המסעדה

טאטאמי. ממרכז הכרמל להדר.

אזור החלוקה

חיפה, קריות וישובי חוף הכרמל.

שורה תחתונה

וואלה, מברוק. שיחקו אותה עם ארוחה מפנקת וטעימה לאללה.

משלוח מטאטאמי (צילום: צילום ביתי, mako אוכל)
משלוח מטאטאמי | צילום: צילום ביתי, mako אוכל

האוכל

מאקי סלמון, אבוקדו ואספרגוס (34 שקלים), צ׳ין צ׳אנג אבוקדו: היה אמור להיות טונה אדומה אבל אזל במלאי אז קיבלנו עם סלמון (הייתה הודעה מראש, הכל טוב), בצל ירוק, אבוקדו, מיונז דבש יוזו, במעטפת של אבוקדו וטונה (38 שקלים) והאנוי גאו פונג: חמאת בוטנים, רצועות חזה עוף, חלב קוקוס, שלל פטריות, בצל, קוביות תפוחי אדמה, באק צ'וי, בצל ירוק מסולסל וקשיו (66 שקלים).

בואו נגיד את זה: שכפי שציפינו ממסעדות אסייתיות שתופסות מעצמן, הסושי היה מזערי. שני הרולים נזללו ברגע, ונשקר אם נאמר שלא היה מקום לעוד כמה חתיכות בבטן שלנו. יחד עם זאת, המאקי היה פשוט וטעים, עם טוויסט של האספרגוס, אורז עשוי מעולה ואיזון בריא בין כל המרכיבים. גם הצ׳ין צ׳אנג (שזה בעצם כינוי לסושי אינסייד-אאוט טיפל׳ה יותר מפונפן) הצטרף למארז פצצה, מהודק היטב (שהרי ידוע שהתפוררות היא צרתו של הסושי), מאוזן וממש טעים.

2 הרולים מטאטאמי. נזללו ברגע (צילום: צילום ביתי, mako אוכל)
2 הרולים מטאטאמי. נזללו ברגע | צילום: צילום ביתי, mako אוכל

גם ההאנוי גאו פונג היה לא פחות ממצוין: מנה מפנקת גם מבחינת הגודל וגם בזכות שילוב טעמים טוב ומרכיבים איכותיים. הבעיה הכמעט יחידה שלה היא העובדה שהיא הייתה כל כך טעימה, שאכלנו קצת יותר מדי, עד כדי תחושת כבדות בסוף הערב. לכן חשוב לזכור חברים: מרות היותו מן הצומח, חלב קוקוס הוא לא תמים והוא דומה בכבדותו לשמנת. זו מנה טעימה טעימה, ומפרגנת בכמות, אבל כבדה. אם מסת הגוף שלכם ממוצעת כמו שלנו, חשוב שתקפידו לאכול את הכמות שנדרשת לכם, ולא מעבר לכך.

מנת האנוי גאו פונג (צילום: צילום ביתי, mako אוכל)
מנת האנוי גאו פונג | צילום: צילום ביתי, mako אוכל

לסיכום, הכל היה דלישס. בחשבון אחרון, ואם חולקים את הארוחה - גם הכמויות של המנות הספיקו לנו לגמרי. טאטאטמי, קיבלתם צל״ש.

הזמן

למרות שהיו עוד 5 דקות המתנה, לא הצלחנו לחכות עד המשלוח וכבר פצחנו בצפייה בסדרה האהובה עלינו (כי אמרנו לעצמנו: וואלה מה הסיכוי שהשליח יגיע בול?), אבל השליח הגיע גם הגיע בול אחרי שעה וקטע לנו את הסדרה פחות או יותר אחרי הפריוויו של מה היה בפרק הקודם.

היגיינת שליח

השאיר את השקית מחוץ לדלת והתקשר לוודא שקיבלנו. את הטיפ השארנו באשראי.

עוזר לשכוח?

בשילוב עם הסדרה האהובה עליכם וכוס יין – זה פחות או יותר סוגר את האיחול שלנו לחג הפסח שלכם.

אחרי שכל זה ייגמר

טאטאמי עדיין תהיה בכרמל ולכן יהיה לנו קשה לבחור לעלות, אבל אולי כשההורים יבואו ניקח אותם. בכל מקרה, אנחנו נחזיק מהמקום ונריע לו במידה ונידרש.