פילדלפיה

מה הזמנו? לראשונה לקחנו מנה של הכנפיים המיתולוגיות של דיקסי (33 שקלים), ולעיקרית דיל צהריים של כריך שניצל קלאסי (50 שקלים), עם תוספת הום פרייז (6 שקלים אקסטרה) וספרייט. בסך הכל שילמנו 97 שקלים, כולל 8 שקלים דמי משלוח.

זמן הגעה: 60 דקות.

מה חשבנו? המשלוח של פילדלפיה, האחות הקטנה והממזרית של מסעדת דיקסי הוותיקה של חיים כהן, המתין לנו כמה דקות על השולחן - וזה לא היה קל. לא רק כי חיכינו וחיכינו והמשלוח מבלאק בושש להגיע, אלא בעיקר בגלל הריחות המטריפים שעלו מהקופסאות.  

כנפיים דיקסי תלאביב איט (צילום:  יחסי ציבור )
הכנפיים של דיקסי. המעמד המיתולוגי התגלה כמוצדק | צילום: יחסי ציבור

כשטעמנו שוב את הכנפיים המיתולוגיות, מה שלא עשינו כבר אי אלו שנים, שוגרנו באחת אחורה ונעטפנו בתחושות נוסטלגיות מתוקות, חריפות ומלוחות. זה היה מדהים, ובכל זאת אחרי כמה ביסים פשוט לא יכולנו להמשיך. הכנפיים של דיקסי טעימות, אין ספק, אבל הן גם שומניות ועשירות באופן שלא מאפשר לאכול מהן הרבה, לפחות אם אתם אנחנו. אותו הדבר ההום פרייז: תפוחי אדמה מהבילים השוחים ברוטב זהה לזה של הכנפיים, שאין מצב לא ליהנות ממנו אבל איום הצרבת נמצא בו תמיד.

בכריך השניצל הטעמים היו מעודנים בהרבה. קיבלנו לחמנייה ענקית ובה שניצלים מכובדים ופריכים, וגם כמות מכובדת של רטבים, חמוצים ועגבנייה. בסך הכל זה היה יופי של כריך שחתם יופי של משלוח.

בשורה התחתונה: שומני, מנחם, נהנינו. 


בלאק

מה הזמנו?מנה ראשונה של כנפיים חריפות (35 שקלים) ועסקית של שניצל בורגר, כלומר שניצל בלחמניית המבורגר, בתוספת צ'יפס וסודה (59 שקלים). שילמנו 108 שקלים – כולל 15 שקלים דמי משלוח.

זמן הגעה: שעתיים וחצי (כן, קראתם נכון).

מה חשבנו? כאן הסיפור היה שונה לחלוטין מכל מה שאנחנו רגילים אליו בהזמנת משלוח. הכל התחיל כשהזמנו מאתר זאפ רסט כרגיל. קיבלנו מסרון שמהווה אסמכתא להזמנה ואף מייל לגיבוי, והתחלנו במסע ההמתנה. לאחר שעה ומחצה שבהן ההזמנה לא הגיעה, התקשרנו לרשת. או אז התבשרנו שלא התקבלה מאיתנו הזמנה מעולם.

לאחר אי אילו הצטדקויות, מרשת בלאק עצמה כמו גם מזאפ רסט, הזמנו את המשלוח מסניף אחר של בלאק, והוא הגיע לאחר 40 דקות. בסך הכל יוצא שהמתנו למעלה משעתיים וחצי בשביל כנפיים ושניצל.

כשהאוכל כבר הגיע היה קשה שלא לשפוט אותו לחומרה, לאור היחס שקיבלנו מהרשת (גם אם אתם פועלים בשיטה של זכיינות, עדיין צריכה להיות איזשהי קולגיאליות רשתית). המנה העיקרית הייתה הטובה במשלוח. הלחמנייה הייתה טרייה, השניצלים מצוינים והתוצאה הכללית טעימה. מה שאי אפשר להגיד על הצ'יפס, שהיה עייף ומטוגן יתר על המידה, ועל הכנפיים, שהיו אנמיות לחלוטין ומתוקות רצח (מאוד מוזר כשמה שהזמנו היה מנה בשם כנפיים חריפות).

בשורה התחתונה: עם ובלי קשר לתלאות ההזמנה, המשלוח מבלאק לא היה מוצלח במיוחד. הכנפיים היו משמימות ומתוקות, הצ'יפס גרוע והמנה העיקרית אמנם טובה - אך לא מספיק בשביל לחפות על כל היתר. בסך הכל, המשלוח של דיקסי ניצח בכל פרמטר. 

מזאפ משלוחים ביקשו למסור בתגובה: "אנו מתנצלים על המקרה. לאחר בדיקה עלה כי מדובר בתקלה טכנית במערכת שלנו והנהלים חודדו על מנת שמקרה כזה לא יחזור".

>> בפעם שעברה בדקנו קינוחים במקס ברנר