קשה להיזכר בפעם האחרונה שאכלנו כריך שנרכש בחנות נוחות של תחנת דלק. אולי זה היה מתישהו בתקופת השירות בצה"ל. אבל השבוע שמנו את נפשנו בכפנו והלכנו על זה בכל הכוח - רק כדי לענות על השאלה באיזו חנות נוחות ניתן לרכוש כריך שיזכה אותנו בתמורה טובה לכסף. בחנו את כריכי הטונה והטוסטים של לורד סנדוויץ' (שמספקים כריכים למגוון חנויות נוחות בתחנות דלק ברחבי הארץ) ואת הכריכים הממותגים של ג'ו, שנמכרים בחנויות הנוחות מנטה.

כריכי תחנת דלק טוסט  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
היה גם טונה. כריכי תחנות הדלק | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

כמה זה עולה?

הכריכים של ג'ו (כריך טונה בסגנון טוניסאי וטוסט עם גבינת מוצרלה, זיתים ורוטב עגבניות פיקנטי) עלו 26 שקלים כל אחד, והגיעו ארוזים בעטיפת ניילון ואריזת קרטון חיצונית שהעניקה להם מראה סימפטי. הכריכים של לורד סנדוויץ' (כריך סלט טונה וטוסט גבינה צהובה וזיתים עם רוטב עגבניות) עלו 18.90 ו-19.90 שקלים בהתאמה, והגיעו באריזה אטומה לחלוטין שבה לא ניתן היה לראות את הכריך בכלל, מה שדי ביאס אותנו.

כריכי תחנת דלק  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
יומרניים יותר, וזה לא תמיד עובד. הכריכים של ג'ו | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכלמה חשבנו?

כשזה נוגע לכריכים בתחנות דלק אנחנו אומנם מחפשים בעיקר את השובע וסגירת הפינה ופחות את הטעם המשובח, אבל אין מה לעשות, גם הטעם הוא בעל משמעות. ומהבחינה הזאת שני הטוסטים שטעמנו היו מאכזבים. הטוסט של לורד סנדוויץ' נראה אסתטי ושחום והייתה בו כמות נאה של גבינה צהובה, אבל הזיתים הירוקים היו חמצמצים ופגמו מאוד בטעם הכללי (הם גם השתלטו על כל ביס). הטוסט של ג'ו היה אנמי לחלוטין - רוטב העגבניות כמעט ולא הורגש, המוצרלה הייתה מועטה, וגם פה - מה שהרגשנו אחרי הביס הוא זיתים ירוקים וזה הכל.

בטעימת כריכי הטונה, לעומת זאת, הופתענו לטובה מלורד סנדוויץ'. מדובר בסך הכל בכריך טונה מאוד בסיסי אבל חביב - הלחמנייה הייתה אוורירית ורכה, והמילוי כלל סלט טונה תעשייתי עם חמוצים ותירס. בסופו של דבר, למרות החשש מסלט טונה בגרסת הטייק אוויי, הטעמים היו חביבים וענו בדיוק על הציפיות שלנו. בגרסת הסנדוויץ' הטוניסאי של ג'ו נתקלנו בניסיון רב יותר להרשים (מה שגם מגובה במחיר גבוה יותר) עם ממרח טוניסאי שהשתלט על כל הכריך, ביצה קשה שהייתה סבירה וטונה שהייתה החלק הדל והמבאס ביותר במילוי - יבשה ובלתי מורגשת בעליל.

בשורה התחתונה

אין ספק שאף אחד לא מחפש חוויית גורמה כשהוא רוכש כריך בתחנת דלק, ועדיין - צריך שהוא יהיה לפחות חביב. מהבחינה הזאת לורד סנדוויץ', שמספקים מוצר לכאורה פחות יוקרתי מהמותג ג'ו (וגם פחות יקר), הפתיעו אותנו. הכריכים שלהם היו סבירים בטעמם, טריים, וסגרו את הפינה במחיר סביר.