויה לא קיבלנו במשלוח. וסושי כזה בלי סויה זה באסה). סושי לא מרשים, שבאחד הרולים שלו לא הצלחנו לזהות אפילו באיזה דג מדובר. 

בשורה התחתונה: התחיל מבטיח ונגמר במפלה רצינית. אין לנו אלא להכריז על הסושייה כעל הרע במיעוטו, שכן היא גרפה (מעט) נקודות יותר מהמתחרה. אבל אל תטעו: על שני המשלוחים ניתן להצהיר כגורמי טעם לוואי לא נעים, שממשיך איתנו לכל אורך היום. 

>> בפעם שעברה ערכנו את מבחן המשלוחים ההודי הגדול

>> אנחנו לא רוצים להלחיץ, אבל הנה מתכונים לראש השנה